Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Σελίδα 2 από 22 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 220

Θέμα: Σε ένα ραντεβού ποιος θα πληρώσει;

Προεπιλογή

Αυτά τα χαζά του στυλ, βγάζουμε και οι 2 πορτοφόλι για να δείξουμε οτι έχουμε χρήματα και μέτα τα "όχι, όχι... δεν είναι σώστο... αχ την επόμενη φορά όμως θα πληρώσω κι εγώ", πληρώνει ο ΑΝΤΡΑΣ ο σώστος του Τσαλίκη, δεν τα μπορώ πιά. Φιλαράκι σου άρεσε η παρέα της κυρίας: Όταν πλησιάσει η ώρα να φύγετε και παραδοσιακά θα κάνει μια βόλτα μεχρι το Ladies room, ναι κυρίες μου ΤΟΤΕ πρεπει να πάτε, πληρώνεις και μόλις επιστρέψει απλά την ρωτάς, "πάμε;". Θα σου πεί να πληρώσετε και απλά λες: "είμαστε εντάξει.". Αυτό δεν θα γίνει μόνο στο πρώτο ραντεβού αλλά όποτε εσύ γουστάρεις. Βέβαια αυτή η συμπεριφορά αξίζει μόνο σε όσες γυναίκες θεωρείς σωστές, όχι στα παντώς είδους ανεξάρτητα θηλυκά που θέλουν εσύ να τους πληρώνεις τις εξόδους κι αυτές το Hondos Center, διαμαρτυρόμενες οτι δεν υπάρχουν πια άντρες. Για αυτές τις κυρίες έχω μια και μόνη ερώτηση: Τι τις κάνει να πιστεύουν πως είναι γυναίκες που τους αντιστοιχεί τέτοιος άντρας που θέλουν;
    Τεσπα ευτυχώς υπάρχουν πολλές σωστές γυναίκες εκεί έξω που λογικά κάποια στιγμή θα συναντήσουν έναν από τους πολλούς σωστούς άντρες, και αν θέλουν θα κάνουν το απλό, να μοιράζονται τα πάντα και να προσφέρουν και οι δυο. Αυτά!

ο ξενιτεμένος Το avatar του χρήστη neptunus
    Περιοχή
    Siracusa

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ria Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ σε πληροφορώ... Υπάρχουν ορισμένοι που το βλέπουν διαφορετικά..Σου λέει ισότητα έχουμε... και δεν κάνουν ΚΑΝ νίξη για λογαριασμό!!

Συμφωνώ απόλυτα με τα προηγούμενα σχόλια ότι η γυναίκα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ θα πρέπει να κάνει την κίνηση οτι βγάζει πορτοφόλι και προσφέρεται να πληρώσει..τουλάχιστον το δικό της ποτό.. αλλά σκέφτεσαι να βγάζεις το πορτοφόλι και να περιμένεις απο τον ΑΝΔΡΑ να πληρώσει.... αλλά να κάνει την πάπια??!!:confusedb:
    Εχει τύχει σε γνωστή μου να βγεί ραντεβού και να καταλείγει να πληρώνει εκείνη!! ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΟΤΑ!!!(Ενοείται ότι ήταν η πρώτη φορά και η τελευταία που βγήκε με τον τύπο!!)
    Συγγνώμη αλλά τί εντυπωση Θα σχηματίζεις για έναν τέτοιο τύπο?Θα ξαναέβγαινες?? - Δε νομίζω!

Καλό είναι στο πρώτο ραντεβού να πληρώνει ο ΑΝΔΡΑΣ για να κάνει καλή εντύπωση..(Αυτό για να αποφύγεις σχόλια τύπου τσιγκούνης, και τα συναφή! και φυσικά για να έχεις "σίγουρο" ένα 2ο ραντεβουδάκι) γιατί κακά τα ψέματα, όπως και να το κάνουμε, η 1η εντύπωση παίζει συμαντικό ρόλο. Από κει και πέρα.. τα μοιράζεστε!
    Αφού τα έχουμε ισοπεδώσει όλα, δεν θέλω να γίνει εριστικός, αλλά νομίζω ότι για αυτό έχουν ένα μεγάλο μερίδιο ευθύνης η γυναίκες που πλέον έχουν αναπτύξει μια τέτοια δυναμικότητα που «ευνουχίζει» του άντρες.
    Φυσικά αυτό μπορεί να είναι δικαιολογία όμως είναι μόνο μια διαπίστωση.

Από δικιά μου προσωπική εμπειρία: γενικότερα έχω κάποια κόμπλεξ όπως να πληρώνω εγώ ή να ανοίγω τις πόρτες και άλλα (χειρότερα) βγήκα με μία κοπέλα που την πρώτη φορά που της άνοιξα την πόρτα σε ένα μαγαζί να μπούμε μονο δεν με εφαγε και άρχισε να λέει ένα σορό «βλακείες» για ισότητα και τέτοια… καταλαβαίνετε την συνέχεια ή μάλλον την μη συνέχεια.

Έχουμε μπερδέψει την «Ισότητα» με την «Ισονομία», δεν μπορεί μια γυναίκα και ένα άνδρας να είναι ίσοι, μόνο και μόνο για είμαστε διαφορετικοί και είναι λογικό και φυσικό και όμορφο …. Νομίζω.
    - Ο Θεός να βάλει το χέρι του.
    - Οι Θεοί έχουν βάλει το χέρι τους, και φτάσαμε σ' αυτή την κατάντια.
    (Σοφοκλή, Αίας )

www.neptunus.gr

Mad

Μπορεί να μου πεί κάποιος άντρας με τί λογική αφήνει μια κοπέλα να πληρώσει και των 2 το ποτο/καφε σε πρώτο ή δευτερο ραντεβου??
    Μου εχει συμβει 3 φορες και αρχιζω να αναρωτιεμαι...μονο σε μενα συμβαινει ή τυχαίνουν και σε αλλες τετοιοι....κάφροι να το πω???και πώς μετα απ αυτο μπορουν να σου ζητανε και αλλο ραντεβου??πως??
    και για να μην παρεξηγουμαστε...αναγκη να μασ πληρωσει ο αλλοσ δεν εχουμε...αλλα οχι να πληρωνουμε εμεισ και για τουσ 2!Ας τηρουνται καποιοι βασικοι τυποι του savoir vivre!!!!
    Εκει εξω...ΑΝΤΡΕΣ ευγενικοι που πληρωνετε γιατι ετσι σας αρεσει...που ανοιγετε πορτες σαν σωστοι gentlemen...κτλ....ΝΑ ΜΟΥ ΖΗΣΕΤΕ!!

ο ξενιτεμένος Το avatar του χρήστη neptunus
    Περιοχή
    Siracusa

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marys Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος άντρας με τί λογική αφήνει μια κοπέλα να πληρώσει και των 2 το ποτο/καφε σε πρώτο ή δεύτερο ραντεβου?μου εχει συμβει 3 φορες ως τώρα και αρχίζω να αναρωτιέμαι...συμβαινει μονο σε μενα ή υπαρχουν κ αλλες κοπελες που συναντανε τετοιους...καφρους να το πω??και πώς ειναι δυνατον μετα απ'αυτο να ζητάνε και επόμενο ραντεβου??πώς?
    και για να μην παρεξηγηθουμε...εννοειται οτι δεν εχουμε αναγκη να μας πληρωσει ο αλλος !!!Αλλά τουλάχιστον ας τηρούνται οι βασικοί τύποι του savoir vivre....!!!!!!!!
    :mysmilie_5::mysmilie_5: ουδεν σχόλιο....:mysmilie_5::mysmilie_5:
    - Ο Θεός να βάλει το χέρι του.
    - Οι Θεοί έχουν βάλει το χέρι τους, και φτάσαμε σ' αυτή την κατάντια.
    (Σοφοκλή, Αίας )

www.neptunus.gr

Προεπιλογή

:Dνα με συγχωρεσετε για τα 2 post alla νομιζα οτι το πρωτο δεν σταλθηκε...μεσα στην αγανακτηση μου..:p:p

Προεπιλογή

Mary
    Mην στεναχωριέσαι για τα δυο ποστ.
    Η αγανακτησή σου είναι δικαιολογημένη.
    Και σε μένα έχει τύχει να πληρώσω και τα δυο ποτά απ΄το πρώτο ραντεβού και δεν ξαναβγήκα μαζί του.

Προεπιλογή

Εχει τύχει σε γνωστή μου να βγεί ραντεβού και να καταλείγει να πληρώνει εκείνη!! ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΟΤΑ!!!(Ενοείται ότι ήταν η πρώτη φορά και η τελευταία που βγήκε με τον τύπο!!)
    Συγγνώμη αλλά τί εντυπωση Θα σχηματίζεις για έναν τέτοιο τύπο?Θα ξαναέβγαινες?? - Δε νομίζω!
    Ο τυπος ητανε πολυ ματζιρης και καλα εκανε η φιλη σου και δεν ξαναβγηκε μαζι του.
    Οσον αφορα το θεμα μας,το να πληρωσω τον λογαριασμο οταν βγαινω με μια κοπελα,δεν το κανω ουτε για εφε ουτε για να κερδισω εντυπωσεις,ουτε γιατι ειμαι ο αντρας.
    Το κανω γιατι θελω και εχω και την δυνατοτητα να το κανω,ειναι σαν να ειναι γραμμενο στον σκληρο μου.
    Το να κανω ομως τον καβουροτσεπη,τον ταχα μου πληρωσε εσυ για την ισοτητα κλπ ...οχι ευχαριστω δεν ειμαι μαθημενος ετσι...
    sine diabolo,nullus dominus...
    Όταν είμαι καλός,είμαι καλός...
    ...όταν είμαι κακός,είμαι καλύτερος!

Blogthean Το avatar του χρήστη Leningr
    Περιοχή
    Alexandroupoli

Προεπιλογή

Prota apo ola tha ithela na mou ksekatharisete ti enoite me ena randevou?? Na pame gia kafe? Na diaskedasoume? Na ginoume fili kai otan milao gia filo pragmatiko filo.
    Gnomi mou einai oti to PROTO randevou prepei na plirosei andras. To tora ama vgoun kai ales fores pezete epidi plironondas o kathenas tha apodiksi oti den erxete mono na ksekourasi ton pisino tou kai na plironi alos gia auton, alla me auto dixnis oti sevese kai ton eauto sou kai ton alon. Ego stin zoi mou exo paei ena randevou, alla telika san andras den boresa na pliroso epidi apla den me afise kai den ithela na epimeno epidi ama theli as plirosi oxi oti to ithela, alla sigora oti den tha ksana gini auto.

Marys thes na pame randevou? :) tha pliroso ego.
    1.The only game which is unbalance is Lineage2
    by Leningr

Προεπιλογή

εγω πιστευω οτι πρεπει να πληρωσει ο αντρας γιατι πρεπει να δειξει οτι ειναι αυτος ο αρχηγος

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marys Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να μου πεί κάποιος άντρας με τί λογική αφήνει μια κοπέλα να πληρώσει και των 2 το ποτο/καφε σε πρώτο ή δευτερο ραντεβου??
    Μου εχει συμβει 3 φορες και αρχιζω να αναρωτιεμαι...μονο σε μενα συμβαινει ή τυχαίνουν και σε αλλες τετοιοι....κάφροι να το πω???και πώς μετα απ αυτο μπορουν να σου ζητανε και αλλο ραντεβου??πως??
    και για να μην παρεξηγουμαστε...αναγκη να μασ πληρωσει ο αλλοσ δεν εχουμε...αλλα οχι να πληρωνουμε εμεισ και για τουσ 2!Ας τηρουνται καποιοι βασικοι τυποι του savoir vivre!!!!
    Εκει εξω...ΑΝΤΡΕΣ ευγενικοι που πληρωνετε γιατι ετσι σας αρεσει...που ανοιγετε πορτες σαν σωστοι gentlemen...κτλ....ΝΑ ΜΟΥ ΖΗΣΕΤΕ!!
    Πραγματικά δεν ξέρω που πάτε και τους βρίσκετε:::
    Ποτέ δεν έχω ακούσει κάτι ανάλογο από καμία γυναίκα στον κύκλο μου.

Σελίδα 2 από 22 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Μάντεψε ποιος θα κάνει το επόμενο Post!
    By TomTheGreen in forum Παιχνίδια Γενικής Συζήτησης
    Απαντήσεις: 1760
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-10, 0:05
  2. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-09, 5:54
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-09, 21:48
  4. Σε ποιον θα δίνατε τώρα ένα φιλί;
    By marelene in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 57
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-08, 22:30
  5. Σε μια γνωριμία ποιος θα κάνει το πρώτο βήμα;