Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 25

Θέμα: ΕΛΛΑΔΑ - ΛΕΤΟΝΙΑ 5-2 Φάνης Γκέκας γίνεται ο πρώτος παίκτης στην ιστορία της Εθνικής

Blogthean Το avatar του χρήστη Taxydromos
    Περιοχή
    Πολίτης του Κόσμου

Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛΛΑΔΑ - ΛΕΤΟΝΙΑ 5-2 Φάνης Γκέκας γίνεται ο πρώτος παίκτης στην ιστορία της

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zastava Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενώ άμα το παίρνεις στα χαρτιά σε τιμά δηλαδή? Ή αν έχεις νικήσει με τα αίσχη της Ριζόπουλης είναι τιμημένο?
    Προσωπικώς ούτε τις γνώσεις του προπονητή θα κατηγορήσω ούτε των παικτών.
    Για μένα οι περισσότεροι από αυτούς αυτό που μπορούν να δώσουν το δίνουν. Ψυχικά. Τεχνικά δεν είμαστε στο υψηλότερο επίπεδο. Ξέρω όμως ότι με τον Ότο, έχουμε διατηρηθεί σε υψηλότερα σκαλοπάτια, από εκεί που συνήθως γινόμασταν ρόμπες........ Κατά πρώτον μου αρκεί. ¶μα θέλουμε όμως να πρωταγωνιστούμε στο ποδόσφαιρο, πρέπει να αλλάξουμε δομές στο ποδόσφαιρό μας πράγμα που δεν έγινε το 2004. Το μπάσκετ όμως το 1987 το εκμεταλλεύτηκε και 20 χρόνια είναι στην ελίτ. Διαφορές ανθρώπων? Μόνο η φιλοσοφία.
    Ποιά Χαρτιά δεν σε καταλαβαίνω ?
    Ποιά αίσχη της Ριζούπολης λές ?
    Ξεχνάς τις μεταγραφές παιχτών με μηδενικά συμβόλαια ?
    Ξεχνάς τα πρωταθλήματα που πήρατε στην 10ετία που παράπαιε ο Ολυμπιακός ?
    Ξεχνάς τις δωροδοκίες που κοντέψατε να πέσετε κατηγορία και σας σώσαμε εμείς ?
    Ξεχνάς το 3-2 στην Λεωφόρο στον Τελικό Κυπέλλου ?
    Ξεχνάς το ξύλο που έφαγε ο Διαιτητής στον αγώνα σας με την ΑΕΚ του Κυπέλλου το 95 που δεν μίλαγε κανένας και έγιναν τα όργια ?

Και όλα αυτά στα λέω γιατί μιλάμε μόνο για ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ.
    Να βλέπουμε και τα χάλια σας όχι να λέτε μόνο για τους άλλους.

Γιατί το πρόβλημα δεν είναι ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ αλλά όλοι μας οπότε ας σταματήσει η πιπίλα και ας το δούμε συλλογικά.
    <font color=Blue><b><span style=font-family: Franklin Gothic Medium><font size=4>Ου Πόσοι αλλά Πού</font></span></b></font>

Blogthean Το avatar του χρήστη zastava
    Περιοχή
    ATHENS Space Station

Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛΛΑΔΑ - ΛΕΤΟΝΙΑ 5-2 Φάνης Γκέκας γίνεται ο πρώτος παίκτης στην ιστορία της

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Taxydromos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιά Χαρτιά δεν σε καταλαβαίνω ?
    Ποιά αίσχη της Ριζούπολης λές ?
    Ξεχνάς τις μεταγραφές παιχτών με μηδενικά συμβόλαια ?
    Ξεχνάς τα πρωταθλήματα που πήρατε στην 10ετία που παράπαιε ο Ολυμπιακός ?
    Ξεχνάς τις δωροδοκίες που κοντέψατε να πέσετε κατηγορία και σας σώσαμε εμείς ?
    Ξεχνάς το 3-2 στην Λεωφόρο στον Τελικό Κυπέλλου ?
    Ξεχνάς το ξύλο που έφαγε ο Διαιτητής στον αγώνα σας με την ΑΕΚ του Κυπέλλου το 95 που δεν μίλαγε κανένας και έγιναν τα όργια ?

Και όλα αυτά στα λέω γιατί μιλάμε μόνο για ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ.
    Να βλέπουμε και τα χάλια σας όχι να λέτε μόνο για τους άλλους.

Γιατί το πρόβλημα δεν είναι ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ αλλά όλοι μας οπότε ας σταματήσει η πιπίλα και ας το δούμε συλλογικά.
    Καλαμαριά τη λένε την ομάδα εκεί που χάσατε ΚΑΘΑΡΑ εντός αγωνιστικού χώρου.
    Για τη Ριζούπολη αμνησία εεεε? Για τον Πανιώνιο αμνησία εεεε? Τότε που φάγατε τα μείον στο κεφάλι και είχατε βγει στην γύρα για άγρα πελατών.
    Όσο δεν για πρωταθλήματα της δεκαετίας, σε παραπέμπω να δεις ότι πήραν και πολλοί άλλοι. Λάρισα και ΑΕΚ. Εσείς έχετε ξεχάσει τον πεφτοστελλάκη και τους "πεζοναύτες"?
    Αλλά είδα ότι εσύ που μιλάς για ποδοσφαρική ανωτερότητα παικτών το γύρισες στη διαιτησία.
    Και όχι μόνο αυτό αλλά έφτασες να μιλάς και για δωροδοκίες. Πιο πριν ξέρεις ποιος σας είχε σώσει?
    ¶στο λοιπόν. ¶μα βλέπω να μου λέει άνθρωπος ότι δεν έγινε τίποτα στη Ριζούπολη δεν έχω τίποτα να πω.......

Πες στον Πρόεδρο να μαζέψει τα χέρια του Μέλμπεργκ για να μην χρειαστεί να ξαναπάει στον Πιλάβιο.

Υ.Γ.Αλήθεια γνωρίζεις ότι νομικά ο Ολυμπιακός έπρεπε να πέσει Δ΄Εθνική, με το σκάνδαλο Κοσκωτά, ως κλεπταποδόχος? Η να σου θυμίσω ότι κάποιοι προσπάθησαν να δωροδοκήσουν τον Σαργκάνη, σε εκείνον τον περιβόητο τελικό που χάσατε?

ΜΑΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΄ΜΕΝΑ

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Blogthean Το avatar του χρήστη LUCY3
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ

Δεν ξερω τι λετε εσεις αλλα ενα ματσο χαλια ηταν εχτες.Α Π Α ΡΑ Δ Ε Κ Τ Ο Ι
    Να δειτε μια μουγκαμαρα μετα το 1-2 μεσα στο γηπεδο(ναι ημουν και εγω εκει τρομαρα μου)τι βρυσιμο τρωγανε....μια απογοητευση σε ολους για την εμφανιση της εθνικης,τους εσωσε ομως το 5-2 αλλιως...........

Με τις λιγες γνωσεις μου αλλα και απο ατομα που ξερουν απο μπαλλα.

Περιοχή
    Πολίτης του Κόσμου

Καλαμαριά τη λένε την ομάδα εκεί που χάσατε ΚΑΘΑΡΑ εντός αγωνιστικού χώρου.
    Για τη Ριζούπολη αμνησία εεεε? Για τον Πανιώνιο αμνησία εεεε? Τότε που φάγατε τα μείον στο κεφάλι και είχατε βγει στην γύρα για άγρα πελατών.
    Όσο δεν για πρωταθλήματα της δεκαετίας, σε παραπέμπω να δεις ότι πήραν και πολλοί άλλοι. Λάρισα και ΑΕΚ. Εσείς έχετε ξεχάσει τον πεφτοστελλάκη και τους "πεζοναύτες"?
    Αλλά είδα ότι εσύ που μιλάς για ποδοσφαρική ανωτερότητα παικτών το γύρισες στη διαιτησία.
    Και όχι μόνο αυτό αλλά έφτασες να μιλάς και για δωροδοκίες. Πιο πριν ξέρεις ποιος σας είχε σώσει?
    ¶στο λοιπόν. ¶μα βλέπω να μου λέει άνθρωπος ότι δεν έγινε τίποτα στη Ριζούπολη δεν έχω τίποτα να πω.......

Πες στον Πρόεδρο να μαζέψει τα χέρια του Μέλμπεργκ για να μην χρειαστεί να ξαναπάει στον Πιλάβιο.

Υ.Γ.Αλήθεια γνωρίζεις ότι νομικά ο Ολυμπιακός έπρεπε να πέσει Δ΄Εθνική, με το σκάνδαλο Κοσκωτά, ως κλεπταποδόχος? Η να σου θυμίσω ότι κάποιοι προσπάθησαν να δωροδοκήσουν τον Σαργκάνη, σε εκείνον τον περιβόητο τελικό που χάσατε?
    Αναφορικά με την ΚΑΛΑΜΑΡΙ¶ νομίζω η ομάδα σου έβαλε και δικηγόρο στο ανώτατο αθλητικό δικαστήριο προκειμένου να δικαιωθεί και ατύχησε.
    Και σωστά όπως λές έχασε αλλά το ποδόσφαιρο έχει και κανονισμούς.
    Επίσης βλέπω δεν σχολιάζεις και τα υπόλοιπα που ανέφερα και καλά κάνεις όπως δεν τα σχολιάζω και εγώ τα υπόλοιπα.
    Σχετικά με δωροδοκίες νομίζω ότι και μόνο η περίπτωση που κατηγορηθήκατε εν ψυχρώ δεν έχει προηγούμενο οπότε ασε τα περι Κοσκωτά.
    Ο Σαργκάνης εφόσον όπως λές προσπάθησε να δωροδοκηθεί γιατί μετά αμέσσως έφυγε για τον Αθηναϊκό εφόσον ήταν τόσο τίμιος ?
    Όσο για τον Μέλμπεργκ που λές θα ήθελα να σου αναφέρω ότι όταν ήταν να μεταγραφεί στην ομάδα σου ήταν παιχταράς όμως όταν αρνήθηκε να έρθει έγινε ο πήξε και δείξε.
    Αμα λοιπόν το σεντερ μπακ της Σουηδίας παίζει με το χέρι ούτε και εγώ έχω να πώ τίποτα.
    Για όλα έχετε απαντήσεις και η ομάδα σας άγιοι.
    Τελικά πρέπει να είσαστε η πιο καθαρή ομάδα του Ελληνικού Πρωταθλήματος.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Taxydromos : 11-10-09 στις 20:13
    <font color=Blue><b><span style=font-family: Franklin Gothic Medium><font size=4>Ου Πόσοι αλλά Πού</font></span></b></font>

Περιοχή
    ATHENS Space Station

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LUCY3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξερω τι λετε εσεις αλλα ενα ματσο χαλια ηταν εχτες.Α Π Α ΡΑ Δ Ε Κ Τ Ο Ι
    Να δειτε μια μουγκαμαρα μετα το 1-2 μεσα στο γηπεδο(ναι ημουν και εγω εκει τρομαρα μου)τι βρυσιμο τρωγανε....μια απογοητευση σε ολους για την εμφανιση της εθνικης,τους εσωσε ομως το 5-2 αλλιως...........

Με τις λιγες γνωσεις μου αλλα και απο ατομα που ξερουν απο μπαλλα.
    ¶μα παίζεις με δύο ανέτοιμους, δύο κατά συνθήκη σέντερ μπακ, και με τον Γκέκα, χωρίς ματς στα πόδια, και παγκίτη το Σαμαρά, με τον Τοροσίδη, να ξανακάνει ουσιαστικά προετοιμασία με τον Ολυμπιακό και να έχει χάσει σπιρτάδα από τους προηγούμενους αγώνες του, τι περιμένεις? Χώρια τα λάθη των παικτών, την λειψανδρία που έχουμε ως ομάδα, που είναι πλέον φανερή, τις λάθος εκτιμήσεις προπονητή και την μη συμμετοχή με θέρμη του κόσμου πρόκειται να δεις τίποτα άλλο?

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Taxydromos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναφορικά με την ΚΑΛΑΜΑΡΙ¶ νομίζω η ομάδα σου έβαλε και δικηγόρο στο ανώτατο αθλητικό δικαστήριο προκειμένου να δικαιωθεί και ατύχησε.
    Και σωστά όπως λές έχασε αλλά το ποδόσφαιρο έχει και κανονισμούς.
    Επίσης βλέπω δεν σχολιάζεις και τα υπόλοιπα που ανέφερα και καλά κάνεις όπως δεν τα σχολιάζω και εγώ τα υπόλοιπα.
    Σχετικά με δωροδοκίες νομίζω ότι και μόνο η περίπτωση που κατηγορηθήκατε εν ψυχρώ δεν έχει προηγούμενο οπότε ασε τα περι Κοσκωτά.
    Ο Σαργκάνης εφόσον όπως λές προσπάθησε να δωροδοκηθεί γιατί μετά αμέσσως έφυγε για τον Αθηναϊκό εφόσον ήταν τόσο τίμιος ?
    Όσο για τον Μέλμπεργκ που λές θα ήθελα να σου αναφέρω ότι όταν ήταν να μεταγραφεί στην ομάδα σου ήταν παιχταράς όμως όταν αρνήθηκε να έρθει έγινε ο πήξε και δείξε.
    Αμα λοιπόν το σεντερ μπακ της Σουηδίας παίζει με το χέρι ούτε και εγώ έχω να πώ τίποτα.
    Για όλα έχετε απαντήσεις και η ομάδα σας άγιοι.
    Τελικά πρέπει να είσαστε η πιο καθαρή ομάδα του Ελληνικού Πρωταθλήματος.
    Κανονισμούς είχε και με τον Πανιώνιο Ταχυδρόμε και δια της πλαγίας οδού ελπίζω να θυμάσαι τι έγινε. Ο Σαργκάνης είπε: ΠΡΟΕΔΡΕ ΤΟΥΣ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟΝ Κ....ο ΤΑ ΛΕΦΤΑ και είχε γραφτεί σε όλες τις εφημερίδες ποικιλοτρόπως και διεξοδικά. Και στον Αθηναϊκό πήγε τερματίσας ευδοκίμως την καριέρα του στον Παναθηναϊκό. Για την ποιότητα του Μέλμπεργκ εγώ δεν μίλησα. Μίλησα για το βόλλεϋ και που ο άλλος κατάπιε το στραγάλι.
    Για αγίους κανείς δεν μίλησε , αλλά δεν πρέπει να μιλάμε για αξιοκρατία και αξιοσύνες.
    Για τη Ριζούπολη πάντως καλό είναι να μην μιλάτε πάντως.
    Όπως και για την περίοδο Κοσκωτά και Σαλιαρέλη.
    Ούτε ο Πρόεδρος σας είχε δουλειά να πάει στον Πιλάβιο.
    Τώρα είναι βέβαιο ότι θα πάει και ο δικός μας και καλά θα κάνει......
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zastava : 11-10-09 στις 20:21 Αιτία: Συγχωνεύτηκε αυτόματα απο το BlogΘέα

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Blogthean Το avatar του χρήστη LUCY3
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ

¶μα παίζεις με δύο ανέτοιμους, δύο κατά συνθήκη σέντερ μπακ, και με τον Γκέκα, χωρίς ματς στα πόδια, και παγκίτη το Σαμαρά, με τον Τοροσίδη, να ξανακάνει ουσιαστικά προετοιμασία με τον Ολυμπιακό και να έχει χάσει σπιρτάδα από τους προηγούμενους αγώνες του, τι περιμένεις? Χώρια τα λάθη των παικτών, την λειψανδρία που έχουμε ως ομάδα, που είναι πλέον φανερή, τις λάθος εκτιμήσεις προπονητή και την μη συμμετοχή με θέρμη του κόσμου πρόκειται να δεις τίποτα άλλο?

Να το κλεισουμε το μαγαζι τοτε........
    Οσον αφορα τον κοσμο,απο το euro και μετα το Καραισκακη ηταν παντα γεματο(το ξερω γιατι εχω παει σε ολα τα εντος εδρας ματς μεχρι και την ερχομενη Τεταρτη) αλλα ο κοσμος απογοητευτηκε πια και αν δεν δουν λιγο ποδοσφαιρο και οχι κλωτσιμα μπαλλας τοτε θα γυρισουμε στις εποχες προ euro που πηγαινανε μονο τα σχολεια να τους δουν.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη LUCY3 : 11-10-09 στις 20:26

Περιοχή
    ATHENS Space Station

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LUCY3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να το κλεισουμε το μαγαζι τοτε........
    Οσον αφορα τον κοσμο,απο το euro και μετα το Καραισκακη ηταν παντα γεματο(το ξερω γιατι εχω παει σε ολα τα εντος εδρας ματς μεχρι και την ερχομενη Τεταρτη) αλλα ο κοσμος απογοητευτηκε πια και αν δεν δουν λιγο ποδοσφαιρο και οχι κλωτσιμα μπαλλας τοτε θα γυρισουμε στις εποχες προ euro που πηγαινανε μονο τα σχολεια να τους δουν.
    Βλέπεις καινούργιους παίκτες να μπορούν να παίξουν με την πρώτη και ταυτόχρονα να έχει ανταγωνιστική ομάδα? Πλην ελαχίστων εξαιρέσεων δεν υπάρχουν . Λογικό και επόμενο να υπάρχει μαρασμός. Όπως επίσης ότι το 2004 ήταν η υπέρβαση. Έκτοτε αυτό που βλέπεις είναι λίγο καλύτερο από την διαχρονική παρουσία της Εθνικής όλα αυτά τα χρόνια που την παρακολουθώ εγώ

"Forrest Gump" (1994)

Περιοχή
    Πολίτης του Κόσμου

Μόνο οι πάιχτες του ΠΑΟ ακόμα και αν δεν πάιζουν στην ομάδα θα υπάρχουν στην Εθνική μπας και ανεβάσουν το κασέ τους.
    Καλύτερα να μην παίζει κανένας απο τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ για να ησυχάσουμε και να μην κουραζόμαστε κιόλας.

ΥΓ/Όλα τα ξέρεις αλλά για τον ΒΑΡΔΙΝΟΓΙ¶ΝΝΗ και τι ομάδες Δορυφόρους Μούγκα.
    Επίσης σας έκαψε που ο Κόκκαλης πήγε στον ΠΙΛ¶ΒΙΟ αλλά ότι μας έχετε ζαλίσει τα @@ με τους Προέδρους σας και και τις δηλώσεις τους για την διαιτησία δεν βλέπω να λέτε τίποτα ούτε φυσικά και τις δηλώσεις του Πουράκλα μετά τον αγώνα με την ΑΕΚ.
    Μόνο εσείς κάνετε δηλώσεις περι διαιτησίας αρά ποιός επεμβαίνει ?
    Μια ζωή κατάντια θα είσαστε.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Taxydromos : 12-10-09 στις 9:50

Απ'ότι βλέπω πάντος η εθνική ποδοσφαίρου ακόμα και στις νίκες τις δεν μπορεί να ενώσει τους φιλάθλους. ¶μα δεν έχεις προσδοκίες από την ομάδα σου . . .

Περιοχή
    Πολίτης του Κόσμου

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ'ότι βλέπω πάντος η εθνική ποδοσφαίρου ακόμα και στις νίκες τις δεν μπορεί να ενώσει τους φιλάθλους. ¶μα δεν έχεις προσδοκίες από την ομάδα σου . . .
    Η Εθνική πήγε τους έπιασε στον ύπνο έπαιξε άμυνα και τους το πήρε και όλοι είμαστε χαρούμενοι αλλά το μετά όμως απέδειξε ότι όλα ήταν θέμα τύχης και όχι υποδομών.
    Απο την στιγμή που βλέπεις στην Εθνική να παίζουν συνεχώς ίδιοι και ίδιοι αλλά και συγκεκριμένα άτομα απο μια μονάχα ομάδα τότε κάτι δεν πάει καλά.
    Δεν μπορεί όλο το Ελληνικό ποδόφαιρο να καθρεφτίζετε σε μια μονάχα ομάδα ακόμα και σε πάιχτες που δεν παίζουν.
    Προσωπικά δεν με απασχολεί αν πρέπει να παίζουν τόσοι απο την μιά και τόσοι απο την άλλη αλλά επιτέλους υπάρχουν τόσοι παίχτες σε ποιούς επένδυσε ο Γερμανός ?
    Μόνο στο να ανεβάζει το κασέ συγκεκριμένων παιχτών είναι ?

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-10, 7:41
  2. Και με τη βούλα παίκτης της ΑΕΚ ο Ίλιε Ιορντάκε
    By mixalakis in forum Αθλητικές Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-09, 14:41
  3. Νέα σελίδα στην ιστορία της Saab
    By starlet84 in forum Αυτοκίνητο
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-09, 14:15
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-08, 14:27
  5. Πωλήθηκε ο πρώτος υπολογιστής στην Κούβα
    By Snake in forum Γενικά για τους υπολογιστές
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-09-08, 22:30

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Δικαιώματα - Επιλογές