Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 21

Θέμα: Ντροπη σας (ΤΙΜ-WIND)

Προεπιλογή Ντροπη σας (ΤΙΜ-WIND)

Οταν μπαινεις να αγορασεις ενα κινητο εχουν ενα χαμογελο μεχρι το πατωμα
    μολις χρειαστεις κατι (Στην περιπτωση μου μια μπαταρια για LG 8210 3G)εκει αρχιζουν τα ζορια δεν υπαρχει ειναι παλιο το κινητο παρε καινουργιο.
    Το τηλεφωνο ειναι 16 μηνων αξιας 350ευρω και ειναι αχρηστο χωρις μπαταρια.Ντροπη σας κυριοι οχι μονο να τα αρπαζουμε!!!!!

Blogthean
    Περιοχή
    Thessaloniki

Προεπιλογή

Και γιατι δεν παίρνεις από αλλού μια μπαταρία να ησυχάσεις, ασε που θα σου έρθει και πιο φθηνά (π.χ. http://www.batteries.gr/index.php?cPath=28_87)

Προεπιλογή

Aμαν φιλε με εσωσες απο οτι ειδα υπαρχει θα κανω μια βολτα στο μαγαζι να δω
    σε ευχαριστω πολυ.(Τι Γερμανος και τριχες κατσαρες μου λες).

Blogthean Το avatar του χρήστη viperlesgr
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Δυστυχως με το πέρασμα των χρόνων η αγορα κινητης τηλεφωνίας εστιάζεται στην ώθηση του πελάτη για συνεχή εξέλιξη και αναβάθμιση του εξοπλισμού του .π.χ κινητό και οχι στην αγορά αξεσουάρ.
    Δεν έχει να κάνει με την WIND , VODAFONE , COSMOTE .Εχει να κάνει με τις κατασκευάστριες εταιρίες που δεν δίνουν μεγάλη σημασία πλέον στην λέξη αξεσουάρ κινητού καθώς βέβαια και στην τάση των ανθρώπων που θέλουν κάθε χρόνο να αλλάζουν κινητά και δεν τους ενδιαφέρει να δινουν π.χ 20Ε για μία μπαταρία.
    Εγω που δουλεύω σε κατάστημα WIND και μέχρι προσφάτως σε VODAFONE ένα έχω να πω .Προχτες πετάξαμε απο ξεσκαρταρισμα στην αποθηκη 20 μπαταρίες απο τα πρωτα panasonic και καποιες απο μοτορολα που πριν 7 χρονια το καταστημα τις είχε αγοράσει 30.000δρχ την μια. Υπολογίσαμε οτι τα τελευταία χρόνια έχουμε πετάξει αξεσουάρ άχρηστο αξίας τουλάχιστον 20.000 ευρω !!!
    Εφόσον λοιπόν η κάθε εταιρία κινητής είτε κατασκευάστριας π.χ ΝΟΚΙΑ , είτε παροχής υπηρεσιών όπως π΄χ WIND δεν σκοπεύει να με εξοπλίζει ναι μεν με ανταλλακτικά , αλλα οταν τα μοντέλα αλλάζουν , να τα παίρνει και πίσω , πές μου εσύ γιατί τα καταστήματα κινητής τηλεφωνίας να αγοράζουν ανταλλακτικά απο την τσέπη τους π.χ 5 κομμάτια μπαταρίες για το LG 8210 και να τις έχω στο ράφι και άμα έρθει μία στα πέντε χρόνια ο thouvou να του πουλήσω , αμα δεν έρθει ούτε αυτός , δεν γαμιέται πετάω άλλα 100 ευρώ αλλα είμαι ευτηχισμένος ότι έχω τα πάντα στο κατάστημα.Σκέψου δε να έχω ανταλλακτικά για όλα τα κινητά και σκέψου πόσα νέα μοντέλα βγαίνουν καθε μήνα...

ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ ΖΟΥΜΕ...!!!!
    ----------

Become a Member of Our Group :

1) Fast And The Furius Club - Για αυτούς που αγαπούν τα αμάξια !! JOIN

2) Gamers Group - Για τους φανατικούς και μή gamers !!JOIN

Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Σε περίπτωση ανάγκης ανταλλακτικού πράγματι η καλύτερη λύση πλέον είναι μέσω internet . Βρισκεις αυτο που θές και σε σαφως καλύτερη τιμή.
    ----------

Προεπιλογή

Καταρχην σε ευχαριστω που ασχοληθηκες, σκεψου ομως οτι και εμεις με αυτο το μεροκαματο που λες καθε χρονο να δινουμε 350ευρω η και παραπανω. Δεν μιλησα για κινητο 5 χρονων.Ας το κρινουν οι αλλοι αν ειναι λαθος.

Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Δεν σου είπα οτι έχεις άδικο , απλα σου εξήγησα πως δουλεύει το συστημα. Και μενα με χαλάει που έδωσα 3000 ευρω πριν ένα χρόνο και τωρα πρεπει να πετάξω μητρική , καρτα γραφικών κ.τ.λ για να αναβαθμίσω τον υπολογιστή μου και θεωρώ απαράδεκτο μια εταιρια σαν την ASUS να μην έχει drivers για VIsta για μια motherboard πριν ένα χρόνο.
    Ετσι είναι και στην κινητή τηλεφωνία.Ομως σου εξηγώ οτι δυστηχώς η παγκόσμια αγορά προσπαθεί να μας οδηγήσει απλά στην αντικατάσταση και συνεχώς αναβάθμιση των υλικων αγαθών μας και όχι στην συντήρηση των ήδη υπάρχοντων. Και οτι αυτο δεν είναι κατι που το δημιουργεί η WIND ή Vodafone ,απλα και αυτές το δέχονται και το υποστηρίζουν.
    ----------

PLATINUM Member Το avatar του χρήστη moupasdb
    Περιοχή
    Thessaloniki

Προεπιλογή

Εκτός από τα παραπάνω παιδιά είναι και το άλλο...

Οι πωλητές γινονται εξίσου αηδιαστικοί και όταν πας να κάνεις νέα σύνδεση με την εταιρεία τους και σε εξυπηρετούν μέσα σε λίγα λεπτά και είσαι έτοιμος να φύγεις...αλλά εάν πες για να ακυρώσεις σύνδεση τότε εκτός του ότι τρως τρελλό πρήξιμο όλοι κατά έναν περίεργο τρόπο έχουν πολύ δουλειά και δεν προλαβαίνουν με αποτέλεσμα να αγανακτάς και να φεύγεις...δεν ξέρω εάν το έχετε πάθει ποτέ...

Πάντως δεν φταίνε αυτοί αλλά εμείς οι καταναλωτές, βρίσκουν και κάνουν, το κινητό είναι μονάχα για τηλέφωνα και μηνύματα...αλλά οι περισσότεροι αλλάζουν μία με δύο φορές τον χρόνο!!!!!

Blogthean Το avatar του χρήστη gelos
    Περιοχή
    παλαιοχωρα χαλκιδικης

Προεπιλογή

συμφωνό το εχω παθει και εγω

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο viperlesgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχως με το πέρασμα των χρόνων η αγορα κινητης τηλεφωνίας εστιάζεται στην ώθηση του πελάτη για συνεχή εξέλιξη και αναβάθμιση του εξοπλισμού του .π.χ κινητό και οχι στην αγορά αξεσουάρ.
    Δεν έχει να κάνει με την WIND , VODAFONE , COSMOTE .Εχει να κάνει με τις κατασκευάστριες εταιρίες που δεν δίνουν μεγάλη σημασία πλέον στην λέξη αξεσουάρ κινητού καθώς βέβαια και στην τάση των ανθρώπων που θέλουν κάθε χρόνο να αλλάζουν κινητά και δεν τους ενδιαφέρει να δινουν π.χ 20Ε για μία μπαταρία.
    Εγω που δουλεύω σε κατάστημα WIND και μέχρι προσφάτως σε VODAFONE ένα έχω να πω .Προχτες πετάξαμε απο ξεσκαρταρισμα στην αποθηκη 20 μπαταρίες απο τα πρωτα panasonic και καποιες απο μοτορολα που πριν 7 χρονια το καταστημα τις είχε αγοράσει 30.000δρχ την μια. Υπολογίσαμε οτι τα τελευταία χρόνια έχουμε πετάξει αξεσουάρ άχρηστο αξίας τουλάχιστον 20.000 ευρω !!!
    Εφόσον λοιπόν η κάθε εταιρία κινητής είτε κατασκευάστριας π.χ ΝΟΚΙΑ , είτε παροχής υπηρεσιών όπως π΄χ WIND δεν σκοπεύει να με εξοπλίζει ναι μεν με ανταλλακτικά , αλλα οταν τα μοντέλα αλλάζουν , να τα παίρνει και πίσω , πές μου εσύ γιατί τα καταστήματα κινητής τηλεφωνίας να αγοράζουν ανταλλακτικά απο την τσέπη τους π.χ 5 κομμάτια μπαταρίες για το LG 8210 και να τις έχω στο ράφι και άμα έρθει μία στα πέντε χρόνια ο thouvou να του πουλήσω , αμα δεν έρθει ούτε αυτός , δεν γαμιέται πετάω άλλα 100 ευρώ αλλα είμαι ευτηχισμένος ότι έχω τα πάντα στο κατάστημα.Σκέψου δε να έχω ανταλλακτικά για όλα τα κινητά και σκέψου πόσα νέα μοντέλα βγαίνουν καθε μήνα...

ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ ΖΟΥΜΕ...!!!!
    AYTO ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ AFTER SALE SERVICE ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ Η ΚΑΘΕ WIND ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ Η ΚΑΘΕ NOKIA

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. ΚαρτοInternet ....Vodafone -WIND
    By giannna in forum Γενικά για τους υπολογιστές
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-10, 18:08
  2. Tellas Wind (SoundTrack)
    By falcon in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:51
  3. New MSI Wind Top AMD Based
    By Eleftherios in forum Κάρτες Γραφικών
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-09-09, 23:57
  4. wind plus
    By fernadezzz in forum Δίκτυα και Υπηρεσίες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-09, 3:51
  5. WIND Δεσμευση επισκευης
    By zp694 in forum Δίκτυα και Υπηρεσίες
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-02-09, 16:14

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Δικαιώματα - Επιλογές