Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Θέμα: Ο τουρισμός εκπέμπει Sos

Blogthean Το avatar του χρήστη Hunterakos
    Περιοχή
    Thessaloniki

Προεπιλογή Ο τουρισμός εκπέμπει Sos

Σήμα κινδύνου εκπέμπει ο τουριστικός κόσμος της χώρας, εξαιτίας της πτώσης στις αφίξεις ξένων τουριστών και στη πληρότητα των ξενοδοχείων.

Σύμφωνα με στοιχεία της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Ξενοδόχων, η πληρότητα των ξενοδοχείων έως και τις 15 Ιουνίου μειώθηκε έως και 10% σε 14 από του σημαντικότερους τουριστικούς προορισμούς της χώρας.

Όπως είπε ο πρόεδρος του Ξενοδοχειακού Επιμελητηρίου, Γεράσιμος Φωκάς, οι αφίξεις θα σημειώσουν μικρή μείωση, στην καλύτερη περίπτωση στασιμότητα σε σχέση με πέρυσι.

ΣΚΑΙ

Banned
    Περιοχή
    Aθήνα

Προεπιλογή

Να ρίξουν τις τιμές οι κλεφταράδες να μην έχουν πρόβλημα με το τουρισμό. Πουλάνε το τζατζίκι 6 ευρώ και μετά κλαιγονται....

Blogthean Το avatar του χρήστη jornikath
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Προεπιλογή

πρέπει να μάθουν να συμπεριφέρονται όμορφα και να ρίξουν τις τιμές.όλοι κοιτάνε πως να κλέψουν.να μην πω για την ποιότητα των φαγητών που μας σερβίρουν.μόνο για να πας σ'ένα νησί θέλεις 500ε το λιγότερο σε ναύλα συν το δωματιο συν το τι θα ξοδεψεις εκεί?
    "Θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία"-Α.Κάλβος

Blogthean Το avatar του χρήστη ckostikas
    Περιοχή
    Βόλος

Προεπιλογή

Να πανε ολοι στο διαολο!Να τα κλεισουν ολα!

Στους ελληνες συμπεριφερονται με τον χειροτερο τροπο γιατι σου λεει ελληνας="γυφτος"
    και τους γερμανους τους βλακες που 5 ατομα παιρνουν μια σαλατα τους κανουν τεμεναδες.

Και στην τελικη γιατι να μη μειωθει ο τουρισμος αφου πλεον ακομη και στο Μονακό λιγοτερα λεφτα θες για να πας.

πχ Για Ibiza που κοιταξα ειναι 350 euro τα αεροπορικα πηγαινε-ελα και 600 euro για μια βδομαδα 2οροφη βιλα με πισινα,τραπεζαρια,σαλονι,3 υπνοδωματια με διπλα κρεββατια και 2 μπανια.
    Και απο τιμες η Ισπανια ειναι πιο φθηνη απο Ελλαδα(6 euro το ποτο,2.5 ο καφες)

πχ Μπαλι ειναι 1500 τα αεροπορικα πηγαινε-ελα(το μονο ακριβο) και μετα με 30 euro τη βραδια σπιτακι μεσα στη λιμνοθαλασσα με υπνοδωματιο,σαλονι,κουζινα και δικο σου σεφ παρακαλω!και ολα αυτα υπερλουξ με 42'' TFT τηλεορασεις και αλλα τετοια.

Και μετα απο ολα αυτα πες μου εσυ πως θα πας νησι στην Ελλαδα για τζατζικος και μουζακα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ckostikas Εμφάνιση μηνυμάτων
    πχ Για Ibiza που κοιταξα ειναι 350 euro τα αεροπορικα πηγαινε-ελα και 600 euro για μια βδομαδα 2οροφη βιλα με πισινα,τραπεζαρια,σαλονι,3 υπνοδωματια με διπλα κρεββατια και 2 μπανια.
    Και απο τιμες η Ισπανια ειναι πιο φθηνη απο Ελλαδα(6 euro το ποτο,2.5 ο καφες)
    Πσσσ...και εγώ που θέλω να πάω Σκιάθο 3 ώρες από Λαρισα θέλω 600 ευρώ μόνο τα δωμάτια,εισητήρια και το φαί...που να βάλεις και τα άλλα έξοδα και την διασκέδαση...και ενοείται 1 δωμάτιο με κουζίνα και μπάνιο..και ένα διπλό κρεβάτι...
    Θα τα ακυρώσω μου φαίνεται....

Blogthean Το avatar του χρήστη ckostikas
    Περιοχή
    Βόλος

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anapodos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πσσσ...και εγώ που θέλω να πάω Σκιάθο 3 ώρες από Λαρισα θέλω 600 ευρώ μόνο τα δωμάτια,εισητήρια και το φαί...που να βάλεις και τα άλλα έξοδα και την διασκέδαση...και ενοείται 1 δωμάτιο με κουζίνα και μπάνιο..και ένα διπλό κρεβάτι...
    Θα τα ακυρώσω μου φαίνεται....

Επειδι ειμαι απο Βολο φιλε μου και γνωριζω θες περιπου 60 euro πηγαινε-ελα για το καραβι οχι δελφινι και 50 euro το χειροτερο δωματιο που μπορεις να βρεις και ισως χωρις aircondition

Για αυτο σου λεω πηγαινε Ibiza να ανοιξει το ματι σου!

Προεπιλογή

Thread moved to διακοπες
    Παρακαλώ διαβάστε τους
    >>κανονισμούς λειτουργίας<<

Παρόμοια Θέματα

1. Διαστημικός...τουρισμός.
    By dimichrist1 in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-10, 15:50
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-09, 12:56
  3. Persona non grata ο τουρισμός
    By NOSTOS in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-09, 11:00
  4. Σήμα κινδύνου εκπέμπει ο Μεγάλος Κοραλλιογενής Ύφαλος
    By ravos08 in forum Γενικά για τις επιστήμες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-09, 15:33
  5. Η Ελλάδα εκπέμπει SOS
    By limitt in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-08, 12:56

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Δικαιώματα - Επιλογές