Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 15 από 15

Θέμα: "Παιδεραστής ζητά χημικό ευνουχισμό..!"

Blogthean Το avatar του χρήστη Taxydromos
    Περιοχή
    Πολίτης του Κόσμου

Προεπιλογή Απάντηση: "Παιδεραστής ζητά χημικό ευνουχισμό..!"

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο liakoz_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάλι πιστεύω στην υποτροπή αν το έχει κάνει πάνω από τρεις-τέσσερις φόρες
    τότε Ευνουχισμός και Θάνατος με αυτήν την σειρά
    Αν σκοτώσει 4-5 ψυχές ένας αλήτης είναι σαν να έχει ευνουχίσει το μέλλον μας.
    <font color=Blue><b><span style=font-family: Franklin Gothic Medium><font size=4>Ου Πόσοι αλλά Πού</font></span></b></font>

Blogthean Το avatar του χρήστη trojan
    Περιοχή
    Γκύζι Αθήνα

Αν σκοτώσει 4-5 ψυχές ένας αλήτης είναι σαν να έχει ευνουχίσει το μέλλον μας.
    Εγώ πάλι θα προτιμήσω μια ποινή η οποία θα κρατήσει ασφαλή την κοινωνοία από αυτόν χωρίς όμως τάσεις εκδίκησης, ίσως ο ευνουχισμός να είναι μια λύση μιας και το πρόβλημα εδώ είναι οι ορμές του συγκεκριμένου ανθρώπου αλλά πάλι έχω και τις ενστάσεις μου. Πάντως αυτές οι τάσεις προς τον δημόσιο λιθοβολισμό μόνο τριτοκοσμικές καταστάσεις μου φέρνουν, άσχετα αν και εγώ πάνω στο θυμό μου τις παρουσιάζω..

Αν και απ' ότι φαίνεται είναι πράγματι, μία κίνηση στρατηγικής το αίτημα του ενόχου περί ευνουχισμού, πιστεύω ότι θα έπρεπε να γίνει δεκτό.Όπως και για οποιονδήποτε της ίδιας κατηγορίας το επιθυμεί.
    Ακόμα περιμένω, βέβαια, έναν από αυτούς να ζητήσει την εκτέλεσή του, αλλά μάλλον θα περιμένω πολύ μέχρι να υπάρξει τέτοιο αίτημα.Θα έπρεπε να έχουν τσίπα και φιλότιμο.
    Θα λυθεί το πρόβλημα με τέτοιες τακτικές? Πιστεύω πως όχι, σε καμία περίπτωση.Έχουμε συζητήσει το θέμα της παιδεραστίας άπειρες φορές και έχουμε καταλήξει στο συμπέρασμα πως μόνο η πρόληψη και η προσοχή εκ μέρους των γονέων καθώς και η σωστή πληροφόρηση και καθοδήγηση των ίδιων των παιδιών μπορεί να καλυτερέψει λίγο την κατάσταση.
    Όλες οι υπόλοιπες τακτικές, στερούνται αποτελεσματικότητας. Για κάθε έναν που θα σκοτώνουμε θα ξεφυτρώνουν άλλοι δέκα.Συν τοις άλλοις θα ενισχύεται το αίσθημα του απαγορευμένου μέσω του επερχόμενου κινδύνου, άρα θα μεγιστοποιείται η ευχαρίστησή τους όταν επιτυγχάνουν τον σκοπό τους.
    ¶σε που θα γίνεται ήρωας για το συνάφι τους ο κάθε θανατωμένος.
    Να τους ευνουχίζουμε?Ποιό το αποτέλεσμα?Και πάλι θα αποτελούν κίνδυνο για τη κοινωνία.
    Να τρώνε ισόβια?Και πάλι θα ζουν εις βάρος της κοινωνίας ενώ έχουν σκοτώσει παιδικές ψυχές στο διάβα τους και έχουν καταστρέψει ανθρώπους για όλη τους τη ζωή.
    Με λίγα λόγια υπάρχει αδιέξοδο στο βάθος όποια τακτική τιμωρίας κι αν επιλεχθεί.
    Γι' αυτό καταλήγω πως ίσως δεν υπάρχει λύση στην τιμωρία τους,όσο παραδειγματική κι αν είναι, παρά μόνο στη πρόληψη για την αποφυγή τους.Μπορεί να μας εξοργίζει όλους μας αυτό το γεγονός αλλά εκεί έχουμε καταλήξει με αυτούς τους εγκληματίες.

Blogthean Το avatar του χρήστη zastava
    Περιοχή
    ATHENS Space Station

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trojan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κυριότερο από όλα είναι ότι δεν μπορείς να ξέρεις πάντα αν ένας καταδικασθέντας για ένα έγκλημα είναι πταγματικά ένοχος ή όχι οπότε θα πρέπει να είμαστε λίγο πιο επιφυλακτικοί μιας και είναι πολύ επικίνδυνο να προβαίνει η δικαιοσύνη σε ενέργειες οι οποίες δεν επανορθώνονται και απλά επειδή δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη στα δικαστήρια φοβάμαι μην κάποια στιγμή κατηγορηθούν και καταδικαστούν άνθρωποι γιατί κάποια στιγμή ενόχλησαν την εξουσία και τους συμβούν πράγματα ανεπανόρθωτα.. αυτό είναι όλο..
    Ξεπέρασε σύνδρομα και πολιτικές νοοτροπίες που μόνο κακό σου κάνουν. Ξέρω ότι μπορεί να είναι ενάντια στον τρόπο που έχει γαλουχηθεί αλλά πίστεψέ με, βρίσκεσαι σε λάθος οπτική. Αν συνεχίσεις να έχεις τέτοια απαξία στην διαμορφωμένη κρατική διαστρωμάτωση, θα αντιμετωπίσεις προβλήματα στο μέλλον. Οι 99,9 στους 100 βρίσκονται απολύτως ορθά, κατηγορούμενοι. ¶λλο η κατηγορία και άλλο πράγμα η ενοχή. Και η πλειονότητα σε ποσοστό των τελικώς καταδικασθέντων να είσαι σίγουρος ότι είναι απόλυτα υπαίτιοι των πράξεών τους.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο liakoz_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ θέλεις για σιγουριά να το κάνει 3-4 φορές? Αρκεί και μία σε τέτοιου είδους εγκλήματα. Ξέρεις τι είναι να προβαίνεις σε εγκληματικές της γεννετήσιας αξιοπρέπειας πράξεις? Ειδικά όταν αφορά παιδιά. Αμάρτημα είναι, όχι απλώς αδίκημα.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trojan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάλι θα προτιμήσω μια ποινή η οποία θα κρατήσει ασφαλή την κοινωνοία από αυτόν χωρίς όμως τάσεις εκδίκησης, ίσως ο ευνουχισμός να είναι μια λύση μιας και το πρόβλημα εδώ είναι οι ορμές του συγκεκριμένου ανθρώπου αλλά πάλι έχω και τις ενστάσεις μου. Πάντως αυτές οι τάσεις προς τον δημόσιο λιθοβολισμό μόνο τριτοκοσμικές καταστάσεις μου φέρνουν, άσχετα αν και εγώ πάνω στο θυμό μου τις παρουσιάζω..
    Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι ο πολιτισμός θα απαλλαγεί από τα καθάρματα? Αααααααααχχχχχχχχχχχ κάποιος άλλος ονειροβατεί και δεν είμαι εγώ. Καλά εσύ ζεις εκτός κοινωνίας? Ποιος σου είπε ότι αν συμπεριφερθείς πολιτισμένα, θα εξαλείψεις τις εγκληματικές συμπεριφορές. Αυτό είναι ευχολόγια. Ο άνθρωπος από την Φύση του διέπεται από το Κακό. Ο Φυσικός ¶νθρωπος είναι δολοφόνος. Και η Κοινωνία, δεν έχει καταφέρει στην Ιστορική της Διαδρομή να εξαφανίσει την εγκληματική φύση μας, παρόλες τις μεθοδεύσεις και τις προσπάθειες που επιχείρησε.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tristana Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και απ' ότι φαίνεται είναι πράγματι, μία κίνηση στρατηγικής το αίτημα του ενόχου περί ευνουχισμού, πιστεύω ότι θα έπρεπε να γίνει δεκτό.Όπως και για οποιονδήποτε της ίδιας κατηγορίας το επιθυμεί.
    Ακόμα περιμένω, βέβαια, έναν από αυτούς να ζητήσει την εκτέλεσή του, αλλά μάλλον θα περιμένω πολύ μέχρι να υπάρξει τέτοιο αίτημα.Θα έπρεπε να έχουν τσίπα και φιλότιμο.
    Θα λυθεί το πρόβλημα με τέτοιες τακτικές? Πιστεύω πως όχι, σε καμία περίπτωση.Έχουμε συζητήσει το θέμα της παιδεραστίας άπειρες φορές και έχουμε καταλήξει στο συμπέρασμα πως μόνο η πρόληψη και η προσοχή εκ μέρους των γονέων καθώς και η σωστή πληροφόρηση και καθοδήγηση των ίδιων των παιδιών μπορεί να καλυτερέψει λίγο την κατάσταση.
    Όλες οι υπόλοιπες τακτικές, στερούνται αποτελεσματικότητας. Για κάθε έναν που θα σκοτώνουμε θα ξεφυτρώνουν άλλοι δέκα.Συν τοις άλλοις θα ενισχύεται το αίσθημα του απαγορευμένου μέσω του επερχόμενου κινδύνου, άρα θα μεγιστοποιείται η ευχαρίστησή τους όταν επιτυγχάνουν τον σκοπό τους.
    ¶σε που θα γίνεται ήρωας για το συνάφι τους ο κάθε θανατωμένος.
    Να τους ευνουχίζουμε?Ποιό το αποτέλεσμα?Και πάλι θα αποτελούν κίνδυνο για τη κοινωνία.
    Να τρώνε ισόβια?Και πάλι θα ζουν εις βάρος της κοινωνίας ενώ έχουν σκοτώσει παιδικές ψυχές στο διάβα τους και έχουν καταστρέψει ανθρώπους για όλη τους τη ζωή.
    Με λίγα λόγια υπάρχει αδιέξοδο στο βάθος όποια τακτική τιμωρίας κι αν επιλεχθεί.
    Γι' αυτό καταλήγω πως ίσως δεν υπάρχει λύση στην τιμωρία τους,όσο παραδειγματική κι αν είναι, παρά μόνο στη πρόληψη για την αποφυγή τους.Μπορεί να μας εξοργίζει όλους μας αυτό το γεγονός αλλά εκεί έχουμε καταλήξει με αυτούς τους εγκληματίες.

Μόνο η επαγρύπνιση περιορίζει το Κακό, δεν το εξαλείφει.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zastava : 28-10-09 στις 16:18 Αιτία: Συγχωνεύτηκε αυτόματα απο το BlogΘέα

ΜΑΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΄ΜΕΝΑ

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zastava Εμφάνιση μηνυμάτων

Μόνο η επαγρύπνιση περιορίζει το Κακό, δεν το εξαλείφει.
    Ακριβώς αυτό εννοώ κι εγώ, zastava.Εξάλλου δεν πιστεύω ότι μπορεί να εξαλειφθεί πλέον αυτή η ραγδαίως εξελισσόμενη μάστιγα.Παλιότερα ήμουν κι εγώ της άποψης να τους κρεμάσουμε, να τους κάψουμε, να τους κόψουμε ό,τι προεξέχει και πολλά άλλα..Μέχρι που κατάλαβα ότι ουσιαστικά, με αυτό τον τρόπο κάνουμε απλά μια τρύπα στο νερό.Δεν σου κρύβω πως αισθάνομαι απίστευτα απαισιόδοξη όσον αφορά στην ύπαρξη λύσης στο συγκεκριμένο πρόβλημα πλέον.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-10, 22:14
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-12-09, 23:08
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-09, 20:24
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-09, 13:00
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-09, 13:47

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Δικαιώματα - Επιλογές