Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 16

Θέμα: Αυτοκτόνησε για να γλυτώσει απ' τον καρκίνο

Blogthean Το avatar του χρήστη starlet84
    Περιοχή
    θεσσαλονικη

Προεπιλογή Αυτοκτόνησε για να γλυτώσει απ' τον καρκίνο

Αυτοκτόνησε για να γλυτώσει απ' τον καρκίνο

Τελευταία ενημέρωση: Τετάρτη, 28 Οκτωβρίου 2009, 15:37

«Πάγωσε το αίμα» των κατοίκων της φιλήσυχης Φίλιας Μυτιλήνης, ο κρότος του πυροβολισμού, από πολεμικό όπλο στις έξι το απόγευμα της Κυριακής.

Ήταν η τελευταία πράξη της ζωής του 48χρονου Γ.Δ., ο οποίος έδωσε αυτό τραγικό τέλος μη μπορώντας προφανώς να αντέξει την αντίστροφη μέτρηση που είχε ξεκινήσει το τελευταίο εξάμηνο, όταν οι γιατροί του ανακοίνωσαν ότι έχει χτυπηθεί από καρκίνο στον πνεύμονα.

Ο αυτόχειρας χρησιμοποίησε το στρατιωτικό τυφέκιο τύπου G3 - A3 που του είχε χορηγηθεί για την εκπαίδευσή του ως έφεδρος στα ΤΕΑ και αυτοπυροβολήθηκε στο κάτω μέρος του κεφαλιού του.

Την περασμένη Παρασκευή είχε μεταφερθεί στο Νοσοκομείο Μυτιλήνης λόγω κάποιων επιπλοκών που αντιμετώπιζε με την υγεία του, αλλά εγκατέλειψε με δική του απαίτηση το νοσηλευτικό ίδρυμα το μεσημέρι του Σαββάτου για να δώσει μια ημέρα αργότερα τέλος στη ζωή του.

Στα τελευταία 3 χρόνια ο 48χρονος είχε χάσει τους γονείς του και διέμενε μόνος στο πατρικό του στο χωριό.

Όπως μας έλεγαν συγχωριανοί του, ήταν μοναχικό άτομο που δεν ανοιγόταν, ενώ εδώ και χρόνια αντιμετώπιζε κάποιο σοβαρό πρόβλημα με τα μάτια του.

Τους τελευταίους μήνες σε εξετάσεις, οι γιατροί του είχαν ανακοινώσει ότι πάσχει από την επάρατη νόσο και προκειμένου να αντιμετωπίσει το πρόβλημα της υγείας του μετέβαινε στην Αθήνα.

Πηγή: Αιολικά Νέα/Zougla
    Ζησε το σημερα....γιατι ειναι το αυριο που περιμενες χθες!!

Blogthean Το avatar του χρήστη zastava
    Περιοχή
    ATHENS Space Station

Προεπιλογή Απάντηση: Αυτοκτόνησε για να γλυτώσει απ' τον καρκίνο

Για μένα ρε παιδιά, ο καρκίνος(μακριά από όλο τον κόσμο) είναι ασθένεια πρώτα από όλα της Ψυχής. Νοσεί η Ψυχή και μετά το σώμα. Το βλέπω κατά κόρον να συμβαίνει.

ΜΑΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΄ΜΕΝΑ

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Blogthean Το avatar του χρήστη Taxydromos
    Περιοχή
    Πολίτης του Κόσμου

Γ@Μ@Τ@ με κεφαλαία γράμματα!!!!!!!!!!!!!!
    <font color=Blue><b><span style=font-family: Franklin Gothic Medium><font size=4>Ου Πόσοι αλλά Πού</font></span></b></font>

Δεν τον αδικώ..
    Είναι μια ασθένεια που ακόμα κι αν αντέξεις μέχρι το τελικό της στάδιο, όταν φτάσεις εκεί, κάθε μέρα είναι τόσο μεγάλος αγώνας- ψυχικός και σωματικός -που καταλήγεις να εύχεσαι να πεθάνεις.
    Ας συγχωρεθεί και ας αναπαυθεί η ψυχή του συγκεκριμένου ανθρώπου..

Blogthean Το avatar του χρήστη noeva
    Περιοχή
    θεσσαλονικη

Κρίμα. Μακάρι να γινόταν κάτι να μην πονούσε και να υπέφερε τόσο ο κόσμος

Blogthean Το avatar του χρήστη trojan
    Περιοχή
    Γκύζι Αθήνα

Εγώ πάλι ξανασκεύτηκα το θέμα της ευθανασίας, δεν λέω ότι συμφωνώ ή διαφωνώ, αλλά το ξανασκεύτηκα..

Blogthean Το avatar του χρήστη Taxydromos
    Περιοχή
    Πολίτης του Κόσμου

Και τι αποφάσισες ?
    <font color=Blue><b><span style=font-family: Franklin Gothic Medium><font size=4>Ου Πόσοι αλλά Πού</font></span></b></font>

Περιοχή
    ATHENS Space Station

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trojan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάλι ξανασκεύτηκα το θέμα της ευθανασίας, δεν λέω ότι συμφωνώ ή διαφωνώ, αλλά το ξανασκεύτηκα..
    Προσωπικώς αγαπώ τη Ζωή μέχρι ΘΑΝΑΤΟΥ................Ακόμη και στα δύσκολα..............θέλω να ζήσω όσο και όπως μπορώ. Ζούμε με τα προβλήματα, και όσο μας επιτρέπουν οι δυνάμεις μας. Το ενδεχόμενο της Ανυπαρξίας μετά Θάνατο, που δεν έχει απαντηθεί μέχρι σήμερα, μου δημιουργεί τη διάθεση να παρατείνω την παραμονή στον μάταιο ετούτο κόσμο, όσο μπορώ περισσότερο. Ούτε η ευθανασία, ούτε η αυτοκτονία για μένα είναι η λύση, σύμφωνα με όσα έχω ζήσει μέχρι σήμερα. Για άλλες καταστάσεις δεν μπορώ να μιλήσω.

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zastava Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικώς αγαπώ τη Ζωή μέχρι ΘΑΝΑΤΟΥ................Ακόμη και στα δύσκολα..............θέλω να ζήσω όσο και όπως μπορώ. Ζούμε με τα προβλήματα, και όσο μας επιτρέπουν οι δυνάμεις μας. Το ενδεχόμενο της Ανυπαρξίας μετά Θάνατο, που δεν έχει απαντηθεί μέχρι σήμερα, μου δημιουργεί τη διάθεση να παρατείνω την παραμονή στον μάταιο ετούτο κόσμο, όσο μπορώ περισσότερο. Ούτε η ευθανασία, ούτε η αυτοκτονία για μένα είναι η λύση, σύμφωνα με όσα έχω ζήσει μέχρι σήμερα. Για άλλες καταστάσεις δεν μπορώ να μιλήσω.
    Συμφωνώ μαζί σου, αν και δεν είχα πάντα την ίδια άποψη που έχω τώρα.Η ζωή αξίζει όσα προβλήματα κι αν περιέχει.Παρόλα αυτά, δεν μπορώ κι εγώ να μη μπω στη σκέψη που μπήκε ο trojan πιο πάνω.Σε ειδικές περιπτώσεις θα έπρεπε να επιτρέπεται η ευθανασία.

Περιοχή
    ATHENS Space Station

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tristana Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ μαζί σου, αν και δεν είχα πάντα την ίδια άποψη που έχω τώρα.Η ζωή αξίζει όσα προβλήματα κι αν περιέχει.Παρόλα αυτά, δεν μπορώ κι εγώ να μη μπω στη σκέψη που μπήκε ο trojan πιο πάνω.Σε ειδικές περιπτώσεις θα έπρεπε να επιτρέπεται η ευθανασία.
    Δεν υπάρχει ειδική περίπτωση τουλάχιστον για μένα όσο ανασαίνω.

"Forrest Gump" (1994)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-10, 21:13
  2. Δωρεάν εξετάσεις για τον καρκίνο του προστάτη
    By starlet84 in forum Επιστήμη και Υγεία
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-09-09, 18:32
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-09, 18:33
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-09, 1:40
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-09, 17:05

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Δικαιώματα - Επιλογές