Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 15

Θέμα: "Παιδεραστής ζητά χημικό ευνουχισμό..!"

BlogΘέα Moderator Το avatar του χρήστη jose2205
    Περιοχή
    Σε ένα όνειρο...

Προεπιλογή "Παιδεραστής ζητά χημικό ευνουχισμό..!"

Γάλλος που έχει καταδικαστεί πολλές φορές για παιδεραστία δικάζεται σήμερα εκ νέου στη Γαλλία για την απαγωγή και το βιασμό ενός 5χρονου αγοριού το 2007. Η υπόθεση αυτή έχει ωθήσει μέλη της γαλλικής κυβέρνησης να εξετάζουν τον ευνουχισμό των κατά συρροήν βιαστών.
    Ο 63χρονος Φρανσίς Εβράρ έχει περάσει τη μισή του ζωή στη φυλακή για σεξουαλική κακοποίηση παιδιών. Τον Αύγουστο του 2007, λίγες ημέρες μετά την απελευθέρωσή του από τη φυλακή, απήγαγε ένα αγόρι στην πόλη Ρουμπέ, στη βόρεια Γαλλία, το κλείδωσε σε ένα γκαράζ, το νάρκωσε και το βίασε.
    Η υπόθεση αυτή προκάλεσε τόσο μεγάλη κατακραυγή στη Γαλλία που η κυβέρνηση θέσπισε εσπευσμένα νέα νομοθεσία το 2008, η οποία επιτρέπει στις αρχές να συνεχίζουν την κράτηση εγκληματιών αφού έχουν εκτίσει την ποινή τους, αν πιστεύεται ότι εξακολουθούν να αποτελούν απειλή για την κοινωνία.
    Η νομοθεσία αυτή επικρίθηκε από δικηγόρους και υπέρμαχους των ανθρωπίνων δικαιωμάτων, σύμφωνα με τους οποίους με αυτήν διακυβεύονται οι θεμελιώδεις αρχές της δικαιοσύνης. Ωστόσο η υπόθεση Εβράρ αναφέρεται τώρα ως ένας λόγος για τη λήψη νέων μέτρων από την κυβέρνηση κατά των κατά συρροήν βιαστών.
    Ο Εβράρ ζητεί με επιστολή που έστειλε αυτόν το μήνα στον Γάλλο πρόεδρο Νικολά Σαρκοζί την χειρουργική αφαίρεση των όρχεών του προκειμένου να απαλλαγεί από την έλξη του προς τα παιδιά. Ο χειρουργικός ευνουχισμός απαγορεύεται στη Γαλλία και ο πρόεδρος δεν έχει ακόμη σχολιάσει δημοσίως το αίτημα του Εβράρ.
    Ο πατέρας του 5χρονου θύματος καταδίκασε την κίνηση αυτή του κατά συρροήν παιδεραστή, λέγοντας ότι πρόκειται για κόλπο που αποσκοπεί στην εξασφάλιση μιας πιο επιεικούς ετυμηγορίας. Ο πατέρας του αγοριού επισήμανε ότι ο Εβράρ κάνει το αίτημα αυτό δύο χρόνια μετά το έγκλημά του, αλλά μερικές μόνον ημέρες πριν από τη δίκη του.
    Η Γαλλία, όπως και ένας αριθμός άλλων ευρωπαϊκών χωρών, συμπεριλαμβανομένης της Σουηδίας και της Δανίας, επιτρέπουν ήδη τον «χημικό ευνουχισμό» ή τη χρήση φαρμάκων για τη μείωση των σεξουαλικών ορμών των κακοποιών που συναινούν σε αυτό.
    Όμως η επιστολή του Εβράρ και η δίκη του, όπως και μια άλλη περίπτωση το Σεπτέμβριο, όταν μία γυναίκα απήχθη και στραγγαλίστηκε από βιαστή, ο οποίος είχε πρόσφατα απελευθερωθεί, ώθησαν υπουργούς να συνηγορήσουν υπέρ της ενίσχυσης των ποινών για τους βιαστές.
    Ο Γάλλος πρωθυπουργός Φρανσουά Φιγιόν δήλωσε ότι η κυβέρνηση εξετάζει το ενδεχόμενο να αναγκάζονται ορισμένοι από αυτούς να υποβάλλονται σε χημικό ευνουχισμό, ενώ η υπουργός Δικαιοσύνης Μισέλ Αλιό-Μαρί δήλωσε ότι θα πρέπει να συζητηθεί και στο κοινοβούλιο η επιλογή του χειρουργικού ευνουχισμού.

madata.gr
    "Κι όταν μια μέρα φύγω από δω ένα θάναι σίγουρο...
    πως έζησα τη ζωή που διάλεξα εγώ κ όχι κάποιος άλλος για μένα...
    κι η αλήτισσα ψυχή μου θα το νιώθει...έτσι...όπως θα πετάει ελεύθερη...

Παρακαλώ όπως διαβάσετε τον κανονισμό λειτουργίας του Blogthea Portal τον οποίο θα βρείτε εδώ.

Blogthean Το avatar του χρήστη Taxydromos
    Περιοχή
    Πολίτης του Κόσμου

Προεπιλογή Απάντηση: "Παιδεραστής ζητά χημικό ευνουχισμό..!"

Εις θάνατον εγκλήματα κατά παιδιών ασυζητητί !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    <font color=Blue><b><span style=font-family: Franklin Gothic Medium><font size=4>Ου Πόσοι αλλά Πού</font></span></b></font>

Blogthean Το avatar του χρήστη zastava
    Περιοχή
    ATHENS Space Station

Το αξιοσημείωτο της είδησης είναι ότι δεν ζητά χημικό ευνουχισμό, αλλά χειρουργική επέμβαση η οποία δεν επιτρέπεται. Και έχει φυσικά μια συλλογιστική γιατί δεν επιτρέπεται ένας τέτοιος ακρωτηριασμός.

ΜΑΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΄ΜΕΝΑ

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Καλά τα λέει ο πατέρας!

Σκέτο ευνουχισμό και χωρίς αναισθησία παρακαλώ, μιας και είναι εντελώς ανούσια η χορήγηση της σε τέτοιο αναίσθητο ον.

Blogthean Το avatar του χρήστη trojan
    Περιοχή
    Γκύζι Αθήνα

και γώ νιώθω αποτροπιασμό μπροστά σε τέτοια εγκλήματα από την άλη όμως σκέφτομαι ότι η δικαιοσύνη δεν πρέπει να είναι εκδικητική..

Blogthean Το avatar του χρήστη Taxydromos
    Περιοχή
    Πολίτης του Κόσμου

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trojan Εμφάνιση μηνυμάτων
    και γώ νιώθω αποτροπιασμό μπροστά σε τέτοια εγκλήματα από την άλη όμως σκέφτομαι ότι η δικαιοσύνη δεν πρέπει να είναι εκδικητική..
    Όταν καταστρέφεις μια ζωή ενός παιδιού του δημιουργείς ισόβια προβλήματα οπότε να καθαρίσεις με 4-5-10 χρόνια εμένα δεν μου λέει τίποτα.
    Να ξεβρωμίσουμε μια και καλή με τους εκμαυλιστές ψυχών και σωμάτων των παιδιών μας.
    <font color=Blue><b><span style=font-family: Franklin Gothic Medium><font size=4>Ου Πόσοι αλλά Πού</font></span></b></font>

Περιοχή
    Γκύζι Αθήνα

Όταν καταστρέφεις μια ζωή ενός παιδιού του δημιουργείς ισόβια προβλήματα οπότε να καθαρίσεις με 4-5-10 χρόνια εμένα δεν μου λέει τίποτα.
    Να ξεβρωμίσουμε μια και καλή με τους εκμαυλιστές ψυχών και σωμάτων των παιδιών μας.
    Είναι σωστό όμως το να λύνουμε ένα πρόβλημα δημιουργώντας ένα άλλο;

BlogΘέα Moderator Το avatar του χρήστη jose2205
    Περιοχή
    Σε ένα όνειρο...

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trojan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι σωστό όμως το να λύνουμε ένα πρόβλημα δημιουργώντας ένα άλλο;
    Γίνε λίγο πιο σαφής. Τι εννοείς άλλο? Πιο πρόβλημα θα δημιουργηθεί?
    "Κι όταν μια μέρα φύγω από δω ένα θάναι σίγουρο...
    πως έζησα τη ζωή που διάλεξα εγώ κ όχι κάποιος άλλος για μένα...
    κι η αλήτισσα ψυχή μου θα το νιώθει...έτσι...όπως θα πετάει ελεύθερη...

Παρακαλώ όπως διαβάσετε τον κανονισμό λειτουργίας του Blogthea Portal τον οποίο θα βρείτε εδώ.

Περιοχή
    Γκύζι Αθήνα

Το κυριότερο από όλα είναι ότι δεν μπορείς να ξέρεις πάντα αν ένας καταδικασθέντας για ένα έγκλημα είναι πταγματικά ένοχος ή όχι οπότε θα πρέπει να είμαστε λίγο πιο επιφυλακτικοί μιας και είναι πολύ επικίνδυνο να προβαίνει η δικαιοσύνη σε ενέργειες οι οποίες δεν επανορθώνονται και απλά επειδή δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη στα δικαστήρια φοβάμαι μην κάποια στιγμή κατηγορηθούν και καταδικαστούν άνθρωποι γιατί κάποια στιγμή ενόχλησαν την εξουσία και τους συμβούν πράγματα ανεπανόρθωτα.. αυτό είναι όλο..

Blogthean Το avatar του χρήστη liakoz_7
    Περιοχή
    ΝΑΥΠΛΙΟ

Εγώ πάλι πιστεύω στην υποτροπή αν το έχει κάνει πάνω από τρεις-τέσσερις φόρες
    τότε Ευνουχισμός και Θάνατος με αυτήν την σειρά

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-10, 22:14
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-12-09, 23:08
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-09, 20:24
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-09, 13:00
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-09, 13:47

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Δικαιώματα - Επιλογές