Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 11

Θέμα: Υπεραιωνόβιοι με σώμα... 50άρη

BlogΘέα Moderator Το avatar του χρήστη jose2205
    Περιοχή
    Σε ένα όνειρο...

Προεπιλογή Υπεραιωνόβιοι με σώμα... 50άρη

Πώς θα σας φαινόταν ένας υπερήλικας να έχει το σώμα 50χρονου; Σύμφωνα με τους επιστήμονες αυτό που σήμερα ακούγεται αδύνατο μπορεί να γίνει πραγματικότητα στο μέλλον.

Τα μισά από τα μωρά που γεννιούνται σήμερα στη Βρετανία υπολογίζεται ότι θα φθάσουν τα 100 χρόνια ζωής χάριν στην καλύτερη ποιότητα βίου, αλλά τα σώματά τους θα γεράσουν εξίσου.

Για να γίνουν πραγματικότητα τα «50 δραστήρια χρόνια μετά τα 50», οι ειδικοί από το πανεπιστήμιο του Leeds θα ξοδέψουν περίπου 50 εκατομμύρια λίρες τα επόμενα πέντε χρόνια για να εργαστούν πάνω σε πρωτοποριακές ιδέες.

Αρχικά σκοπεύουν να χορηγήσουν στους συνταξιούχους νέους ιστούς και εμφυτεύματα. Γοφοί, γόνατα και βαλβίδες καρδιάς είναι από τα πρώτα που θα δοθούν, με στόχο να αντικατασταθούν επιτυχώς τελικά όλα τα μέλη του σώματος που με την πάροδο του χρόνου… γερνούν.

Το τμήμα Ιατρικής και Βιολογίας του πανεπιστημίου έχει ήδη δημιουργήσει ένα εμφύτευμα γοφού που μπορεί να διαρκέσει για μία ζωή. Ωστόσο οι ειδικοί, αν τελικά αυτή η πρωτοποριακή ιατρική εξέλιξη εφαρμοσθεί στο μέλλον, θα πρέπει να λάβουν υπόψη τις επιπτώσεις μιας κοινωνίας... που δε θα γερνά.

zougla.gr
    "Κι όταν μια μέρα φύγω από δω ένα θάναι σίγουρο...
    πως έζησα τη ζωή που διάλεξα εγώ κ όχι κάποιος άλλος για μένα...
    κι η αλήτισσα ψυχή μου θα το νιώθει...έτσι...όπως θα πετάει ελεύθερη...

Παρακαλώ όπως διαβάσετε τον κανονισμό λειτουργίας του Blogthea Portal τον οποίο θα βρείτε εδώ.

Blogthean Το avatar του χρήστη Taxydromos
    Περιοχή
    Πολίτης του Κόσμου

Προεπιλογή Απάντηση: Υπεραιωνόβιοι με σώμα... 50άρη

Αιώνια ΠΙΠΊΝΙΑ
    <font color=Blue><b><span style=font-family: Franklin Gothic Medium><font size=4>Ου Πόσοι αλλά Πού</font></span></b></font>

Blogthean Το avatar του χρήστη zastava
    Περιοχή
    ATHENS Space Station

ROMBOCOPS οι πενηνταρήδες.........

ΜΑΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΄ΜΕΝΑ

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Περιοχή
    Πολίτης του Κόσμου

<font color=Blue><b><span style=font-family: Franklin Gothic Medium><font size=4>Ου Πόσοι αλλά Πού</font></span></b></font>

Blogthean Το avatar του χρήστη zastava
    Περιοχή
    ATHENS Space Station

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Taxydromos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Αστερίξ... πενηντάρης

Αειθαλής, τετραπέρατος και πάντοτε... εργένης, ο δημοφιλέστερος ήρωας της γαλλικής σκηνής των κόμικ έχει γενέθλια.
    Ο Αστερίξ ετοιμάζεται στις 29 Οκτωβρίου να σβήσει τα 50 κεράκια της τούρτας του και, μαζί του, το γνωστό γαλατικό χωριό που αντιστέκεται και θα αντιστέκεται για πάντα στην Pax Romana ετοιμάζεται για (άλλο ένα και, ως συνήθως, γενναίο) εορταστικό τσιμπούσι.

Ο ήρωας, δημιούργημα των Ρενέ Γκοσινί και Αλμπέρτ Ουντερζό, είναι εξαιρετικά δημοφιλής στη χώρα μας και οι αριθμοί το αποδεικνύουν πέρα από κάθε αμφιβολία. Βάσει πληθυσμού η Ελλάδα είναι η 4η χώρα στον κόσμο σε πωλήσεις των άλμπουμ του Γαλάτη. Ο Αστερίξ "γεννήθηκε" στις 29 Οκτωβρίου 1959 με τη δημοσίευση της πρώτης μικρής ιστορίας στο γαλλικό περιοδικο΄Pilote. Το πρώτο άλπουμ με τίτλο "Αστερίξ ο Γαλάτης" κυκλοφόρησε λίγο αργότερα, το 1961, ενώ έκτοτε έχουν κυκλοφορήσει άλλα 32 άλμπουμ, ενώ ο Αστερίξ, ο Οβελίξ, οι συγχωριανοί τους και οι (δυστυχείς) Ρωμαίοι έκαναν συνολικά 11 εμφανίσεις στη μεγάλη οθόνη με ισάριθμες ταινίες.

Οι ιστορίες του Αστερίξ αποτέλεσαν το έναυσμα και για άλλους τομείς. Αρκετές εταιρείες έχουν κατά καιρούς κυκλοφορήσει ηλεκτρονικά παιχνίδια που βασίζονται στις περιπέτειες του ήρωα, ενώ η Γαλλία τον έστειλε στα... ουράνια, δίνοντας το όνομα του μικρόσωμου Γαλάτη στον πρώτο της δορυφόρο.

Για όσους από εμάς, οι υποχρεώσεις μάς κρατούν μακριά από το γαλατικό χωριό, φροντίζουν το Γαλλικό Ινστιτούτο και η Μαμούθ Κόμιξ με σειρά εκδηλώσεων που ξεκινούν στις 22 Οκτωβρίου και ολοκληρώνονται στις 5 Νοεμβρίου.

Συγκεκριμένα, στο μπιστρό του Ινστιτούτου θα εκτίθενται εξώφυλλα, βινιέτες και οι... συγχωριανοί του Αστερίξ, ενώ οι διοργανωτές υπόσχονται πολλές εκπλήξεις. Προσκεκλημένος του Ινστιτούτου και του εκδοτικού οίκου θα είναι ο Achde, ο σχεδιαστής που διαδέχθηκε τον Morris μετά το θάνατό του, σκιτσάροντας από το 2003 και μετά τις ιστορίες του Λούκι Λουκ. Ο Achde θα παραστεί σε συζήτηση στρογγυλής τραπέζης με θέμα την επίδραση του Αστερίξ στο ελληνικό κόμικ και στην ελληνική πραγματικότητα.

Στο μεταξύ, οι φανατικοί φίλοι του Αστερίξ ετοιμάζονται να αποκτήσουν το 34ο άλμπουμ της σειράς, το οποίο εκδίδεται στις 22 Οκτωβρίου. Σύμφωνα με όσα διαβάζουμε στον επίσημο διαδικτυακό κόμβο του Αστερίξ, το άλμπουμ θα αποτελείται από 56 σελίδες και θα περιέχει μικρές αδημοσίευτες ως σήμερα ιστορίες.

Ηλεκτρονική Έκδοση
    enet.gr, 07:00 Δευτέρα 21 Σεπτεμβρίου 2009

ΜΑΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΄ΜΕΝΑ

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Blogthean Το avatar του χρήστη starlet84
    Περιοχή
    θεσσαλονικη

Αιώνια ΠΙΠΊΝΙΑ
    Που εισαι Τοκο να το ακουσεις........

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=tzxx52OZSAM]YouTube - Τόκος ο πιπινοκυνηγός[/ame]

Υ.Γ Συγνωμη jose....σου χαλασαμε το post σου.....κοψτε μας!!!
    Ζησε το σημερα....γιατι ειναι το αυριο που περιμενες χθες!!

Συνταξιοδότηση στα... 75-80 δηλαδή!!! Κάποιοι τρίβουν από τώρα τα χέρια τους!

BlogΘέα Moderator Το avatar του χρήστη jose2205
    Περιοχή
    Σε ένα όνειρο...

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο starlet84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που εισαι Τοκο να το ακουσεις........

YouTube - Τόκος ο πιπινοκυνηγός

Υ.Γ Συγνωμη jose....σου χαλασαμε το post σου.....κοψτε μας!!!
    Τίποτα δεν χαλάσατε...πλάκα έχει...εγώ πάντως το διασκεδάζω.
    Υ.Γ. Το βιντεάκι με τον Τόκο πολύ πλάκα....
    "Κι όταν μια μέρα φύγω από δω ένα θάναι σίγουρο...
    πως έζησα τη ζωή που διάλεξα εγώ κ όχι κάποιος άλλος για μένα...
    κι η αλήτισσα ψυχή μου θα το νιώθει...έτσι...όπως θα πετάει ελεύθερη...

Παρακαλώ όπως διαβάσετε τον κανονισμό λειτουργίας του Blogthea Portal τον οποίο θα βρείτε εδώ.

Blogthean Το avatar του χρήστη liakoz_7
    Περιοχή
    ΝΑΥΠΛΙΟ

δεν ξέρω τι κάνουν αυτοί οι καποτηδες-κατά Καββαθά (4Τ)- ΑΓΓΛΟΙ- εγώ θέλω να ζήσω όσο πιο πολύ γίνεται όλες τις φάσεις τής ζωής ΜΟΥ σύνταξη δεν θέλω θέλω αποζημίωση για όλα αυτά που είδα και άκουσα - και αυτά που θα ακούσω και θα δω-που με έκαναν δυστυχή και φοβισμένο καλύτερα να νικήσουν τον πόνο και την αναξιοπρεπια των γηρατειών πάρα να ζήσω γερός για σε νοητική υστέρηση για πάντα

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=5L8-FTvSVxs]YouTube - Queen - Who Wants To Live Forever (High Quality)[/ame]

δεινόν τό γῆρας, οὐ γάρ ἔρχεται μόνον

Περιοχή
    Πολίτης του Κόσμου

Η ζωή είναι γλυκιά φίλε μου

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. 16χρονη σε σώμα δίχρονης!!
    By jose2205 in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-05-10, 15:28
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-10, 15:08
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-09, 17:03
  4. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-09-09, 15:29
  5. Παγιδευμένος στο σώμα ενός μικρού παιδιού!
    By harisveneris in forum Μυστήρια και Ανεξιχνίαστα Γεγονότα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-09, 18:22

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Δικαιώματα - Επιλογές