Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10

Θέμα: Κλέβουν και τις… φιγούρες τους

Προεπιλογή Κλέβουν και τις… φιγούρες τους

Τρίτη, 27 Οκτωβρίου 2009, 21:25

Πέρα από κάθε έλεγχο φαίνεται να έχει βγει η μανία για την ταινία «Twilight».

Υπάλληλος αλυσίδας πολυκαταστημάτων μάλιστα φέρεται να δήλωσε στο E! Entertainment: «¶νθρωποι έρχονται και κλέβουν τις ολόσωμες φιγούρες του Rob και του Taylor! Δεν μπορούμε να τις κρατήσουμε στο κατάστημα. Και συνήθως πρόκειται για μεσήλικες γυναίκες»!

Ο λόγος φυσικά για τις κούκλες που απεικονίζουν τους πρωταγωνιστές της σειράς, τον Rob Pattinson, που υποδύεται το… χορτοφάγο βαμπίρ «Edward» και τον Taylor Lautner, που υποδύεται το λυκάνθρωπο «Jacob».

Οι φιγούρες είναι μέρος διαφημιστικής καμπάνιας για μια σειρά ρούχων με την επωνυμία «New Moon» (Νέα Σελήνη), το οποίο είναι ο τίτλος του δεύτερου βιβλίου της τετραλογίας, και που έχει γυριστεί σε ταινία η οποία θα κάνει πρεμιέρα στη χώρα μας στις 19 Νοέμβρη.

zougla.gr

Blogthean Το avatar του χρήστη Neon938
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Προεπιλογή Απάντηση: Κλέβουν και τις… φιγούρες τους

Εγώ ποτέ δεν κατάλαβα τον εθισμό με τη συγκεκριμένη σειρά.Αν και έχω δει πολλές αμερικάνικες σειρές αυτή ποτέ δε με άρεσε.

Dum Spirο Spero (Όσο ζώ Ελπίζω)

¶μα προσπαθείς να ευχαριστήσεις τους πάντες, δεν πρόκειται να ευχαριστήσεις κανέναν.
    Αίσωπος,620-560 π.Χ

There is still hope

Πατάτε και το THANKS καμιά φορά δεν στοιχίζει.

Blogthean Το avatar του χρήστη zastava
    Περιοχή
    ATHENS Space Station

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Neon938 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ποτέ δεν κατάλαβα τον εθισμό με τη συγκεκριμένη σειρά.Αν και έχω δει πολλές αμερικάνικες σειρές αυτή ποτέ δε με άρεσε.
    ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ λέγεται αδελφέ. Γνωστά είναι αυτά. Οι διαφορές Ευρωπαϊκής και Αμερικανικής Κουλτούρας.

ΜΑΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΄ΜΕΝΑ

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Προσωπικά δεν έχω καταλάβει ακόμα την μανία που έχει πιάσει τις απανταχού γυναίκες με αυτή τη σειρά βιβλίων και των ταινιών που τα ακολούθησαν.Μου ήρθε να βάλω τα γέλια, όταν κάποια στιγμή είδα ένα κορίτσι στο τρένο ντυμένο αλά Twilight (πράσινη ζακέτα με κουκουλίτσα απαραιτήτως) και με το βιβλίο ανά χείρας, λες και κρατούσε το ευαγγέλιο..
    Πολύ σάλος για το τίποτα μου φαίνεται..
    ¶σε που έχει αρχίσει να μου τη σπάει πλέον η φράση από φίλες και γνωστές: "Μα καλά, δεν έχεις διαβάσει το Twilight??"!!!
    (Όχι! Θα έπρεπε?!)

Περιοχή
    ATHENS Space Station

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tristana Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά δεν έχω καταλάβει ακόμα την μανία που έχει πιάσει τις απανταχού γυναίκες με αυτή τη σειρά βιβλίων και των ταινιών που τα ακολούθησαν.Μου ήρθε να βάλω τα γέλια, όταν κάποια στιγμή είδα ένα κορίτσι στο τρένο ντυμένο αλά Twilight (πράσινη ζακέτα με κουκουλίτσα απαραιτήτως) και με το βιβλίο ανά χείρας, λες και κρατούσε το ευαγγέλιο..
    Πολύ σάλος για το τίποτα μου φαίνεται..
    ¶σε που έχει αρχίσει να μου τη σπάει πλέον η φράση από φίλες και γνωστές: "Μα καλά, δεν έχεις διαβάσει το Twilight??"!!!
    (Όχι! Θα έπρεπε?!)
    Κάποτε το έλεγαν, Ρομάντσο, Οικογενειακό Θησαυρό, Φαντάζιο και ¶ρλεκιν.....................Η μόδα άλλαξε η νοοτροπία όμως είναι η ίδια.

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zastava Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποτε το έλεγαν, Ρομάντσο, Οικογενειακό Θησαυρό, Φαντάζιο και ¶ρλεκιν.....................Η μόδα άλλαξε η νοοτροπία όμως είναι η ίδια.
    Πες τα βρε zastava! Έτσι ακριβώς (αν και για να πω την αλήθεια, από όλα όσα αναφέρεις, μόνο το ¶ρλεκιν ξέρω..).Μας ταϊζουν άχυρο με λίγα λόγια και το βλέπουμε χαβιάρι..

Περιοχή
    ATHENS Space Station

Πες τα βρε zastava! Έτσι ακριβώς (αν και για να πω την αλήθεια, από όλα όσα αναφέρεις, μόνο το ¶ρλεκιν ξέρω..).Μας ταϊζουν άχυρο με λίγα λόγια και το βλέπουμε χαβιάρι..
    Μα έχω πει αγαπητή μου, ότι η ζωή μας στην καθημερινότητά της είναι ίδια και απαράλλακτη εδώ και μερικές χιλιετίες, μόνο το τεχνολογικό περιτύλιγμα διαφέρει.

"Forrest Gump" (1994)

Μα έχω πει αγαπητή μου, ότι η ζωή μας στην καθημερινότητά της είναι ίδια και απαράλλακτη εδώ και μερικές χιλιετίες, μόνο το τεχνολογικό περιτύλιγμα διαφέρει.

Κατά τη γνώμη μου, η ανθρώπινη ιστορία κάνει κύκλους.Απλά περίμενα, κάτω από το τεχνολογικό περιτύλιγμα του σήμερα να υπάρχει ένας υψηλότερος μέσος όρος IQ, να είμαστε σε ένα καλό σημείο του κύκλου, με λίγα λόγια..Ειδικά όσον αφορά σε εμάς τις γυναίκες.Δεν μας τιμά να κολλάμε σε σκουπίδια τη στιγμή που δεν μας φτάνει μια ολόκληρη ζωή για να διαβάσουμε τα πραγματικά αξιόλογα έργα της παγκόσμιας λογοτεχνίας.
    Δεν θέλω να προσβάλλω τις funs του Twilight, απλά, το θεωρώ καθαρά χάσιμο πολύτιμου χρόνου.

Περιοχή
    ATHENS Space Station

Κατά τη γνώμη μου, η ανθρώπινη ιστορία κάνει κύκλους.Απλά περίμενα, κάτω από το τεχνολογικό περιτύλιγμα του σήμερα να υπάρχει ένας υψηλότερος μέσος όρος IQ, να είμαστε σε ένα καλό σημείο του κύκλου, με λίγα λόγια..Ειδικά όσον αφορά σε εμάς τις γυναίκες.Δεν μας τιμά να κολλάμε σε σκουπίδια τη στιγμή που δεν μας φτάνει μια ολόκληρη ζωή για να διαβάσουμε τα πραγματικά αξιόλογα έργα της παγκόσμιας λογοτεχνίας.
    Δεν θέλω να προσβάλλω τις funs του Twilight, απλά, το θεωρώ καθαρά χάσιμο πολύτιμου χρόνου.
    Καλή μου φίλη, όταν ανακαλύπτεις το 2009 ότι η Αιγύπτια του 3000π.Χ χρησιμοποιούσε καλλυντικά περιποίησης , εφάμιλλα ή και καλύτερα από τα σημερινά, πως περιμένεις ότι θα αλλάξει κάτι. Ίδιοι είναι οι άνθρωποι. Τα μέσα διαφέρουν. Και για να αλλάξει ο άνθρωπος, θα πρέπει να ζει περισσότερο, τόσο, ώστε να αντιλαμβάνεται τις κοσμογονικές αλλαγές που συμβαίνουν γύρω του. Κάτι τέτοιο δεν είναι σήμερα εφικτό, άρα δεν έχουμε επαρκές δείγμα, ώστε να συνειδητοποιήσουμε την πραγματικότητα. ¶λλωστε όταν έχεις περισσότερες ευκολίες, δυσκολότερα, ανακαλύπτεις πράγματα. Γίνεσαι φυγόπονος και πλαδαρός, τεμπέλης και μαλθακός. Γύρνα γύρω σου και παρατήρησε πόσοι περπατούν με ψηλά το κεφάλι και ατενίζουν τον ορίζοντα και θα έχεις δει τότε το που βαδίζουμε...........

"Forrest Gump" (1994)

Καλή μου φίλη, όταν ανακαλύπτεις το 2009 ότι η Αιγύπτια του 3000π.Χ χρησιμοποιούσε καλλυντικά περιποίησης , εφάμιλλα ή και καλύτερα από τα σημερινά, πως περιμένεις ότι θα αλλάξει κάτι. Ίδιοι είναι οι άνθρωποι. Τα μέσα διαφέρουν. Και για να αλλάξει ο άνθρωπος, θα πρέπει να ζει περισσότερο, τόσο, ώστε να αντιλαμβάνεται τις κοσμογονικές αλλαγές που συμβαίνουν γύρω του. Κάτι τέτοιο δεν είναι σήμερα εφικτό, άρα δεν έχουμε επαρκές δείγμα, ώστε να συνειδητοποιήσουμε την πραγματικότητα. ¶λλωστε όταν έχεις περισσότερες ευκολίες, δυσκολότερα, ανακαλύπτεις πράγματα. Γίνεσαι φυγόπονος και πλαδαρός, τεμπέλης και μαλθακός. Γύρνα γύρω σου και παρατήρησε πόσοι περπατούν με ψηλά το κεφάλι και ατενίζουν τον ορίζοντα και θα έχεις δει τότε το που βαδίζουμε...........
    Δεν έχεις καθόλου άδικο φίλε zastava.Το λυπηρό,μάλιστα, είναι ότι δεν βλέπεις πλέον απλά άτομα να περπατούν με ψηλά το κεφάλι και να ατενίζουν τον ορίζοντα (πράγμα καθόλου κακό) αλλά να παραμιλούν και μόνοι τους (γεγονός θλιβερό, όπως και να το δεις)...
    Μου έκανε εντύπωση, πάντως, η άποψή σου περί της διάρκειας της ανθρώπινης ζωή σε σχέση με την αντίληψη του περί κοσμογονικών αλλαγών.Είναι κάτι που σίγουρα θα κάτσω να το σκεφτώ, σίγουρη ότι έχεις δίκιο, εκ των προτέρων.

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-10, 21:03
  2. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-12-09, 11:42
  3. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-09, 22:41
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-09, 0:48
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-09, 8:49

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Δικαιώματα - Επιλογές