Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9

Θέμα: Επεισόδια μεταξύ οπαδών στο Παγκράτι

Προεπιλογή Επεισόδια μεταξύ οπαδών στο Παγκράτι

Φθορές σε πέντε αυτοκίνητα και δύο καταστήματα προκλήθηκαν από τη σύγκρουση των οπαδών του Παναθηναϊκού και του Ολυμπιακού στο Παγκράτι, στη συμβολή των οδών Σπύρου Μερκούρη και Ευτυχίδου.

Τα επεισόδια ξεκίνησαν, λίγο μετά τις 6 το απόγευμα, όταν περίπου 250 οπαδοί των «πρασίνων», οι οποίοι κατευθύνονταν στο κλειστό του Μετς, για να παρακολουθήσουν τον αγώνα βόλεϊ ανδρών ΠΑΟ – ΠΑΟΚ, κινήθηκαν προς την οδό Πύρρου 3-5, όπου υπάρχει σύνδεσμος φιλάθλων της ομάδας του Πειραιά.

Εκεί τους περίμεναν οπαδοί του Ολυμπιακού, οι οποίοι είχαν ενημερωθεί για την πορεία των οπαδών του «τριφυλλιού», με αποτέλεσμα να σημειωθούν επεισόδια, με τους οπαδούς και των δύο ομάδων να ανταλλάσουν πέτρες, ξύλα και φωτοβολίδες.

Για λίγη ώρα η περιοχή μετατράπηκε σε πεδίο μάχης, με τους νεαρούς να βάζουν φωτιές σε κάδους απορριμμάτων με βεγγαλικά. Τα επεισόδια έληξαν με την επέμβαση της Αστυνομίας και οι φίλαθλοι του Παναθηναϊκού συνέχισαν μέχρι το γήπεδο, χωρίς άλλα απρόοπτα.

Σύμφωνα με πληροφορίες, η αποβίβαση των οπαδών του Παναθηναϊκού ήταν προγραμματισμένη για τον σταθμό «Ακρόπολη», όμως ξαφνικά αποφάσισαν να κατέβουν στον σταθμό «Ευαγγελισμός», αιφνιδιάζοντας τις αστυνομικές δυνάμεις.

Προανάκριση για τα επεισόδια διενεργεί το Αστυνομικό Τμήμα Παγκρατίου.

zougla.gr

Blogthean Το avatar του χρήστη Taxydromos
    Περιοχή
    Πολίτης του Κόσμου

Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια μεταξύ οπαδών στο Παγκράτι

Αυτουνού που του σπάσανε το αμαξάκι του φουκαρά τι τους έφταιγε
    <font color=Blue><b><span style=font-family: Franklin Gothic Medium><font size=4>Ου Πόσοι αλλά Πού</font></span></b></font>

Blogthean Το avatar του χρήστη zastava
    Περιοχή
    ATHENS Space Station

Έξω οι αλήτες από τις ομάδες και την κοινωνία. Αλητεία του χείριστου είδους είναι........

ΜΑΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΄ΜΕΝΑ

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Blogthean Το avatar του χρήστη ~rêveur~
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Εξω οι καφροι απ'τα γηπεδα!!!
    «Οι προλετάριοι με την επανάσταση δεν έχουν τίποτα άλλο να χάσουν από τις αλυσίδες τους. Έχουν όμως να κερδίσουν έναν κόσμο ολόκληρο. Προλετάριοι όλου του κόσμου ενωθείτε!» Καρλ Μαρξ

ΑΜΑΝ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ Η ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ.ΑΥΤΟΥΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΟΥΝ ΝΑ ΛΥΣΟΥΝ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΧΟΥΝ.ΞΕΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟΝΙΑ ΟΤΑΝ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΛΑΙΑ ΥΠΟΘΕΣΗ ΔΩΡΟΔΟΚΙΑΣ Ο ΟΛΜΠΙΑΚΟΣ ΤΟΝ ΣΤΗΡΙΞΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΗΓΕ Γ ΕΘΝΙΚΗ . ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ ΠΑΟ ΤΗΝ ΠΗΡΕ . ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΣΦΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ

Blogthean Το avatar του χρήστη diabitis13
    Περιοχή
    Θρακομακεδονες

Σήμερα έγραφα στο θέμα "Φρένο της αστυνομίας στους ΠΑΟΚτσήδες" ότι δυστυχώς είμαστε ανέτοιμοι για μετακινήσεις οπαδών και λίγες ώρες μετά διαβάζω αυτό το ποστ. Δεν ξέρω πλέον τι άλλο να πω … ΝΤΡΟΠΗ και πάλι ΝΤΡΟΠΗ για τα χάλια μας. Έχει κανένας την εντύπωση ότι ο θειος Κόκκαλης και ο Τζιγκερ και ο MIGMan (Βγεννοπουλος) δεν έχουν συνεργαστεί τόσες φορές στο παρελθόν ?? Ναι είμαι Παναθηναϊκός και περήφανος και ναι γουστάρω να πηγαίνω στο γήπεδο και φωνάζω για την ομάδα μου, ο κολλητός μου όμως είναι γαυρος το ίδιο και ο πατέρας μου, εγώ τι πρέπει να κάνω τώρα να πάω στο πατρικό μου σπίτι και να σπάσω το αμάξι του πατερά μου ? Έλεος πλέον με αυτά τα χαμένα κορμιά που δεν έχουν τίποτα καλύτερο να κάνουν στην ζωή τους. Αμόρφωτοι κάφροι που αποκτούν οντότητα μέσω της βίας και της ψευτο μαγκιάς…
    Κοντός, χοντρός, άσχημος, κακός, βαρετός, χαζός, ανώριμος, ανέραστος, κομπλεξικός... και αυτά στις καλές μου ημέρες.

Προεπιλογή Στον εισαγγελέα οι συλληφθέντες του Παγκρατίου

Στον εισαγγελέα οι συλληφθέντες του Παγκρατίου

Ενώπιον του εισαγγελέα αναμένεται να οδηγηθούν οι δύο συλληφθέντες στα χθεσινά επεισόδια μεταξύ «θερμόαιμων» οπαδών Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού στο Παγκράτι.

Πρόκειται για έναν ανήλικο, 17 ετών, και έναν 20χρονο.

Τα επεισόδια ξεκίνησαν στις 6 το απόγευμα, στη συμβολή των οδών Σπύρου Μερκούρη και Ευτυχίδου, όταν περίπου 250 οπαδοί των «πρασίνων», οι οποίοι κατευθύνονταν στο κλειστό του Μετς, για να παρακολουθήσουν τον αγώνα βόλεϊ ανδρών ΠΑΟ – ΠΑΟΚ, κινήθηκαν προς την οδό Πύρρου 3-5, όπου υπάρχει σύνδεσμος φιλάθλων της ομάδας του Πειραιά.

Από την αστυνομία εξετάζεται σοβαρά το σενάριο τα χθεσινά επεισόδια να μην ήταν τυχαία, αλλά να έγιναν μετά από προκαθορισμένο «ραντεβού» μέσω κινητού τηλεφώνου. Κάποιοι ανεγκέφαλοι δηλαδή να ήθελαν να επαναλάβουν τα όσα τραγικά διαδραματίστηκαν στη λεωφόρο Λαυρίου στις 29 Μαρτίου του 2007, που είχαν ως αποτέλεσμα τον θανάσιμο τραυματισμό του Μιχάλη Φιλόπουλου.

zougla.gr

Απλα δεν βλεπω τον λογο να φανατιζεσαι για μια ομαδα και να κανεις σαν τρελος γι αυτην.Ολη σου η ζωη η ομαδα και η πρωτη σου κουβεντα στην παρεα η ομαδα,εχεσε η φοραδα...ενα παιχνιδι ειναι και παιχνιδι θα παραμεινει.Τωρα το ποσο "οπαδοι" ειναι αυτοι που τα σπασανε ειναι αλλο θεμα.Απλα να σπασουν κατι ηθελαν και φορεσαν κασκολ να μην δινουν στοχο.

Βαρεθηκα να κραζω τον αδερφο μου,καθε φορα που παω απο το σπιτι του βλεπω και κατι καινουργιο απο Αεκ.Ειτε σε τοιχο,ειτε κανα χαλι,και του λεω παντα...πληρωνε θυμα.

Blogthean Το avatar του χρήστη diabitis13
    Περιοχή
    Θρακομακεδονες

Προεπιλογή Απάντηση: Στον εισαγγελέα οι συλληφθέντες του Παγκρατίου

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Joti Εμφάνιση μηνυμάτων

Από την αστυνομία εξετάζεται σοβαρά το σενάριο τα χθεσινά επεισόδια να μην ήταν τυχαία, αλλά να έγιναν μετά από προκαθορισμένο «ραντεβού» μέσω κινητού τηλεφώνου.
    zougla.gr

Τα χθεσινά έκτροπα μόνο τυχαία δεν ήταν και η αστυνομία το γνώριζε πολύ καλά αυτό, γι αυτό άλλωστε και περίμεναν τους οπαδούς του Παναθηναϊκού στον σταθμό του τρένου. Οι οποίοι βέβαια το πληροφορήθηκαν αυτό και κατέβηκαν σε μία προηγούμενη στάση. Τώρα όσον αφορά τους οπαδούς του Ολυμπιακού, ήταν και αυτοί πληροφορημένοι για τις προθέσεις των Παναθηναϊκών και είχαν μαζευτεί και αυτοί από την μεριά τους περιμένοντας. Όλα αυτά γιατί άλλαξε έδρα η ομάδα βόλεϊ του Παναθηναϊκού και πήγε στο Μετς, πολύ κοντά στον σύνδεσμο των Ολυμπιακών στο Παγκράτι. Τα υπόλοιπα τα ξέρετε.
    Κοντός, χοντρός, άσχημος, κακός, βαρετός, χαζός, ανώριμος, ανέραστος, κομπλεξικός... και αυτά στις καλές μου ημέρες.

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-10, 14:05
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-10, 12:17
  3. Επεισόδια στο Πολυτεχνείο
    By zastava in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-12-09, 17:42
  4. Επεισόδια στο ΟΑΚΑ!
    By Joti in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-09, 21:38
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-08, 15:10

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Δικαιώματα - Επιλογές