Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Σελίδα 21 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 111920212223 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 201 έως 210 από 233

Θέμα: Παιχνίδι... ας γράψουμε τη δική μας ιστορία...

Προεπιλογή

Οι gostbusters έχουν ραντεβού μαζί μας στον πλανήτη των φαντασμάτων που θα πάμε μετά.
    ix8ys
    Thanks. ! ! !

I'm back!!! Το avatar του χρήστη chr_far
    Περιοχή
    Ζάκυνθος

Προεπιλογή

"Μια φορά ήταν ένας μαύρος δούλος και δούλευε μέρα - νύχτα προσπαθώντας να βγάλει λεφτά για να μπορέσει να φυγει για μια χώρα, τη νεραϊδοχώρα Ουντάμπα, έτσι ώστε να μπορέσει να γίνει μάγος. Δεν μπορούσε να ζει με τους ανθρωπους αφου τους ετρωγε, κάτι που έπρεπε να το σταματήσει.
    Γι΄αυτό μία νύχτα πήγε και έκλεψε ένα μαγικό ραβδί που έκανε ό,τι του ζητούσε. Μόνο που δεν μπορούσε να το ελέγχει πάντα γιατί το ραβδί μερικές φορές τρελαινόταν. Έτσι έπρεπε να το πάει για επισκευή στο μαγαζί που ανηκε, στον πονηρό και κλέφτη μάγο Δρακουμέλ. Αν και φοβοταν,τελικα οπλισμένος με πολύ θάρρος κι ένα τσεκούρι, αποφασισε να χτυπησει την πόρτα. Τρίζοντας άνοιξε κι αντίκρυσε το μάγο σκυμμένο πάνω από το γραφείο του μελετώντας κάποια παλιά βιβλία. πλησιασε αργα και τότε... βρεθηκε δεμενος χειροπόδαρα με μαγικα αορατα σχοινια μέσα στο χρυσο δωματιο που βρισκόταν στο υπογειο.
    Ηταν γεματο από άπειρα εκθαμβωτικα χρυσα και ασημενια νομίσματα που ο καθένας θα ήθελε να έχει,ομως ηταν μαγεμενα κι οποιος τ' αγγιζε έπρεπε να ξέρει τι κακο τον περιμενε!.
    Ξαφνικά, ο δούλος ένιωσε το ραβδί να κουνιεται και να φωνάζει το όνομά του:
    -"Μανίκ, Μανίκ..."
    O Μανίκ ξαφνιάστηκε, και κατάλαβε τις πραγματικά μεγάλες μαγικές του δυνατότητες...
    -"Μααα, πώς μπορείς και μιλάς???" ψέλλισε με δυσκολία, ενώ ταυτόχρονα ένιωθε το ραβδί να προσπαθεί να βγει από την πίσω τσέπη του παντελονιού του!
    ψιθυριστα του ειπε : λυσε τα δεσμα μου!
    -"Δεν γίνετε" του απάντησε το ραβδί, "ο μάγος Δρακουμέλ θα με κάψει αν σε βοηθίσω"...
    -'' κατι πρεπει να σκεφτουμε όμως, δεν γινεται να μεινω εδω,φυλακισμενος'' ειπε ο Μανικ.
    -'' Ξερω ομως καποιον που μπορει να σε βοηθησει '' ειπε το μαγικο ραβδι.
    -'' Πες μου λοιπον,ποιος μπορει να μ' ελευθερωσει,χωρις να το καταλαβει ο μαγος?''
    Θα σου πω, αλλά μετά κι εσύ θα κάνεις κάτι για ΄μένα!"
    μην ξεχνας '' ειπε με αυστηρη φωνη ο Μανικ '' οτι εγω ειμαι ο αφεντης σου... λοιπον,ποιος ειναι τοσο δυνατος που θα μπορεσει ν' αντιμετωπισει την οργη του μαγου και θα μ' ελευθερωσει? ''
    Ωραία, τότε κάτσε δεμένος, είπε το ραβδί με πείσμα.
    ...''ασε τα πεισματα,κινδυνευουμε πες μου ποιος είναι κι αν βγουμε ζωντανοι απο δω θα σου κανω μια χαρη, αλλα μονο μια!!!''
    -"Εντάξει. Βλέπεις εκείνο εκεί το χρυσό αγαλματάκι; Είναι μαγικό, κι άμα σφυρίξεις ένα τραγούδι θα ζωντανέψει και θα σου πραγματοποιήσει μια ευχή. Αρκεί να το σφυρίξεις σωστά."
    -Και ποιου τραγουδιου το ρυθμο πρεπει να σφυριξω; ρωτησε ο Μανικ.
    '' ...υπαρχει ενα τραγουδι που μονο οποιος εχει παει στο νοτο γνωριζει...''
    ''μα εγω απο εκει καταγομαι μεχρι που με πουλησαν σαν δουλο, μηπως εννοεις αυτο?''...κι αρχισε να σφυριζει ενα μελαγχολικο ρυθμο, ξαφνικα ακουστηκαν ελαφρια βηματακια στο ρυθμο του τραγουδιου, γυρισε ο Μανικ και ειδε το χρυσο αγαλματακι να χορευει σαν να ηταν ζωντανο ανθρωπακι!
    -"Είσαι ο ανθρωπος από το νότο" έιπε με το άγαλμα... "εδω και 500 χρόνια περίμενα να ' ρθείς θα σε βοηθήσω να λυθεις αμα με απελευθερώσεις απο το μάγο και άμα μου υποσχεθείς ότι θα σταματήσεις να τρως ανθρώπους!
    -Είναι δύσκολο, είπε ο Μανίκ, έχω άλλη επιλογή;
    -Ναι, δοκίμασε Pizza Hut
    -Εντάξει λοιπόν, το υπόσχομαι! είπε ο Μανίκ. Λύσε με!
    -οχι δεν σε λυνω... σε κοροιδεψα
    -Λύσε με που να πάρει!
    -και εγω τι θα κερδισω..??
    -Την... ευγνωμοσύνη μου;
    -δεν με δελεαζεις.. αλλα θα το σκεφτω.
    -¶κου να σου πω, εγώ σφύριξα το τραγούδι και σε ζωντάνεψα, οπότε μου χρωστάς μια χάρη! Ή μήπως θες να φωνάξω το Μάγο να σε ξανακάνει άγαλμα;
    -Όχι! όχι! μη φωνάξεις...
    -Φοβάσαι ε? Φοβάσαι μήπως φωνάξω και...ναααί αυτό είναι...
    -Εντάξει σταμάτα, θα σου κάνω τη χάρη, αρκεί να μην τον φωνάξεις
    Και μονομιάς τα αόρατα σκοινιά λύθηκαν! Αρπάζει ο Μανίκ το ραβδί με το ένα χέρι και το αγαλματάκι με το άλλο και τρέχει και πηδάει απ΄ το παράθυρο.
    Αρχίζει να τρέχει προς το δάσος!Πίσω του άκουγε τα ουρλιαχτά άγριων σκύλων!
    Ξαφνικά μια νυχτερίδα του επιτίθεται μ΄ ένα ουρλιαχτό, ο Μανίκ τρομάζει, σκοντάφτει και πέφτει κάτω. Χτυπάει το γόνατό του, βγαζει το κινητο του να παρει για βοηθεια, αλλα..... το ραβδί του φωνάζει "Βλάκα, όχι, θα σ΄ ανακαλύψουν! Ξέχασες ότι είσαι δούλος κι ότι το έχεις σκάσει;"
    Πιάνει το πόδι του. Τρέχουν αίματα...
    Το αίμα έτρεξε και ακούμπισε το αγαλματάκι και τότε έγινε κάτι αναπέντεχο, το αγαλματάκι άρχισε να μεταμορφώνεται σε μια πανέμορφη γυναίκα...
    ...με μακρια καταξανθα μαλλια,ματια γαλανα σαν το χρωμα τ' ουρανου,λυγερη κορμοστασια...εμοιαζε με οπτασια!!!!
    '' Ax! αναφωνεί, Επιτέλους! Ελευθερώθηκα από τα μάγια του Δρακουμέλ!''
    Εκπληκτος ο Μανικ και μαγεμενος απο το αναπαντεχο θεαμα της νεραιδομορφης κοπελας ψελλισε...''ποια εισαι?''
    Αντί γι΄ απάντηση εκείνη κάνει ένα μαγικό ξόρκι και τον κάνει μινιατούρα! Τον βάζει στην τσέπη της κι αρχίζει να τρέχει...μα πατησε ενα ποντικι,επεσε κατω κι αυτος της εφυγε ,φωνάζοντας "ααα πώς έγινα έτσι! Βοήθεια!"
    Τα μάτια της ξανθιάς έγιναν μπλε και πετούσαν σπίθες...κι ο Μανίκ συνέχισε "Εγώ το μόνο που ήθελα ήταν να πάω στην Ουντάμπα!
    Αστραπιαία η νεραϊδομάγισσα βγάζει έναν λευκό μανδύα και..τον πετάει στο χώμα κι αυτός γίνεται τηλεμεταφορέας!
    Τρέχει ο Μανίκ και πατάει μέσα και. . .μεσα σε μια ομορφη ομιχλη ισα ισα καταφερνρι να διακρινει κάποιες σκιές και καταλαβαίνει ότι έχει μεταφερθεί σ' εναν αλλον πλανητη με ζομπι!!!
    "Αν θες να πας στη νεραϊδοχώρα Ουντάμπα, πρέπει να σκοτώσεις το βασιλιά των Ζόμπι!!!" είπε με βαθιά φωνή η νεραϊδομάγισσα.
    ''Να σκοτωσω το βασιλια των ζομπι???'' ειπε σαστισμενος ο Μανικ...'' μα πως???Αυτος ηταν ο σκοπος σου απο την αρχη??Τουλαχιστον,μπορω να υπολογιζω στην βοηθεια σου???''
    Σε βοήθησα ήδη αρκετά που σ΄ έκανα μινιατούρα, του λέει εκείνη.
    Ο Μανικ καθησε σ' ενα βραχο κρατωντας το μαγικο ραβδι και προσπαθουσε να βρει μια λυση...
    ¶κουσε! του λέει το ραβδί
    -Δεν θα σκοτώσουμε το Βασιλιά, δεν έχω τέτοια δύναμη. Θα κοιμήσουμε όλο τον Πλανήτη! Αλλά θά έχουμε περιθώριο μέχρι ο Μεγάλος Γαλαξίας να δύσει.
    Κι ετσι κοιμισανε τα ζομπι...
    Ο Μανικ γυρισε προς την νεραιδομαγισσα...και ειδε στο βλεμμα της μια απεριγραπτη μελαγχολια που τον ξαφνιασε!!!''Τι συμβαινει?'' την ρωτησε...
    ''...τα ζομπι θα μας φανε!''
    ''Οχι'' απαντησε...''αν καταφερουμε να πλησιασουμε τον αρχηγο τους πριν ξυπνησουν και του παρουμε το κοκκινο δαχτυλιδι που φοραει στο δεξι του χερι...εκει κρυβεται ολη τους η δυναμη!!!''Ντιβίνα! ( λέει ο Μανίκ στην νεραϊδομάγισσα) άκου τι θα κάνουμε
    -Έχεις καμμιά καλλή ιδέα?
    - Ναι! Ακριβώς την στιγμή που θα δύει ο Μεγάλος Γαλαξίας, τότε το κόκκινο δαχτυλίδι
    θα κανει επαφη με τους gostbasters αυτοι θα μας βοηθησουν...θα παρουμε το δαχτυλιδι και θα χρησιμοποιησουμε τον τηλεμεταφορεα για να επιστρεψουμε στον πλανητη μας!!!
    Οι gostbusters έχουν ραντεβού μαζί μας στον πλανήτη των φαντασμάτων που θα πάμε μετά.
    Πάμε να συνεχίσουμε γιατί την παρατήσαμε την ιστοριούλα μας...

Blogthean Το avatar του χρήστη akrivoulini
    Περιοχή
    ΑΡΚΑΔΙΑ!!!!!!

Προεπιλογή

-Τρομακτικός πλανήτης

Προεπιλογή

"Εντάξει", είπε η Ντιβίνα, "τότε πάμε στο παλάτι να βρούμε το βασιλιά που θα ΄ναι κοιμισμένος, και να περιμένουμε τη δύση."
    "Σε πειράζει να μου ξαναδώσεις το κανονικό μου μέγεθος;" τη ρώτησε ο Μανίκ.

Ουφ, καλά! είπε εκείνη και τον άγγιξε με το μεγάλο δάχτυλο του ποδιού, κι αμέσως εκείνος ξανάγινε κανονικός άνθρωπος.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ria : 01-08-08 στις 20:36

I'm back!!! Το avatar του χρήστη chr_far
    Περιοχή
    Ζάκυνθος

Προεπιλογή

Έτσι ξεκίνησαν για το παλάτι και κρύφτηκαν κάτω από μια γέφυρα μέχρι να ξημερώσει

Blogthean
    Περιοχή
    Δράμα

Προεπιλογή

Δεν κατάλαβαν πόσο γρήγορα πέρασε ο χρόνος, και το ξημέρωμα είχε έρθει..
    Ξαφνικά διαπίστωσαν ότι τα μάγια της Ντιβίνα είχανε "ξεθωριάσει" και ο Μανικ ξαναέγινε όπως ήτανε πριν..
    BlogΘέα AnimeFans.Just click HERE & Join us!
    BlogΘέα ComicEpisodes. Click HERE to see!
    BlogΘέα διαβάστε τους κανονισμούς ΕΔΩ!

Προεπιλογή

Αλλα συνιδητοποίησε οτι ήταν 10 χρόνια νεότερος!!!

Blogthean Το avatar του χρήστη Larisseos
    Περιοχή
    Ελα τώρα!Θες όλα να τα μαθαίνες!

Προεπιλογή

polu makria

Blogthean
    Περιοχή
    Τσαλικάκι, Ηράκλειο Κρήτης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kyrenator Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλα συνιδητοποίησε οτι ήταν 10 χρόνια νεότερος!!!
    Αυτοί, παραξενεύτηκαν με αυτό το γεγονός και έτσι ξανά η Ντιβίνα του ξαναέκανε μάγια για να επαναφέρει την πραγματική του ηλικία. Μετά από αυτό, οι δυο τους πήγαν στο παλάτι και...
    Sex is like snow; you never know how many inches youΆre going to get or how long it will last...

Blogthean Το avatar του χρήστη alexman2008
    Περιοχή
    σπιτι μου

Προεπιλογή

...πήραν το δαχτυλίδι, αλλά κάτι παράξενο συνέβη !Ο χρόνος σταμάτησε ,φώναξε η Ντιβίνα ,και σωριάστηκε στο έδαφος.

Σελίδα 21 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 111920212223 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-10, 5:14
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-09, 23:06
  3. Η κουκούλα έχει τη δική της ιστορία!
    By harisveneris in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-09, 0:38
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-08, 21:34
  5. Παιχνίδι... ας τραγουδίσουμε
    By chr_far in forum Συζήτηση για τη Μουσική
    Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-08-08, 16:47

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Δικαιώματα - Επιλογές