Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: ΚινÎ*ζικες Ιστοσελίδες με επώνυμα ηλεκτρονικά προϊόντÎ

Ψήφισαν
82. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Πού είναι αυτά και δεν το έχω πάρει χαμπάρι?

44 53,66%
  • Δεν έχω κάνει αγορά ούτε και θα κάνω !

22 26,83%
  • Αγόρασα αλλά <μάπα το καρπούζι>

0 0%
  • Έκανα καλή αγορά σε καλή τιμή !!!!!

16 19,51%
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8

Θέμα: Κινέζικες Ιστοσελίδες

Blogthean Το avatar του χρήστη Taxydromos
    Περιοχή
    Πολίτης του Κόσμου

Προεπιλογή Κινέζικες Ιστοσελίδες

Τους τελευταίους μήνες μερικοί φίλοι μου στέλνουν διάφορες ιστοσελίδες οι οποίες προέρχονται από Κίνα οι οποίες είναι στην ουσία e-shop και πουλάνε διάφορα προϊόντα επώνυμα (ηλεκτρονικά) τα περισσότερα σε ομολογουμένως ελκυστικές τιμές.
    Σίγουρα όλοι μας θα έχουμε λάβει κάποιο τέτοιο Mail απο φίλο ή θα μας έχει σταλεί ώς spam.
    ¶λλοι βεβαια κοιτάξαμε την σελίδα αγορών της ιστοσελίδας άλλοι σβήσαμε το μύνημα πιστεύοντας ότι είναι το θέμα απάτη.
    Γνωρίζουμε βέβαια ότι στο διαδίκτυο γίνετε ο χαμός και δεν μπορείς να εμπιστευθείς κανένα όμως ακούω και φίλους με αγορές προϊόντων σε πολύ δελεαστικές τιμές και αυθεντικά.
    Μπορεί να ακούγετε οξύμωρο το όλο θέμα και πάντα υπάρχει ο φόβος ότι κάπου υπάρχει <τρύπα> στο όλο θέμα και αυτός είναι ο σκοπός αυτού του post,δηλαδή να διασταυρώσουμε γνώμες από φίλους αν προχώρησαν σε κάποια τέτοια αγορά ή αν το κάνανε το αποτέλεσμα τους δυσαρέστησε ή τους ικανοποίησε.
    Το θέμα όμως είναι να μην αναλωθούμε στο τί πιστεύουμε αλλά σε γεγονότα που συνέβησαν σε μας ή σε φίλους μας ώστε να έχουμε καλύτερη άποψη.
    <font color=Blue><b><span style=font-family: Franklin Gothic Medium><font size=4>Ου Πόσοι αλλά Πού</font></span></b></font>

Προεπιλογή Απάντηση: Κινέζικες Ιστοσελίδες

Το ίδιο μου kάνουνε και μένα στο e mail μου
    Ευχαριστούμε για την ανάγνωση της επιστολής. Ελπίζω οι παρακάτω πληροφορίες θα είναι χρήσιμες.
    Είμαστε μια εταιρεία πώλησης ηλεκτρονικών συσκευών (φορητοί υπολογιστές, ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές, LCD TV, GPS, κινητά τηλέφωνα, MP4, κονσόλα παιχνιδιών, κλπ.) και ορισμένα μηχανάκι.
    Μας υπόσχονται άριστη ποιότητα και την αμφισβήτηση των τιμών.
    Κάναμε το εξωτερικό εμπόριο για πολλά χρόνια σε όλο τον κόσμο και κέρδισε ορισμένα μερίδια αγοράς και εξαιρετική φήμη.
    Καλή ποιότητα και την αξιοπιστία των υπηρεσιών με τις επιχειρήσεις μπορεί να σταθεί πολύ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NOSTOS : 27-06-09 στις 18:07

Blogthean Το avatar του χρήστη zastava
    Περιοχή
    ATHENS Space Station

Απαιτείται προσοχή διότι πολύ κόσμος κλαίει τα λεφτά που κατέθεσε για τέτοια επώνυμα προϊόντα από κινέζικες σελίδες. Προσωπικά λαμβάνω πολλά mail από τέτοιες εταιρείες και τα διαγράφω άμεσα

ΜΑΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΄ΜΕΝΑ

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Blogthean Το avatar του χρήστη pkostas
    Περιοχή
    στον πλανήτη Γη

Από το γεγονός και μόνο ότι σου στέλνουν μήνυμα μεταφρασμένο από υπολογιστή, το οποίο λέει:
    "Αγαπητός φίλος σε συγχωρούμε για το ενοχληση, είμαστε ένα business απο το Κίνα που εχεις πολλές προϊόντα να αγοράσω....",
    εγώ προσωπικά δεν θα αγόραζα. Και όσα mail έχω δεχθεί είναι παρόμοια κατασκευασμένα και προέρχονται ή διαφημίζουν site ακριβώς όμοια με τα άλλα. Εμένα αυτό δεν μου φαίνεται λογικό. Κάποιο λάκκο έχει η φάβα. Είναι σαν τους πωλητές στα πανηγύρια... Πας στον έναν πάγκο σου λένε μια τιμή... πας στο επόμενο βλέπεις ακριβώς τα ίδια, τα παζαρεύεις και σου κάνουν καλύτερη τιμή, πάς στο τρίτο, ακόμη καλύτερη. Τελικά αγοράζεις από το τελευταίο που θα σου κάνει και την καλύτερη τιμή, αλλά έχεις ξεχάσει πλέον την ποιότητα του προϊόντος που αγοράζεις, γιατί έχεις μπει στη λογική του παζαριού. Έτσι φεύγεις χαρούμενος ότι πέτυχες καλή τιμή, και ο παζαρτζής χαρούμενος ότι στην έφερε. Γιατί όσοι πάγκοι πέρασες και παζάρεψες ήταν δικοί του.. Και όταν γύρίσεις σπίτι και δεις τί αγόρασες, τότε σου κόβεται και το χαμόγελο... Είναι μελετημένα τα πράγματα. Το καλύτερο μάρκετινγκ παιδιά.
    Το ίδιο κάνουν και αυτά τα κινέζικα sites. ¶σε που δεν ξέρεις και που θα καταλήξουν τα προσωπικά σου στοιχεία καθώς και τα στοιχεία της κάρτας σου...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pkostas : 02-07-09 στις 19:56

Blogthean Το avatar του χρήστη Louthiena
    Περιοχή
    Γερμανία

Δεν έλαβα κανένα τέτοιο εμαιλ αλλά χτες έλαβα τηλεφώνημα όπου ένα μαγνητοφωνημένο μήνυμα μου είπε ότι το τηλέφωνό μου επιλέχθηκε στη τύχη και ότι κέρδισα ένα αυτοκίνητο αξίας 25000 χιλ ευρώ. Το μόνο που έπρεπε να κάνω ήταν να πάρω η ίδια τηλέφωνο σε ένα αρκετά ύποπτο νούμερο και να δώσω τα στοιχεία μου. Βασικά δεν δίνω σημασία και ή σβήνω τα εμαιλ ή κλείνω το τηλέφωνο. Μια φίλη μου πάντως την πάτησε και βρέθηκε με επιπλέον συμβόλαιο κινητού και αυτό έγινε τηλεφωνικώς. Οπότε προσοχή!!!

Κυκλοφορουν πολλα τετοια κινεζικα.προσωπικα δεν εχω κανει ποτε αγορα και δεν προκειται καθως το 95% ειναι απατη.το να γλιτωσεις 10-20Ε δεν ειναι δα και τρομερο.το θεμα ειναι οτι διακινδυνευεις τα 200Ε που μπορει να τους στειλεις και να μην γλιτωσεις και τιποτα...
    The One

Blogthean Το avatar του χρήστη loukas232323
    Περιοχή
    Nicosia-Cyprus

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pkostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το γεγονός και μόνο ότι σου στέλνουν μήνυμα μεταφρασμένο από υπολογιστή, το οποίο λέει:
    "Αγαπητός φίλος σε συγχωρούμε για το ενοχληση, είμαστε ένα business απο το Κίνα που εχεις πολλές προϊόντα να αγοράσω....",
    εγώ προσωπικά δεν θα αγόραζα. Και όσα mail έχω δεχθεί είναι παρόμοια κατασκευασμένα και προέρχονται ή διαφημίζουν site ακριβώς όμοια με τα άλλα. Εμένα αυτό δεν μου φαίνεται λογικό. Κάποιο λάκκο έχει η φάβα. Είναι σαν τους πωλητές στα πανηγύρια... Πας στον έναν πάγκο σου λένε μια τιμή... πας στο επόμενο βλέπεις ακριβώς τα ίδια, τα παζαρεύεις και σου κάνουν καλύτερη τιμή, πάς στο τρίτο, ακόμη καλύτερη. Τελικά αγοράζεις από το τελευταίο που θα σου κάνει και την καλύτερη τιμή, αλλά έχεις ξεχάσει πλέον την ποιότητα του προϊόντος που αγοράζεις, γιατί έχεις μπει στη λογική του παζαριού. Έτσι φεύγεις χαρούμενος ότι πέτυχες καλή τιμή, και ο παζαρτζής χαρούμενος ότι στην έφερε. Γιατί όσοι πάγκοι πέρασες και παζάρεψες ήταν δικοί του.. Και όταν γύρίσεις σπίτι και δεις τί αγόρασες, τότε σου κόβεται και το χαμόγελο... Είναι μελετημένα τα πράγματα. Το καλύτερο μάρκετινγκ παιδιά.
    Το ίδιο κάνουν και αυτά τα κινέζικα sites. ¶σε που δεν ξέρεις και που θα καταλήξουν τα προσωπικά σου στοιχεία καθώς και τα στοιχεία της κάρτας σου...
    Ναι μου εστειλαν και εμενα ενα εμαιλ κατι κινεζοι.. "Αγαπητός φίλος σε συγχωρούμε για το ενοχληση, είμαστε ένα business απο το Κίνα που εχεις πολλές προϊόντα να αγοράσω....'' Οταν μπηκα στο site τους ειδα τιμες που δεν μπορειτε να φανταστητε! Τηλεοραση Σονυ 42 ιντζων 350ευρω, Iphone 3G 300ευρω και τα λοιπα, αλλα δεν αγορασα γιατι πρεπει να ειναι μουφα! Δεν ειχε ουτε paypal και ειχε μεταφορα χρηματων σε τραπεζα! Μουφα οι κινεζοι!:)
    Kypros 1974 Den 3exnw
    AlienWare Pc User
    VW Golf III Vr6 Driver
    My Photoshop website:
    www.loukasp.webs.com

VW GOLF UNDYING!

ego siga na min agoraza apo to internet mono an sinferei pragmatika tha agoraza .giati kamia fora den jereis tin piotita tou proiontos an einai pragmati to site opou prepei na ebisteftisxexe

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-09, 3:36

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Δικαιώματα - Επιλογές