Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 66 από 66

Θέμα: Η φρίκη της έκτρωσης...

Blogthean
    Περιοχή
    www.food4life.gr

Προεπιλογή Απάντηση: Η φρίκη της έκτρωσης...

Πολύ στενάχωρα όλα αυτά...

Θέλω να ρωτήσω κάτι: ήμουν παιδί με πρόβλημα. Έπρεπε οι γονείς μου να με "ρίξουν";

Ίσως να έπρεπε, ίσως πάλι όχι. Με κράτησαν, με αγάπησαν και τους το ανταπέδωσα. Μεγάλωσα, σπούδασα, έχω μπει στην κοινωνία. Το πρόβλημα ξεπεράστηκε στο βαθμό να μην φαίνεται πλέον. Απλά επέλεξαν να μην με πετάξουν, άλλοι επιλέγουν το αντίθετο. Δεν κατηγορώ κανένα... Είναι πολύ ευαίσθητο θέμα για να κρίνω τους άλλους.

Πρόληψη λοιπόν: αντί για θρησκευτικά και οικιακές οικονομίες στα σχολεία, αγωγή υγείας και διαμόρφωση συνείδησης ώριμου πολίτη.

Blogthean Το avatar του χρήστη Taxydromos
    Περιοχή
    Πολίτης του Κόσμου

Δεν μπορούμε να κατηγορούμε τους γονείς για ανάλογες αποφάσεις.
    Συχνά στην ζωή πρέπει να παρθούν αποφάσεις που στιγματίζουν αλλά δυστυχώς αυτό πρέπει να γίνει σε βραχυπρόθεσμες προθεσμίες.
    Τέτοιες επιλογές δεν τις καταδικάζω διότι τις σκέφθηκα και τις αποφάσισα.
    <font color=Blue><b><span style=font-family: Franklin Gothic Medium><font size=4>Ου Πόσοι αλλά Πού</font></span></b></font>

Η Εκτρωση ειναι το πιο φρικτο πραγμα στον κοσμο.

Πολυ ωραιο τοπικ.

Θυμωμένος κ Λυπημένος Απάντηση: Η φρίκη της έκτρωσης...

δεν μπορω να καταλαβω η κυρια που εγραψε για το κοστος (χρηματικο κοστος) της επεμβασης.....γιατι τοση παραπληροφορηση????εσκεμμενα? και φυσικα το κοστος δεν ειναι 1000 με 2000 ευρω κοπελια ήθελα να ξερα που το βρηκες ...πραγματικα!!!!! το κοστος κυμαινεται απο 300 εως το πολυ 500 ευρω γιατι τοση παραπληροφορηση .....και εσυ δηλαδη που γραφεις και τιμες που τις γνωριζεις????

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gwgw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσο για τη χειρουργικη μεθοδο μπορει να πραγματοποιηθει το αργοτερο μεχρι τη 12η εβδομαδα κυησης.
    Κυρία μου και κυρίες μου, η έκτρωση ΑΝ γίνει, πρέπει το αργότερο την 4η εβδομάδα, στη 12η που λέτε εσείς, δεν λέγεται έκτρωση, λέγεται ανθρωποκτονία από πρόθεση με δόλο και πρέπει να κρεμάσουν και την εκτρούσα και τον ιατρό, που δολοφόνησαν ένα αδύναμο και ανυπεράσπιστο πλάσμα.
    Σας παρακαλώ πολύ, προσέχτε λίγο τι λέτε στον κόσμο, αυτές οι οπτικές γωνίες απο τις οποίες βλέπουν τα πράγμματα οι διάφορες Feminem είναι τραγικές και απάνθρωπες.
    Δεν θέλετε να μείνετε έγκυος? Πάρτε προφυλάξεις.
    Δεν θέλετε να πάρετε προφυλάξεις? ΟΚ κανένα πρόβλημα, κάντε την έκτρωση άμεσα?
    Θέλετε να κάνετε έκτρωση, όταν έχετε μέσα σας ένα μικρό άνθρωπο? Στο ικρίωμα κατόπιν μαστιγώματος σε δημόσια θέα.
    Έτσι, για να τελειώνουμε με τις καφρίλες των δήθεν προοδευτικών αλλά εν τέλει απάνθρωπων ιδεολογιών.

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-10, 7:57
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-10, 23:26
  3. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-09, 1:34
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-09, 20:29
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-08, 11:06