Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 34

Θέμα: Τσίπρας: Η κοινωνία είναι με τους απεργούς

Blogthean Το avatar του χρήστη Taxydromos
    Περιοχή
    Πολίτης του Κόσμου

Προεπιλογή Απάντηση: Τσίπρας: Η κοινωνία είναι με τους απεργούς

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trojan Εμφάνιση μηνυμάτων

Μου άρεσε απλώς πολύ βρε καχύποπτε! Τι με πέρασες μωρέ; Αφού τον αυτοσαρκασμό στην τσέπη τον έχω και το ξέρεις τι σε έποιασε τώρα; είπαμε κομματικοποιημένος αλλά όχι και μ@λ@κ....

Μάλλον δεν αγοράζεις Ριζοσπάστη για να τους την σπάσεις έτσι το καταλαβαίνω γιατί σε όλα τα άλλα συμφωνείς μαζί τους.

Μην με αναγκάζεις να ξαναβάζω την πιπίλα τώρα στα γεράματα, τα έχει πεί η συντρόφισα αυτά, οι περισότεροι που δουλέυουν στις επιχειρήσεις του κόμματος είναι και μέλη του φυσικά, δεν γίνεται διαφορετικά και δεν πρέπει να βολεύεται κανένας σε αυτό γιατί στο συγκεκριμένο κόμμα δίνουμε και δεν παίρνουμε, απλά γιατί περιμένουμε και αυτά που θέλουμε τα θέλουμε για όλους. Σε αντίθετη περίπτωση τα μπογαλάκια μου και δρόμο, δεν έχω ανάγκη κανέναν και δεν θέλω να χρωστάω και σε κανέναν ειδικά αυτά που δικαιούμε. Και αυτός είναι ένας λόγος που σε ένα άλλο post με κατέταξα (όπως και τους συντρόφους μου) ώς ένα αξιοπρεπές γαϊδούρι, πάνω στην πλάκα βέβαια αλά αυτο εννοούσα κιόλας (όχι τα υπόλοιπα βέβαια).

Καλα το ότι δουλεύετε για το καλο του κόματος το καταλαβαίνω αλλά και ότι και το κόμμα το εκμεταλεύετε αυτό ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω.

Το ξεπούλημα των κρατικών επιχειρήσεων είναι κάτι το οποίο εμάς που πιστέβουμε σε ένα καλύτερο μελλον σε μιά αμεσοδημοκρατική κοίνωνία που την εξουσία θα έχει στα χέρια του το προλεταριάτο δηλαδή αυτοί που με τα χέρια τους παράγουν τον πλούτο μιας χώρας, μας τρυπάει τις καρδιές. Διότι ξέρουμε ότι αυτές οι επιχειρήσεις δεν ανήκουν σε κανέναν άλλο από εμάς τους εργαζόμενους διότι εμείς τις χτίσαμε και αυτό που γίνεται είναι ένας εμπαιγμός πάνω στον κόπο μας. Γιατί εφόσον φρόντισαν να τις καταστρέψουν οι βρικόλακες που μας εξουσιάζουν, αυτοί και όχι οι εργαζόμενοί τους με τους οποίους παίξανε με την ανάγκη αυτών ή και των γονιων τους για την αποκατάσταση μιας αξιοπρεπούς επιβίωσης και εργασιακής ασφάλειας που εμείς την ζητάμε για όλους βέβαια, θέλουν τώρα να τις πουλήσουν λές και είναι δικές τους.

Ώς άτομο βέβαια δεν αντέχω να βλέπω τη γυναίκα ενός φίλου που έμεινε εγκυος και πήρε ένα χρόνο άδεια γι αυτό μετ' αποδοχών επειδή δούλευει στο δημόσιο ενώ η γυναίκα ενος άλου φίλου αντίστοιχα που έμεινε εγκύος και εργάζεται στον ιδιωτικό τομέα να πέρνει τρείς μήνες και αυτούς με πίεση και με φασαρίες απο το σωματείο της γιατι παραλίγο να μείνει και χωρίς δουλειά. Απο την άλη όμως θά είναι ανέκδοτο να αρχίζω να γκαρίζω στο να χάσει τα δικαιώματά της η πρώτη κοπέλα, σαν αυτό με τον τύπο από την Ελλάδα που αντί να ζητήσει απο τον θεό να του δώσει μια αγελάδα αντί αυτής που του ψοφήσε ζήτησε να ψοφήσει η αγελάδα του γείτονα.

Στην περίπτωση αυτή τί κάνεις εσύ γιατί απο την μία κατηγορούμε το ΠΑΣΟΚ ότι δεν κάνει τίποτα αλλά αν ηταν και το ΚΚΕ μην νομίζεις ότι ο ιδιωτικός τομέας θα συμφωνούσε.
    Αρα λοιπόν ξέρεις ότι είναι ανέφικτη η λύση και ώς πολίτης λές αντιδρώ αλλά ως κόμμα δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

Το μόνο που μπορώ να κάνω εγώ σαν μέλος του κόμματος και που σύμφωνα με τις αρχές μου μου επιβάλεται είναι να επιβάλω αντίστοιχα στους εργαζόμενους που ανήκουν στο κόμμα μου να είναι παρα πολύ προσεκτικοί και να αντιμετωπίζουν τους υπόλοιπους εργαζομένους που δεν ανήκουν σε αυτό (στο δημόσιο) "δικούς" μας ή όχι με απόλυτο σεβασμό και να είναι το λιγότερο συνεπέστατοι, εξυπηρετικότατοι και να καταβάλουν υπερβάλων ζήλο στη δουλειά τους (τώρα με τα στέιντζ υπήρξαν περιστατικά τα οποία αντιμετωπίστηκαν απο εμένα σχεδόν βιαίος) και φυσικά να ζητήσω από εσάς, αν αντιληφθείται κάποιο περιστατικό να μου το αναφέρετε απλά με email καθώς δεν θεωρώ ότι αυτό το κόμμα ανοίκει μονο σε εμάς που είμαστε απλά μέλη ή στελέχοι του αλλα και σε όλους τους εργαζόμενους, μιας και ο αγώνας μας όπως είπα αυτούς αφορά αλιώς όπως είπα..... σπίτάκι μου και θα είμαι και μιά χαρά, έδωσα μόνο, δεν πήρα και δεν χρωστάω τίποτα και σε κανέναν.

Ο ιδιωτικός τομέας απο πλευράς ιδιοκτητών αγγίζει σε ψήφους το 4% οπότε θεωρρείτε ότι μπορείτε να επεμβείτε ?

Υ.Γ. ¶μα το συνεχίσεις έτσι θα αρχίσω να κάνω copy paste από το Ριζοσπάστη σε ποειδοποιώ.
    Μην με απειλείς γιατί θα σε αρχίσω στα θένκς και μετά θα σε λέω και εγκάθετο του κατεστημένου.

Και <κόλακα> συμπληρώνω !!!!!!!!!!!!!
    <font color=Blue><b><span style=font-family: Franklin Gothic Medium><font size=4>Ου Πόσοι αλλά Πού</font></span></b></font>

Blogthean Το avatar του χρήστη zastava
    Περιοχή
    ATHENS Space Station

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trojan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωχ κατάλαβα!

Δαγκωτό ε;

Δεν πειράζει, περαστικά!
    Λάθος κατάλαβες ότι κατάλαβες. Πες μου αν είναι ή όχι αυτή η πραγματικότητα?
    Η πραγματικότητα είναι. Όπως επίσης η ορθή παρατήρηση κάθε σοβαρού κριτή των πολιτικών θεμάτων, είναι ότι στο ΠΑΣΟΚ τα πρόσωπα ανανεώθηκαν, είχαν όλο το χρόνο δικό τους, και είναι αδύνατον να κρίνεις αν δεν δεις τις πολιτικές δράσεις. Κανέναν δεν τον κρίνω πριν τον δω επί το έργον.

ΜΑΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΄ΜΕΝΑ

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Blogthean Το avatar του χρήστη trojan
    Περιοχή
    Γκύζι Αθήνα

Μάλλον δεν αγοράζεις Ριζοσπάστη για να τους την σπάσεις έτσι το καταλαβαίνω γιατί σε όλα τα άλλα συμφωνείς μαζί τους.

Και όχι μόνο αλλά δεν τους τη σπάω, μας τη σπάω καί μέλος είμαι και στέλεχος υπήρξα και το ότι δεν με διέγραψαν σημαίνει ότι κάτι παραπάνω προσφέρο από το να διαβάζω ριζοσπάστη (που τον διαβάζω αλλά δεν τους το λέω δηλ.) βέβαια για να τη σπάσω και σε σένα εξορμήσεις για ριζοσπάστη βγαίνω.

Καλα το ότι δουλεύετε για το καλο του κόματος το καταλαβαίνω αλλά και ότι και το κόμμα το εκμεταλεύετε αυτό ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω.

Το κόμμα δεν είναι ιδιοκτησία κανενός ούτε και κερδίζει από αυτό καποιο φυσικό πρόσωπο,η ιδεολογία που υπηρετούμε είναι και το κέρδος μας και το κέρδος μας είναι κάτι πολύ πιο σημαντικό απο τα χρήματα και ετσί μόνο ότι μας εκμεταλέβονται δεν αισθανόμαστε και αν παρατήρησεις φυσικά αυτούς που διαπαιδαγωγήθηκαν από το κόμμα και ύστερα φύγανε μόνο χαμένοι δεν είναι και ούτε το αισθάνονται έτσι.

Στην περίπτωση αυτή τί κάνεις εσύ γιατί απο την μία κατηγορούμε το ΠΑΣΟΚ ότι δεν κάνει τίποτα αλλά αν ηταν και το ΚΚΕ μην νομίζεις ότι ο ιδιωτικός τομέας θα συμφωνούσε.
    Αρα λοιπόν ξέρεις ότι είναι ανέφικτη η λύση και ώς πολίτης λές αντιδρώ αλλά ως κόμμα δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

Πιο τμήμα του ιδιωτικού τομέα; των εργοδοτών η των εργαζομένων Δεν μου το διευκρινίζεις και πρέπει πάλι να σου γράψω δέκα σελίδες απάντηση (δεν το κάνω για να σκάσεις). Μάλον ως πολίτης δεν μπορείς να κάνεις τίποτα γιατί είσαι μια μονάδα απέναντι σε θηρία αντίθετα ως κόμμα και ιδιαίτερα ως τόσο πειθαρχειμένο κόμμα μπορείς να κάνεις πολλά γιατί ο άνθρωπος μόνο με την ομαδικότητα και τους κανόνες που θεσπίστηκαν με αυτή κατάφερε να κυριαρχήσει επί της φύσης.

Το Π.Α.Σ.Ο.Κ. επίσης κάνει και κάνει και πολά γιατί αυτό που θέλει και που είναι και η ίδια η φύση της υπαρξής του ως κόμμα είναι σε συνεργασία με την αντιπολίτευσή και τις πίσω πόρτες τους (για παν ενδεχόμενο της όποιας "στραβής"), να υπηρετείται πιστά το συγκεκριμένο αστικό πολιτικό σύστημα και προς την κατεύθυνση που αυτό επιβάλει και γι' αυτό η όποια συνεργασία του στο παρελθόν με αυτές τις δυνάμεις θεωρήθηκε αποτυχημένη (τέτοιες αποτυχίες είναι και παγκοσμίο φαινόμενο) και γι' αυτό το κόμμα δεν δέχεται ποιά και καμία συνεργασία με τέτιες δυνάμεις.

Ο ιδιωτικός τομέας απο πλευράς ιδιοκτητών αγγίζει σε ψήφους το 4% οπότε θεωρρείτε ότι μπορείτε να επεμβείτε ?

Βεβαίος γιατί όλοι αυτοί είναι απλά αποθηκευμένη τροφή στη βορά των μονοπολίων και οι περισότεροι πιά το ξέρουν οπότε θέλουν δεν θέλουν θα πρέπει σιγά σιγά να ετοιμάζονται να αποδεκτούν ότι η μοίρα τους είναι κοινή με αυτή των υπόλοιπον εργαζομένων (ίσως και χειρότερη)

Υ.Γ. Θα σε απειλώ όσο θέλω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη trojan : 15-10-09 στις 19:55 Αιτία: Συγχωνεύτηκε αυτόματα απο το BlogΘέα

Περιοχή
    Πολίτης του Κόσμου

Είσαστε κόμμα διαμαρτυρίας ή κόμμα εξουσίας ?

ΥΓ/ Μην σε πετύχω με βροχή σε φανάρι να πουλάς Ριζοσπάστη γιατί μέχρι και νερό απο τους υαλοκαθαριστήρες θα σου πετάω.
    <font color=Blue><b><span style=font-family: Franklin Gothic Medium><font size=4>Ου Πόσοι αλλά Πού</font></span></b></font>

Περιοχή
    ATHENS Space Station

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Taxydromos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαστε κόμμα διαμαρτυρίας ή κόμμα εξουσίας ?

ΥΓ/ Μην σε πετύχω με βροχή σε φανάρι να πουλάς Ριζοσπάστη γιατί μέχρι και νερό απο τους υαλοκαθαριστήρες θα σου πετάω.
    Αν όμως έρθει στο σπίτι σου να σου πωλήσει κουπόνια ενίσχυσης τι θα κάνεις?

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Περιοχή
    Πολίτης του Κόσμου

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zastava Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν όμως έρθει στο σπίτι σου να σου πωλήσει κουπόνια ενίσχυσης τι θα κάνεις?
    ΓΑΒ-ΓΑΒ-ΓΑΒ-ΓΑΒ

Περιοχή
    Γκύζι Αθήνα

Ευτυχώς που απορείς ακόμη και δεν μιλάς μετά βεβαιότητος.........Στην πολιτική αυτό το λένε Σπέκουλο αγαπητέ Αλέξη..............Όταν έχεις ασφαλείς και έγκυρες πληροφορίες τότε μίλα. Μπλα μπλα για το μπλα μπλα........καλύτερα να το κόψεις .........νέος άνθρωπος.
    Αρχικό μήνυμα απο trojan
    Ωχ κατάλαβα!

Δαγκωτό ε;

Δεν πειράζει, περαστικά!
    Λάθος κατάλαβες ότι κατάλαβες. Πες μου αν είναι ή όχι αυτή η πραγματικότητα?
    Η πραγματικότητα είναι. Όπως επίσης η ορθή παρατήρηση κάθε σοβαρού κριτή των πολιτικών θεμάτων, είναι ότι στο ΠΑΣΟΚ τα πρόσωπα ανανεώθηκαν, είχαν όλο το χρόνο δικό τους, και είναι αδύνατον να κρίνεις αν δεν δεις τις πολιτικές δράσεις. Κανέναν δεν τον κρίνω πριν τον δω επί το έργον.
    Σε πείραξα βρέ απλά λίγο, άλλο κατάλαβα με αυτό που διάβασα, οτί δηλαδή μάλον είσαι ένας απο αυτούς που πιστέβουν αυτούς που μας λένε ότι τό κόμμα ακουλουθεί την πορεία που επιλέγει ο αρχηγός του. Νομίζω ότι μας δουλεύουν κανονικότατα και ότι ένα αστικό κόμμα έχει συγκεκριμένη πορεία η οπία δεν παρεκλίνει ποτέ και οι όποιες αναταράξεις γίνοντε στο εσωτερικό του και τις προβάλουν τα μέσα μαζικής εξημέρωσης( α ρε Τζιμάκο) είναι απλά ένα εποικοινωνιακό τρικ για να κοιμώμαστε ύσηχα στην πολυθρόνα μας.

Περιοχή
    ATHENS Space Station

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Taxydromos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΓΑΒ-ΓΑΒ-ΓΑΒ-ΓΑΒ
    Ταμπελίτσα στην πόρτα έχεις που να προειδοποιεί εεεε?????? Μην σου κάνει και καμιά μήνυση μετά

"Forrest Gump" (1994)

Περιοχή
    Πολίτης του Κόσμου

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zastava Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ταμπελίτσα στην πόρτα έχεις που να προειδοποιεί εεεε?????? Μην σου κάνει και καμιά μήνυση μετά
    Εσένα τί σε έχω ?

Περιοχή
    Γκύζι Αθήνα

Τί να καταλάβω εγώ απο πιτσίλισμα, κοίτα όμως να μη μου βρέξεις τα φύλα γιατί κάθε κυριακή θα σου χτυπάω το κουδούνι σαν τους ιεχοβάδες.

ΓΑΒ-ΓΑΒ-ΓΑΒ-ΓΑΒ
    No!

Κνε-κνε-κνε-κνε

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-09, 17:48
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-09, 13:28
  3. Η ελληνική κοινωνία δεν είναι αυτή που ξέραμε".
    By harisveneris in forum Κοινωνικά Θέματα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-09, 0:43
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-08, 11:32
  5. Τσίπρας & Τσίπρας Τεχνική Ο.Ε.
    By adamantios in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-08, 0:59

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Δικαιώματα - Επιλογές