Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 30

Θέμα: ΟΤΑΝ ΚΟΨΕΤΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ

Νικος 2009
    Guest

Προεπιλογή

Ειδα τα βιντεο και σιχαθηκα ρε παιδια τι θα κανουμε?πως θα το κοψουμε αμαααααααααααααααν φρικαρα τωρα μια φορα το εκοψα για ενα μηνα και απο τοτε ξανα καμια συμβουλη?ολες οι συμβουλες δεκτες πο πρωην καπνιστες

Blogthean Το avatar του χρήστη stefanakisgr
    Περιοχή
    Σέρρες

Προεπιλογή

Κάπνιζα απο τα 13 , έχει 3 χρόνια που το έκοψα , μετά απο 22 χρόνια. Θέλει να είσαι "έτοιμος" να το κόψεις , η θέληση είναι το παν . Είναι σχεδόν αδύνατο να το κόψεις αν δεν θέλεις πραγματικά να το κόψεις . Για έναν μήνα περίπου χρησιμποίησα αυτοκόλλητα νικοτίνης , κάπνιζα και πολύ , 3 πακέτα την ημέρα . Το επεξεργαζόμουν για αρκετό καιρό πριν , και το έκανα όταν ένοιωσα οτι μπορούσα . ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ . Απλά θέλει απόφαση .

Η ζωή μου άλλαξε αρκετά , σε μερικά σημεία απίστευτα . Μπορώ πλέον και κάνω jog 2ωρα . Απο κει που δεν μπορούσα να ανέβω μια σκάλα . Δεν χαλάν τα DVDROM μου :P
    Πίνω και την φραπεδιά μονορούφι χωρίς τσιγάρο και έτσι δεν την πέφτω με τις ώρες στα καφέ :P Απο την άλλη πίνω και τα ποτά μονορούφι και μεθάω γρήγορα , στον τελευταίο γάμο που πήγα δεν κατέβηκα απο την πίστα :P

Blogthean Το avatar του χρήστη smixalis
    Περιοχή
    Κύπρος

Προεπιλογή

Έχω φρικαρει πραγματικά με αυτά τα βίντεο.... Από τώρα το κόβω κι εγώ. Ως εδώ.
    έχει από τα 14 μου που καπνίζω και τώρα είμαι 26. Νομίζω ότι 12 χρόνια είναι αρκετά...
    30 seconds and counting .......!!!!!!
    Η Κύπρος είναι Ελληνική

Blogthean Το avatar του χρήστη grkal
    Περιοχή
    Κατερίνη

Προεπιλογή

Καπνίζω από τα 14 μου και είμαι 40.
    Πέρυσι το είχα κόψει το ρημάδι για 6 μήνες και η ζωή μου άλλαξε
    θεαματικά.Δεν ήξερα πως είναι να ζεις χωρίς τσιγάρο.
    Ξαφνικά είχα γεύση,όσφρηση,τέρμα ο βήχας,τέρμα οι πόνοι στο
    στήθος,κοιμόμουν λίγες ώρες και ένιωθα ολόφρεσκος,περπατούσα
    10 χιλιόμετρα κάθε μέρα χωρίς να λαχανιάσω,είχα όρεξη για σεξ,περίσευαν ένα σωρό χρήματα (μιας και μανιώδης καπνιστής) και τόσα
    άλλα που θέλω πολύ ώρα να τα απαριθμήσω.
    Δυστυχώς έπεσα και εγώ στην παγίδα του "άντε ένα τσιγάρο μόνο".
    Και καπνίζω πάλι κανονικά.
    Για όσους το έχετε κόψει και είστε άξιοι συγχαρητηρίων,ούτε μια τζούρα παιδιά.
    Και το εννοώ.
    Ούτε μια τζούρα!!!
    Ηδη το έχω στο μυαλό μου εδώ και κάποιες εβδομάδες να το κόψω το άτιμο.
    Και με βάση αυτό το thread που είδα και διάβασα ίσως το κόψω και σήμερα.
    Το εύχομαι.
    Αλλιώς σίγουρα μία από τις επόμενες μέρες.
    Η ζωή είναι ούτως η άλλος μικρή.
    Ας μην της αφαιρούμε και άλλα χρόνια.
    Κουράγιο παιδιά σε όλους.Υπομονή και επιμονή.
    Και να ζήσουμε ελεύθεροι!

Αυτός που δεν ξέρει και δεν ξέρει πως δεν ξέρει είναι ανόητος. Απόφυγέ τον.
    Αυτός που ξέρει και δεν ξέρει πως ξέρει είναι παραπλανημένος. Ανοιξέ του τα μάτια.
    Αυτός που δεν ξέρει και ξέρει πως δεν ξέρει είναι παιδί. Μόρφωσέ τον.
    Αυτός που ξέρει και ξέρει πως ξέρει είναι σοφός. Ακολούθησέ τον.

Blogthean Το avatar του χρήστη stefanakisgr
    Περιοχή
    Σέρρες

Προεπιλογή

Αποφασίστε το παιδιά , και μπράβο σας που αναγνωρίζετε την ανάγκη σας για απεξάρτηση . Είναι το πρώτο βήμα !

Νικος 2009
    Guest

Cool

Πραγματικα ενω καπνιζουμε και λεμε ελα μωρε και τι εγινε και ομως τα πραγματα ειναι σοβαρα καθως δεν συνηδητοποιουμε οτι τηγανιζουμε και καρβουνιαζουμε τα μεσα μας και λεμε ελα μωρε δεν το πηρα αποφαση ακομα αλλα οταν ξεκινησω παλι σεζον το καλοκαιρι κατα πασα πιθανοτητα να ξεχαστω με την δουλεια ασε που θα δουλευω σπαστα κατι θα κανω ειμαι 24 και καπνιζω απο τα 14 με ασχηματιστους πνευμονες το αρχισα καταλαβες?Αστα βραστα Ασε που οταν το κοβεις ξαναβρισκεις το χρωμα σου ενω οταν καπνιζεις το προσωπο ειναι να μην πω παλιο καταχρησεις

Πλατύ Χαμόγελο 2 Απάντηση: ΟΤΑΝ ΚΟΨΕΤΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ

.................................................
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη takos : 30-10-11 στις 15:18
    Εις στα βάθη της καρδιάς μου
    Των ματιών σου η βολή
    Έξαφνα και παρ' ελπίδα
    ¶ναψε και πυρπ
    ολεί!!

Προεπιλογή Απάντηση: ΟΤΑΝ ΚΟΨΕΤΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ

6 μηνες χωρις τσιγαρο.... χωρις ηλεκτρονικα,υποκαταστατα νικοτινης, τσιχλες κλπ...απλα μαχαιρι.. καλα τα παω ε? :P
    Εις στα βάθη της καρδιάς μου
    Των ματιών σου η βολή
    Έξαφνα και παρ' ελπίδα
    ¶ναψε και πυρπ
    ολεί!!

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!

Το συγκεκριμένο νήμα με έκανε να γραφτώ στην παρέα σας. Είναι πολύ καλό και βρήκα πολλά πράγματα που με βοηθάνε, ειδικά οι πληροφορίες της πρώτης ανάρτησης.

Είμαι 45, κάπνιζα (ναι, χρησιμοποιώ αόριστο) από τα 16-17 και θέλω να το κόψω εδώ και τρία χρόνια. Έκανα κάποιες προσπάθειες μέσα σ' αυτό το διάστημα, αλλά όχι μαχαίρι. Πήγαινα να το μειώσω, ελπίζοντας ότι σιγά σιγά θα το κόψω. Δεν γινόταν έτσι! Πολύ γρήγορα ξαναγύριζα στα γνωστά μου 20-25 τσιγάρα την ημέρα.

Από τη Δευτέρα το έχω κόψει μαχαίρι. Ούτε τζούρα. Είναι βέβαια μόνο δύο μέρες που το έκοψα, αλλά θέλω να πιστεύω ότι αυτή τη φορά θα τα καταφέρω. Ζορίζομαι πολύ και γι' αυτό θέλησα να σας πω τον πόνο μου :)

Το μόνο που μπορώ να πω αυτή τη στιγμή είναι ότι εδώ και 55 ώρες είμαι καθαρή. Καθαρή και ελεύθερη!

Πίστευα ότι όλο και κάποιον που να συμπάσχει μαζί μου θα έβρισκα στο φόρουμ, αλλά δεν βλέπω κανέναν... Δεν πειράζει. Να γράψω έτσι για το τυπικό και για να δώσω και κουράγιο σε όποιον το σκέφτεται σοβαρά, ότι συμπλήρωσα δέκα μέρες χωρίς τσιγάρο και συνεχίζω ακάθεκτη. Υπάρχει ακόμα η επιθυμία για τσιγάρο, αλλά την παλεύω με διάφορους τρόπους. Το ίντερνετ έχει σταθεί πολύτιμο σ' αυτή την προσπάθειά μου.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-10, 23:47
  2. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-10, 20:11
  3. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-09, 9:30
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-10-09, 9:39
  5. ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ
    By papaki44 in forum Humor