Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8

Θέμα: Τα χριστουγεννιάτικα λαμπάκια έσβησαν νωρίς

Προεπιλογή Τα χριστουγεννιάτικα λαμπάκια έσβησαν νωρίς

25-12-2008 16:30μμ… Τα χριστουγεννιάτικα λαμπάκια έσβησαν νωρίς στην ΟΙΝΟΥΣΑ Σερρών….Σουρωμένος Αστυνομικός παρέσυρε και σκότωσε δυο Νεαρές γυναίκες. Κουνιάδες ήταν ….. Είχαν από δύο μικρά παιδία /// Ο Δολοφόνος !!!

Προεπιλογή

εγώ το μόνο που έχω να πω είναι ντροπή γι' αυτούς τους ανθρώπους που θέλουν να λέγονται αστυνομικοί, και όλη την ώρα ακούμε ότι σκοτώνουν 15χρονα παιδιά, πυροβολούν στο άσχετο, οδηγούν σουρωμένοι και σκοτώνουν, βγάζουν βιντεάκια πορνό και τα βάζουν στο you tube και χίλια μύρια όσα....

επιτέλους να σταματήσουν να προσλαμβάνουν όσους "έχουν βγάλει ειδικές δυνάμεις" και να φτιάξουν σωστή εκπαίδευση αυτών των ανθρώπων με ψυχολόγους, δεν μπορεί ο κάθε άρρωστος και ψυχανώμαλος να παίρνει ένα πιστόλι και να αρχίζει να κάνει ότι του καπνίσει.....
    BlogΘέα και τα μυαλά στα κάγκελα

Blogthean Το avatar του χρήστη adamantios
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Προεπιλογή

Ρε παιδιά, τι λέτε πάλι. Τι σχέση έχει που ο μεθυσμένος οδηγός ήταν αστυνομικός. Αυτό που μετράει είναι ότι ένας μεθυσμένος οδηγός παρέσυρε και σκότωσε δύο ανθρώπους. Αυτά που λέτε δεν έχουν σχέση με το θέμα. Θα μπορούσε να ήταν οποιοσδήποτε μεθυσμένος οδηγός, από τους δεκάδες που συναντάμε.
    Θα ήταν διαφορετικό άν ο οδηγός ήταν οικοδόμος ή αγρότης ή καφετζής ή οτιδήποτε άλλο;
    Έχουμε πεσει στην παγίδα της συλλογικής ευθύνης. Αυτό μόνο κακό προξενεί.
    Δεν ελπίζω τίποτα, Δεν φοβάμαι τίποτα, Είμαι ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ

Νικος 2009
    Guest

Exclamation

Δυστηχως υπαρχει μια προκαταληψη με τους αστυνομικους αυτο που δεν εχουν καταλαβει μεχρι τωρα ειναι οτι σε ολες τις δουλειες υπαρχουν και δεκα τρελοι και οτι δεν ειναι μονο στον τομεα των αστυνομικων ελεος πια.....κριμα για τις γυναικες .....Το θεμα μας δεν ειναι ο αστυνομικος που μεθυσε και ...το θεμα ειναι οτι οταν πιανουμε ολοι μας στο χερι μας το ρημαδι το τιμονι να εχουμε λιγη ανθρωπινη συνηδειση =ψιλα γραμματα...και να μην πινουμε γιατι ποτο και οδηγηση δεν πανε παρεα σκοτωνουν η οδηγεις σωστα η πλενεις πιατα σπιτι σου ετσι ειναι

Blogthean Το avatar του χρήστη Melia360
    Περιοχή
    Νεραϊδοχώρα

Προεπιλογή

Συμφωνώ απόλυτα με Adamantios και Horestis..
    Το μήνυμα που πρέπει να πάρουμε , είναι ότι ποτό και οδήγηση δεν πάνε μαζί! Κυρίως αυτές τις μέρες, που όλοι μας πίνουμε λιγάκι παραπάνω, ας αφήσουμε τα αυτοκίνητα σπίτι.. Ας κάνουμε πλούσιους τους ταξιτζήδες και όχι τους νεκροθάφτες.. Μακάβριο, το ξέρω, αλλά είναι αληθινό!!
    Συλλυπητήρια στους συγγενείς και φίλους των γυναικών που χάθηκαν..

Προεπιλογή

όχι, ο αστυνομικός έχει έναν παραπάνω λόγο να ΜΗΝ οδηγάει μεθυσμένος, να μην σκοτώνει αθώους πολίτες κλπ.

Γιατί ο αστυνομικός υποτίθεται ότι πρεσβεύει το λειτούργημα της ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ των πολιτών. Υποτίθεται ότι προστατεύει "τον νόμο".

Έχει έναν λόγο παραπάνω λοιπόν να τον σέβεται, και οι πολίτες δέκα λόγους παραπάνω να απαιτούν από τους αστυνομικούς να είναι τύπος και υπογραμμός όσον αφορά την τήρησή του.

Αλλά σαν πολύ περισσότερα εγκλήματα δεν φαίνεται να κάνουν οι φρουροί του νόμου από τις υπόλοιπες κατηγορίες εργαζομένων ;

Δεν έχω ακούσει σορειδόν πχ κρεοπώληδες ή ψιλικατζήδες κλπ να κάνουν φόνους, να ευτελίζουν την αξιοπρέπεια του ανθρώπου, να κάνουν βασανιστήρια.

Αντίθετα, έχουμε δει σορειδόν αστυνομικούς να κάνουν αυτά και χειρότερα.

Το θέμα είναι απλό : Ζούμε σε μία χώρα που δυστυχώς η κοινωνική αδικία είναι τεράστια. Όταν βάζεις τους αστυνομικούς να φρουρούν αυτήν ακριβώς την βρώμικη κοινωνική κατάσταση και όχι τους πολίτες, είναι προφανές ότι εκεί θα μαζευτούν οι λέρες και τα καθυζήματα.

Η αστυνομία αδιαφορεί για το αν ένας απλός φτωχός άνθρωπος πέσει θύμα εκγληματικής επίθεσης. Εμένα μου είχαν ανοίξει το αυτοκίνητο πριν ενάμιση χρόνο, συνομίλησα με το Α.Τ. της περιοχής μου, και όχι μόνο αποτυπώματα να πάρουν δεν ήρθαν, αλλά ήταν δυο τρεις χασκογέλαγαν και μου έλεγαν : "θα το προωθήσουμε το θέμα σας.... εντάξει, εντάξει" και μου το 'κλεισαν.

Αντίθετα οι "ισχυροί" (λεφτάδες, βουλευτές, μεγαλοδημοσιογράφοι) όχι μόνον έχουν την αστυνομία απίκο μην και πάθουν τίποτα, αλλά τους έχουν να τους φρουρούν (με τα λεφτά τα δικά μας βέβαια) επί 24ώρου βάσεως.

Το ότι ειδικοί φρουροί γίνονται αυτοί που έχουν περάσει από το απόλυτο εξευτελιστήριο της ανθρώπινης προσωπικότητας, τις ειδικές δυνάμεις, το ότι μέσα στα ΜΑΤ μαζεύεται όλη η αλητεία και τα περιθωριακά άτομα της ελληνικής κοινωνίας, το λένε ακόμη και οι ίδιοι οι αστυνομικοί.

Αν τύχει να μιλήσεις με κάποιον σοβαρό αστυνομικό, θα το επιβεβαιώσει. "Η σάρα και η μάρα είναι μέσα στα αστυνομικά τμήματα" μου είπε αξιωματικός της ΕΛΑΣ και δε μου φάνηκε καθόλου περίεργο. Και αν τύχει κάποιος και είναι ηθικός και καλός άνθρωπος, είτε παραιτείται, είτε κάνει προσπάθεια να είναι αναίσθητος και αδιάφορος για το τι συμβαίνει γύρω του.
    BlogΘέα και τα μυαλά στα κάγκελα

Προεπιλογή

ΔΥΣΤΗΧΟΣ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΓΙΑ ΟΛΗ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΑΞΟΥΝ ΟΛΑ ΝΑ ΔΙΑΛΥΘΗΘΕΙ Η ΚΗΒΕΡΝΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΧΤΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΑ ΜΠΕΙ ΝΕΟ ΑΙΜΑ Ο ΤΟΠΟΣ ΘΕΛΕΙ ΦΡΕΣΚΑΔΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΠΛΕ ΜΠΡΑΣΙΝΟΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΑΧΤΟΥΝ ΟΛΑ ΕΠΙΣΗΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΤΩΠΑ ΑΣΤΙΝΟΜΙΚΟΙ Η ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΙ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΟΥΝ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΑΡΩΣΤΗΣΕΙ ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΙΑ ΑΣ ΠΑΝ ΣΤΗΝ ΕΥΧΗ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΓΙΝΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ.

ΑΥΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ

Προεπιλογή

Φιλε Κωστη,μπορει να μην εχεις ακουσει για κρεωπολη η ψιλικατζη να κανει φονους , να εξευτιλιζουν την αξιοπρεπεια του ανθρωπου κ αλλες αξιοποινες πραξεις αλλα θα εχεις ακουσει σιγουρα για καθηγητες να παιρνουν ματι τις μαθητριες στα αποδυτηρια,για γονεις να πουλανε τα παιδια τους,γονεις να βασανιζουν τα παιδια τους,ταξιτζηδες να κλεβουν τον πελατη,πυροσβεστες να βαζουν φωτια για να εχουν δουλεια μην απολυθουν,γιατροι να παιρνουν φακελακι για να σε κανουν καλα κλπ.οποτε δεν χρειαζετε να ειναι καποιος αστυνομικος να κραταει οπλο για να σκοτωσει,να κλεψει,να βασανισει.δεν χρειαζετε να τα ισοπεδωνουμε ολα κ ολους, ουτε να μην εμπιστευομαστε τις αρχες κ τους νομους,τους γιατρους κ τους καθηγητες επειδη καποιοι μαλακες βρεθηκαν να εξευτιλισουν την στολη τους κ τους ορκους τους. αυτα ειχα να πω.καλη χρονια με υγεια κ ευτυχια!!!!!!!!!!

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-09, 9:31
  2. Τρεις ληστείες από πολύ νωρίς
    By divecx in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-09, 12:31
  3. «Ο Ιπποκράτης έφυγε νωρίς…»
    By boeing734 in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-09, 10:20
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-09, 7:28
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-08, 12:37

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Δικαιώματα - Επιλογές