Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2

Θέμα: Μια προσωπική εξομολόγηση

Προεπιλογή Μια προσωπική εξομολόγηση

'Οταν πριν, περίπου δυο μήνες,έκανα την εγγραφή μου στο Θέα,στο μυαλό μου υπήρχε η εντύπωση ότι μπαίνω σ'ένα ψυχρό,άοσμο,συνηθισμένο Portal,με κάποια απρόσωπα Usernames-μια μικρογραφία δηλαδή του κόσμου μας.
    Ξαφνικά και απροειδοποίητα,άνοιξε μια πόρτα και βρέθηκα μέσα σ'ένα ολάνθιστο κήπο,με πολλά και διαφορετικά λουλούδια και κάποια δέντρα με νόστιμους και θρεπτικούς καρπούς!
    Λουλούδια όμορφα και πολυποίκιλα.Μερικά με αγκαθάκια αλλά με γλυκό άρωμα,άλλα με υπέροχα χρώματα,και όλα αυτά να τα φωτίζει ο αναζωογονητικός ήλιος της αγάπης ,της δικαιοσύνης και της κοινής έγνοιας για ένα καλύτερο αύριο.
    Δεν σας κρύβω πως όταν μπήκα στην παρέα σας,ήμουν πλήρως απογοητευμένος από τους ανθρώπους και τις ανθρώπινες σχέσεις γενικότερα.Απελπισμένος μπορώ να πω από ιδέες και έννοιες όπως,η φιλία η δικαιοσύνη η θρησκεία η πολιτική η πατρίδα κλπ,και αναζητούσα ένα χωνί,ένα μεγάφωνο για να φωνάξω!
    Μετά από δυο μήνες λοιπόν,οποσδήποτε δεν θα ισχυρισθώ πως οι αιτίες και οι αφορμές της απογοήτευσής μου έπαυσαν,(μάλιστα θεωρώ πως χειροτέρεψαν) όμως κάτι άλλαξε μέσα μου!
    Χάρη σε εσάς-άλλος περισσότερο άλλος λιγότερο,χωρίς να το ξέρετε, είτε με ένα Θέμα που αναρτήσατε είτε από ένα σχόλιό σας είτε με ένα ποιήμα σας,με βοηθήσατε να ανακαλύψω κλειδωμένη στο υπόγειο της ψυχής μου λίγη ,άγνωστη σ'εμένα,δύναμη και το πιο σημαντικό,λίγη ελπίδα!
    Ξέρετε,λόγω της δουλειάς μου ξέρω πολύ καλά πως η πιο κρύα ώρα της ημέρας,είναι λίγο πρίν βγεί ο ήλιος.Εσείς λοιπόν μου δώσατε την ελπίδα μετά από τόση ψύχρα που ένιωθα ότι σίγουρα,δε μπορεί,όπου να'ναι θα βγεί ο ήλιος.

Σας Ευχαριστώ όλους
    Μιχάλης

My Blog

Blogthean Το avatar του χρήστη harisveneris
    Περιοχή
    Ηράκλειο-Κρήτης

Προεπιλογή Απάντηση: Μια προσωπική εξομολόγηση

Φίλε Μιχάλη ειλικρινά κι εγώ χαίρομαι που γνώρισα ένα άνθρωπο που τον διακρίνει η σεμνότητα και ο σεβασμός προς τον πλησίον του!
    Σε ένα κόσμο γεμάτο ανθρώπους εγωιστές, καχύποπτους,κινδυνολόγους,ψεύτες, αντιρρησίες, επιδειξιομανείς (θα μπορούσα επί μισή ώρα να σου λέω κοσμητικά επίθετα) ξεχωρίζεις για το ήθος σου!
    Είσαι πραγματικά ένας πολιτισμένος και καλλιεργημένος άνθρωπος γι' αυτό και σε εκτιμώ ιδιαίτερα!
    Ειλικρινά χαίρομαι πολύ και ευχαριστώ το Θεό που σε γνώρισα!
    Η μουσική είναι βροχή..
    Όταν βρέχει άλλοι τρέχουν να βρουν ένα μέρος να προφυλαχθούν κι΄άλλοι συνεχίζουν να περπατάνε στη βροχή, γίνονται μούσκεμα αλλά δεν τους μέλλει...
    Αυτοί είναι οι μουσικοί!

Παρόμοια Θέματα

1. Η εξομολόγηση
    By trelo_dimitris in forum Ανέκδοτα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-10, 8:12
  2. Η εξομολόγηση
    By tarantules in forum Humor
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-09, 0:57
  3. Ερωτική εξομολόγηση….
    By jose2205 in forum Humor
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-09, 9:45
  4. Ερωτική εξομολόγηση
    By papaki44 in forum Humor
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-08, 12:01
  5. προσωπική ζωή
    By johnana in forum Διαπροσωπικές Σχέσεις
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-08, 22:42

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Δικαιώματα - Επιλογές