Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 31

Θέμα: UPLOAD-DOWNLOAD ΧΩΡΙΣ THANK'S....

Προεπιλογή

Εντάξει συμφωνώ ότι ένα Thanks δεν είναι κόπος να το πατήσεις
    και οτι το σωστό είναι να το κάνεις, αλλά,

Αν δεν κάνω λάθος το Thanks αποτελεί ένα είδος (ηθικής) αναγνώρισης για τον uploader σωστά??
    Γιατί ο αριθμός των downloads στο Rapidshare να μην αντιμετωπίζεται παρόμοια?
    Μου δίνει την εντύπωση ότι υποννοείται ότι αν δεν πατήσεις το THanks είναι σαν να το έκλεψες το αρχείο!

Προεπιλογή

Στο rapidshare account μου έχω ανεβασμένα περίπου 70gb, και χαίρομαι πολύ όταν βλέπω οτι κατεβάζουν τα αρχεία που ανέβασα.
    Αλλα το Thanks πιστεύω είναι πιο άμεσο. (και δεν βλέπεις νούμερα αλλα ονόματα . έστω και nicknames, είναι διαφορετικό)

Banned

Arrow

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thordin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά ένα thanks θα το πατήσω, ανεξάρτητα αν μου αρέσει αυτό που ανέβασε κάποιος, μονο και μονο για τον κοπο του.
    Ειδικά όταν κάποιος μπαίνει στον κόπο να ανεβάσει π.χ 1-2dvd πιστεύω οτι αξίζει ένα thanks. (ειδικά με τις συνδέσεις που έχουμε στην Ελλαδά)

σε ευχαριστω που απαντησες, οσο για τις συνδεσεις.....εγω μενω χαλκιδικη και δουλευω θεσ/νικη μου ειναι λιγο δυσκολο να ανεβαζω αρχεια οταν ειμαι στην δουλεια οποτε τα ανεβαζω οταν ειμαι στη χαλκιδικη η μεγαλυτερη συνδεση εκει ειναι τα 2048kbps... οποτε καταλαβαινεις.. και δεν μιλαμε για το ποσες φορες με πεταει εξω και φτου κι απ' την αρχη!

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο djkostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει συμφωνώ ότι ένα Thanks δεν είναι κόπος να το πατήσεις
    και οτι το σωστό είναι να το κάνεις, αλλά,

Αν δεν κάνω λάθος το Thanks αποτελεί ένα είδος (ηθικής) αναγνώρισης για τον uploader σωστά??
    Γιατί ο αριθμός των downloads στο Rapidshare να μην αντιμετωπίζεται παρόμοια?
    Μου δίνει την εντύπωση ότι υποννοείται ότι αν δεν πατήσεις το THanks είναι σαν να το έκλεψες το αρχείο!

ατοπο λιγο ολο αυτο που λες και ξαναλεω....μην μεγαλοποιουμε το θεμα και το γενικευουμε περι ηθικης και αξιας...διαβασε τι ειπα παραπανω.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thordin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο rapidshare account μου έχω ανεβασμένα περίπου 70gb, και χαίρομαι πολύ όταν βλέπω οτι κατεβάζουν τα αρχεία που ανέβασα.
    Αλλα το Thanks πιστεύω είναι πιο άμεσο. (και δεν βλέπεις νούμερα αλλα ονόματα . έστω και nicknames, είναι διαφορετικό)
    συμφωνω απολυτα γι αυτο ειπα να γινουμε καποια στιγμη μια μεγαλη παρεα...διοτι αλλιως ειναι να βλεπεις nickname , σε τι ηλικιες ειχε ανταποκριση, αν αρεσε σε κοπελες ή σε αντρες πιο πολυ το ποστ σου κ.τ.λ κι αλλο να βλεπεις εναν αριθμο το ποσοι το κατεβασαν διοτι ειναι απροσωπο και καπως "κρυο", προσωπικα προτιμω την αμεσοτητα.

ευχαριστω ρια που βοηθας στις απαντησεις μου ετσι ωστε να ειναι σε μια ταξη.....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ria : 05-07-08 στις 15:08 Αιτία: use edit button

Blogthean Το avatar του χρήστη ckostikas
    Περιοχή
    Βόλος

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lilika.k Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε μου ckostika που εισαι? μερες ειχα να σε "δω" μεσα στο θεα μαλλον δεν ετυχε να ειμαστε στο ιδιο τοπικ, για αυτο που σου ειπε ο admin απαντησα παραπανω και θεωρω οτι το γενικευε λιγο περι ευχαριστιας και την αξια του.
    (Κατεβαζω κατι παλιοtorrent μωρε και το azureus μπλοκαρει καποια πορτα λογικα απο οτι εχω καταλαβει και δεν εχω internet στον firefox , εντελος κουλο αλλα τι να κανω...)

Παντως ασχετα με το γεγονος οτι μου την δινει οτι κανενας δεν παταει ενα κουμπι (ποσο δυσκολο παιζει να ειναι?) δεν μου φαινεται και τοσο περιεργο.

Το λεω αυτο γιατι το θεα αριθμει 20k μελοι και ειμαστε 50(λεμε τωρα) αυτοι που γραφουμε και ασχολουμαστε με το forum.

Oι πιο πολυ μπαινουν παιρνουν αυτο που θελουν και φευγουν δεν τους νοιαζει , ειναι απλα αλλο ενα site για αυτους.

Η μετα το μονο που μπορω να φανταστω ειναι οτι τους διακατεχει αυτος ο σταρχιδισμος ο οποιος ειναι βασικο χαρακτηριστικο πολλων σημερα.

ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΤΑ CRACK ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ANTIVIRUS ΩΣ ΙΟΙ , TROJAN ΚΑΙ ΒΛΑΒΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ!

Δεν ειναι τιποτα περαστε τα ΑΦΟΒΑ.

Banned
    Περιοχή
    Greece

Προεπιλογή

Συμφωνώ, πρέπει να πατάμε Thanks και δεν είναι κάτι που θα μας κούραζε για να το κάναμε.
    Και εγώ πολλές φορές (λόγω αφαίρεσης), δεν πατάω Thanks κάπου. Κακό αυτό και από μεριάς μου. Τουλάχιστον ας είμαστε στο καλύτερο δυνατό που μπορούμε.. όσων αφορούν αυτό το θέμα.

Banned

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ckostikas Εμφάνιση μηνυμάτων
    (Κατεβαζω κατι παλιοtorrent μωρε και το azureus μπλοκαρει καποια πορτα λογικα απο οτι εχω καταλαβει και δεν εχω internet στον firefox , εντελος κουλο αλλα τι να κανω...)

Παντως ασχετα με το γεγονος οτι μου την δινει οτι κανενας δεν παταει ενα κουμπι (ποσο δυσκολο παιζει να ειναι?) δεν μου φαινεται και τοσο περιεργο.

Το λεω αυτο γιατι το θεα αριθμει 20k μελοι και ειμαστε 50(λεμε τωρα) αυτοι που γραφουμε και ασχολουμαστε με το forum.

Oι πιο πολυ μπαινουν παιρνουν αυτο που θελουν και φευγουν δεν τους νοιαζει , ειναι απλα αλλο ενα site για αυτους.

Η μετα το μονο που μπορω να φανταστω ειναι οτι τους διακατεχει αυτος ο σταρχιδισμος ο οποιος ειναι βασικο χαρακτηριστικο πολλων σημερα.
    να σου πω κατι? προσωπικα δεν μπηκα στο θεα για να επιβραβευθω σαν καλος ανθρωπος που προσφερει και μοιραζεται κ.τ.λ κι ουτε με 1000000 ανεβασματα αποδεικνυεται οτι εισαι τετοιος ανθρωπος κι οτι εχεις το αισθημα του μοιραζειν ολα αυτα τα βρισκουμε στην ζωη και τα πραττουμε και παλι μη ζητωντας ανταλλαγμα.αυτη ειναι η γενικευση του θεματος στην οποια δεν θελω να επεκταθω...εδω μιλαμε και γι αυτο ανοιξα το τοπικ για συγκεκριμενο θεμα, με προβληματιζει το οτι δεν πατανε το thanks.. απο κει και περα κανενα προβλημα οποιος θελει ας το πατησει κι οποιος θελει οχι, εχει καλως...εγω θα κλεισω το pc ξερωντας οτι καποιος αλλος βλεπει μια ταινια που εγω ανεβασα πριν την δω η ιδια..

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MasterMj Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ, πρέπει να πατάμε Thanks και δεν είναι κάτι που θα μας κούραζε για να το κάναμε.
    Και εγώ πολλές φορές (λόγω αφαίρεσης), δεν πατάω Thanks κάπου. Κακό αυτό και από μεριάς μου. Τουλάχιστον ας είμαστε στο καλύτερο δυνατό που μπορούμε.. όσων αφορούν αυτό το θέμα.

με αυτην την απαντηση ειλικρινα χαρηκα. γιατι? επειδη ενας ανθρωπος παραδεχεται οτι λογω αφηρημαδας ξχναει να πατησει Thanks κι αυτο ειναι απολυτα δεκτο τουλαχιστον απο εμενα γιατι ειμαστε ανθρωποι και με καλυπτει το να πει καποιος οτι: "το ξεχασα". οσο κοινο κι αν ακουγεται εγω το δεχομαι.... ευχαριστω για την ειλικρινεια

και στο φιναλε δεν περιμενω την ηθικη αναγνωριση σαν ανθρωπος απο τα ανεβασματα,ουτε σαν uploader ,εγω προσωπικα δεν περιμενω ηθικη αναγνωριση, αλλα εκτιμηση για τον κοπο και που το τετραπυρινο pc μου πηγαινει σαν χελωνα απο το κονβερταρισμα που κανω σε ταινιες για να μην χρειαζεται να ψαχνετε προγραμματα και να ρωτατε σε ολα τα φορουμ γιατι δεν μπορειτε να δειτε την ταινια ή το ανιμε που μολις κατεβασατε και να αναλωνεται τον χρονο σας περιμενοντας μια απαντηση απο καποιον που αν δεν ειναι σε αλλο τοπικ και δεν βαριεται ισως σας απαντησει, και φυσικα εχω που εχω συνδεση δυαρα ξερετε πως πηγαινει οταν ανεβαζω καμια 15αρια αρχεια μαζι.... αν αυτα δεν σας καλυπτουν τοτε μπορειτε να μου παραθεσετε τα επιχειρηματα σας κι αν ειναι πιο βασιμα εγω θα τα δεχτω...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ria : 05-07-08 στις 15:44 Αιτία: use edit button

Banned

Thumbs up thank you

PLATINUM LIFETIME Member Το avatar του χρήστη viperlesgr
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Ως ένα ενεργό μέλος του blogthea που η υπαρξή του δραστηριοποιείται περισσότερο στα links παρα στις συζητήσεις, έχω να πώ τα εξής .

Πράγματι ο αριθμός των thanks με τον αριθμό των downloads στο rapidshare διαφέρει αστρονομικώς . Αν σε αυτό προσθέσουμε το γεγονός οτι ενώ τα μέλη του blogthea αγγίζουν τις 30000 , τα "συμμετέχοντα " μέλη μετα βιας φτάνουν τα 1000 ,μας δίνει να καταλάβουμε οτι έχουμε το φαινόμενο D.A.R που λέω εγώ (download and run ) .

Ειτε μας αρέσει ,είτε όχι ,το blogthea είναι βασικά portal για download και αυτο το ρόλο καλείτε να παίξει , και με τα στατιστικά αυτά αυτό το ρόλο παίζει. Εξάλλου όπως όλοι προαναφέρατε για αυτό το λόγο μπήκατε αρχικά .... και μείνατε γιατι πιστεύετε οτι βρήκατε κάτι που αξίζει.

Το thanks εγω προσωπικά δεν το θέλω ως επιβράβευση του κόπου μου. Αυτο που κάνω είναι για προσωπική και μόνο ευχαρίστηση και επειδεί με κέρδισε το blogthea με την ανθρωπιά και τη ζεστασια του και αποφάσισα να ποστάρω εδώ αντι σε κάποιο άλλο site. Θα το κάνω για όσο αυτο με ευχαριστεί και εφόσον εννοείτε το blogthea εξακολουθεί να μου δείχνει οτι χρειάζεται τη συμμετοχή μου , είτε πατούν το κουμπί thanks είτε όχι.

Εγω το thanks το χρησιμοποιώ ως εργαλείο μέτρησης του ενδιαφέροντος για ένα πρόγραμμα , παιχνίδι κ.τλ που θα ποστάρω . Απο τα thanks προσπαθώ να καταλάβω πόση απήχηση είχε το συγκεκριμένο ποστ. Ετσι με το να μην μου πατούν το κουμπι όσοι το κατεβάζουν δεν με βοηθάνε με αποτέλεσμα αν π.χ σε ένα antivirus δεν δώ thanks ,δεν θα ξαναποστάρω τη συγκεκριμένη εταιρία (παράδειγμα) .

Οπότε για όσο αφορά τα δικά μου πόστ ,παρακαλώ πολύ όταν κατεβάσετε και εφόσον σας άρεσε , πατήστε το thanks να ξέρουμε τι γίνεται και που οδηγούμαστε.

Μια λύση σε αυτό το ζήτημα είναι να εφαρμοστεί στο site συστημα που για να κατεβάσει κάπιο μέλος θα πρέπει να πατήσει αναγκαστικά Τhanks .Με αυτο τον τρόπο θα αποκτήσουμε μια πραγματική εικόνα του τι κατεβάζουν τα μέλη.

Εξάλου αν κάποιος το μετανιώσει υπάρχει και το κουμπί (διαγραφή του Ευχαριστώ) που μπορεί να το πατήσει πλεόν εάν δεν του άρεσε αυτο που κατέβασε.

----------

Become a Member of Our Group :

1) Fast And The Furius Club - Για αυτούς που αγαπούν τα αμάξια !! JOIN

2) Gamers Group - Για τους φανατικούς και μή gamers !!JOIN

Banned

Thumbs up

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο viperlesgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...
    συμφωνω μαζι σου σε ολα εκτος απο μερικα σημεια στο οτι το thanks το παταμε μονο οταν κατι μας ηταν χρησιμο ή για να δει ο uploader ποσοι το κατεβασαν, για να δουμε ποσοι το κατεβασαν μπορουμε να το δουμε και στο rapidshare, οσο για το αν εμειναν ευχαριστημενοι μπορει να το γραψει με ενα reply ή να το συζητησει στα κατα καιρους τοπικ συζητησεων περι υπερ-κατα διαφορων προγραμματων και ποσο απηχηση ειχαν κ.τ.λ και τελος, δεν νομιζω οτι αναλογα με την απηχηση θα αποφασισουμε ποια μαρκα θα ανεβαζουμε ή οχι διοτι δεν κανουμε προωθηση προϊοντος εξαλλου κι ενας μονο να το χρειαζεται ειναι λογος να το ανεβασουμε κι εκτος αυτου να υπαρχει και ποικιλια στο θεα...

Προεπιλογή

Έχεις απόλυτο δίκιο.Κάτι άλλο από που βλέπεις τον αριθμό των download στο rapidshare.
    Ένα πάτημα του κουμπιού Thanks μου δίνει δύναμη να συνεχίσω!!

www.www-linkinparkgreece.pblogs.gr

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. ΧΩΡΙΣ (ΠΟΛΛΑ) ΛΟΓΙΑ...
    By mixalakis in forum Η γωνιά του χαχανούλη
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-10, 17:18
  2. ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΑ
    By jose2205 in forum Ανέκδοτα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-09, 22:00
  3. ΤΥΡΟΠΙΤΑ ΧΩΡΙΣ ΦΥΛΛΟ
    By Nanaki in forum Συνταγές για πίτες
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-10-08, 20:04
  4. ΖΑΜΠΟΝΟΤΥΡΟΠΙΤΑ (ΧΩΡΙΣ ΦΥΛΛΟ)
    By Nanaki in forum Συνταγές για πίτες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-08, 0:52
  5. ΓΑΜΟΣ ΧΩΡΙΣ ΓΑΜΠΡΟ
    By jennoula in forum Ανέκδοτα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-08, 9:56

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές