Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 11 από 11

Θέμα: Σπρώχνει και τα 22 του παιδιά στο έγκλημα

Blogthean Το avatar του χρήστη trojan
    Περιοχή
    Γκύζι Αθήνα

Προεπιλογή Απάντηση: Σπρώχνει και τα 22 του παιδιά στο έγκλημα

Φιλε μου μπορει να εχω σε αρκετα ποστ ακραια αποψη αλλα δεν ειμαι ναζι.Σεβαστη και η δικη σου γνωμη.
    Δεν θυμάμαι να έχω μιλήσει μαζί σου σε άλο πόστ ούτε και να έχω διαβάσει κάτι άλλο αντίστοιχο δικό σου και έτσι δεν είμαι προκατελειμένος απέναντί σου, την άποψη αυτή καθε αυτήν έκρινα ότι διέπεται από ναζιστική λογική για προφανείς λόγους, αλλό το αυτή η άποψη έχει ναζιστική λογική και άλλο το είσαι ναζιστής επειδή έχεις αυτή την άποψη.

Δεν σου είπα ότι θέλεις να στείλεις κόσμο στα κρεματόρια αλλά ότι αυτή η αντίληψη εκεί οδηγεί αμά πάρουμε ως νομοτέλεια ότι κάθε κοινωνικό πρόβλημα πρέπει και να λύνεται. Το να μην ασχοληθούμε μαζί τους βέβαια τα διόρθωσε κάπως αλλα πάλι δεν μου αρέσει ώς άποψη γιατί το πρόβλημα που αγνοείς θα το βρείς μπροστά σου και γιγαντωμένο μάλιστα και σε μια ογανωμένη κοινωνία δεν γίνεται γενικά να μην ασχοληθείς με κάτι τέτοιο.

Σεβαστή η κάθε άποψη..Αλλά για να λες ότι κάποιος είναι ναζί πρέπει να έχει βιώσει μια κατάσταση ναζισμού...και πίστεψε με κανείς δεν θέλει...
    Μάλλον αυτή η οικεγένεια δεν υπολόγιζε τα παιδιά της....Κρίμα..
    Αυτοί που έθεσαν τις λογικές του ναζισμού των οποίων οι βάσεις προϋπήρχαν στην κοινωνία και τελικά οδηγησαν σε αυτόν δεν νομίζω ότι είχαν ξαναζήσει παρόμοια κατάσταση. Το αυγό της αναγέννησής του ναζισμού υπάρχει σε κάθε κοινωνία η οποία διέπεται από ταξικές αντιθέσεις και όταν αυτές γίνουνε πιό έντονες και το τσόφλι είναι έτοιμο να σπάσει τότε θα κλαίμε που δεν πνίξαμε αυτές τις λογικές που θα τον θρέψουν στη γέννησή τους.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη trojan : 16-10-09 στις 5:53

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-10, 0:30
  2. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-09, 21:08
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-09, 14:33
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-09, 11:20
  5. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-09, 12:50

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Δικαιώματα - Επιλογές