Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 20

Θέμα: Ξερει κανενας απο τραπεζικα?

Blogthean Το avatar του χρήστη flogerakos
    Περιοχή
    tripolh

Hmm Ξερει κανενας απο τραπεζικα?

Γεια σας.Ειμαι απο Λημνο κ εδω στο νησι εχουμε ολες τις τραπεζες εκτως απο την Τραπεζα Κυπρου.Στην Τραπεζα Κυπρου εχω λογαριασμο με τον οποιο αδειαζω-γεμιζω την Prepaid Πιστωτικη Καρτα μου.Αυτο που θελω να μαθω ειναι ,το αν εχω την ικανοτητα να καταθεσω στον λογαριασμο τις τραπεζας Κυπρου καποιο ποσο που θελω,μεσω αλλης τραπεζης,εφοσον δεν υπαρχει Τραπεζα Κυπρου εδω.

Blogthean Το avatar του χρήστη Illusione
    Περιοχή
    Αττική

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flogerakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας.Ειμαι απο Λημνο κ εδω στο νησι εχουμε ολες τις τραπεζες εκτως απο την Τραπεζα Κυπρου.Στην Τραπεζα Κυπρου εχω λογαριασμο με τον οποιο αδειαζω-γεμιζω την Prepaid Πιστωτικη Καρτα μου.Αυτο που θελω να μαθω ειναι ,το αν εχω την ικανοτητα να καταθεσω στον λογαριασμο τις τραπεζας Κυπρου καποιο ποσο που θελω,μεσω αλλης τραπεζης,εφοσον δεν υπαρχει Τραπεζα Κυπρου εδω.

και γιατί δεν ρωτάς τις άλλες τράπεζες εκεί?
    σίγουρα υπάρχει τρόπος για να σου πούνε...

"Θα ερχόταν μια μέρα,
    που οι πηγές της γης θα στέρευαν, η θάλασσα θα μαύριζε, τα ρυάκια θα δηλητηριάζονταν και τα ελάφια θα έπεφταν νεκρά.
    Όμως, λίγο πριν να είναι πολύ αργά, οι Ινδιάνοι θα ξανάβρισκαν το χαμένο πνεύμα τους,
    θα δίδασκαν στους λευκούς το σεβασμό προς τη Γη και θα ενώνονταν μαζί τους για να γίνουν οι Πολεμιστές του Ουράνιου Τόξου".

Μύθος της φυλής των Ινδιάνων Cree

Προεπιλογή

Nomizo oti ginetai meso toy sistimatos DIAS sto opoio anoikoyn oi perisoteres kartes.Na rotiso kati?Ayti i prepaid pistotiki poy les einai i gnosti xreostiki pou lene?
    Don't hate the player..hate the game

Blogthean Το avatar του χρήστη flogerakos
    Περιοχή
    tripolh

Προεπιλογή

Δεν γνωριζω φιλε αν ειναι η χρεωστικη αυτη η καρτα.Πρωπληρωμενη πιστωτικη λεγετε.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flogerakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας.Ειμαι απο Λημνο κ εδω στο νησι εχουμε ολες τις τραπεζες εκτως απο την Τραπεζα Κυπρου.
    Αυτό είναι λογικό και αναμενόμενο. Είναι σαν να ψάχνεις Τράπεζα Λήμνου στην Κύπρο.

Σοβαρά τώρα. Ναι, γίνεται αυτό που λές. Αρκεί να ξέρεις και τον αριθμό IBAN του λογαριασμού.

Προεπιλογή

Sorry an xalao to topic alla an kserei kapoios mporei na pei pos leitoyrgoyn oi xreostikes?
    Don't hate the player..hate the game

Προεπιλογή

Δεν είναι χρεωστική η Prepaid. Και απο όσο γνωρίζω οι Prepaid της Kυπρου δεν είναι "αμεσα" συνεδεμμενες με κάποιον λογαριασμό.
    Για να την ξαναφορτίσεις αρκεί να πας σε ένα ATM και να επιλέξεις πληρωμή κάρτας. ΄Βεβαια να γνωρίζεις οτι θα επιβαρυνθεις παραπάνω απο τα 2 ευρω που χρεώνει η Κυπρου.

Μπορεις να βρεις περισσότερες πληροφοριες εδω http://www.prepaidcards.gr/

Banned

Προεπιλογή

χρεωστικη ειναι η πιστωτικη δλδ την χρεωνεις δλδ πιστωνεις την καρτα δενειζεσαι λεφτα της τραπεζας. Προπληρωμενη (prepaid) ειναι μια καρτα που φερει το σημα της visa αλλα εχει τοσα λεφτα οσα εσυ της βαζεις δλδ δικα σου λεφτα....

οσο για το αν γινεται να καταθεσει καποιος στον λογαριασμο μιας τραπεζας καποιο ποσο μεσω αλλης τραπεζης αυτο απ' οσο γνωριζω δεν γινεται...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lilika.k Εμφάνιση μηνυμάτων
    οσο για το αν γινεται να καταθεσει καποιος στον λογαριασμο μιας τραπεζας καποιο ποσο μεσω αλλης τραπεζης αυτο απ' οσο γνωριζω δεν γινεται...
    Λαθος αν γνωρίζεις το ΙΒΑΝ μπορεις να καταθέσεις (να στείλεις) χρήματα απο οποιαδήποτε τράπεζα στον κοσμο, πληρώνοντας τα αντίστιχα έξοδα βεβαια................

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hks300 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sorry an xalao to topic alla an kserei kapoios mporei na pei pos leitoyrgoyn oi xreostikes?
    Φίλε έχω στην τράπεζα Πειραιώς και θα σου πώ πως λειτουργεί...
    Πας στην τράπεζα και ανοιγεις ενα λογαριασμο και ζητάς να σου δώσουν και μια visa electron..αυτή είναι η χρεωστική...
    απο εκεί και πέρα είναι εύκολα...φορτώνεις στον λογαριασμό σου όσα φραγκα θέλεις και πλήρωνεις με την χρεωστική σου..είτε σε κάποιο καταστημα που την δεχεται είτε μέσω paypal...είναι ασφαλές γιατι με την χρεωστική μπορείς να κανεις αγόρες μόνο με τα λεφτά που έχεις στον λογαριασμό σου..

πχ αυτήν που έχω εγώ.την χρησιμοποιώ ως εξής...κοιταώ πόσο κανει αυτό που θελω να αγορασω,παω στην τραπεζα,καταθετω το ποσο και παω και το αγοραζω...αμα εχω στην χρεωστικη πχ 30ευρω δεν μπορω να αγορασω κατι που κανει εστω και 30,01..

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-09, 17:48
  2. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-08-09, 0:02
  3. Mini Amilo απο Fujisu- Νέα μοντέλα απο Advent
    By donstefano in forum Γενικά για τους υπολογιστές
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-08, 18:02
  4. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-08, 0:13

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές