Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8

Θέμα: «Ανοιχτό κόμμα η Νέα Δημοκρατία»

Προεπιλογή «Ανοιχτό κόμμα η Νέα Δημοκρατία»

Κυριακή, 1 Νοεμβρίου 2009, 22:06

Σε εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε σε κεντρικό ξενοδοχείο της Πάτρας, μίλησε απόψε η υποψήφια για την προεδρία της ΝΔ Ντόρα Μπακογιάννη και όπως τόνισε, μεταξύ άλλων, «η Νέα Δημοκρατία πρέπει να αλλάξει, να γίνουμε ανοικτό κόμμα, να ακούσουμε τα μηνύματα της κοινωνίας και να συμπορευτούμε».

Η κ. Μπακογιάννη σημείωσε ότι ανέλαβε εξ΄ αρχής δεσμεύσεις πως εφ΄ όσον εκλεγεί πρόεδρος της ΝΔ, ο πρόεδρος του κόμματος θα έχει θητεία, όλες οι θέσεις του κόμματος θα είναι αιρετές και οι υποψήφιοι δήμαρχοι θα εκλέγονται στους κατά τόπους δήμους.

Επίσης πρόσθεσε ότι το κόμμα θα εκλέξει επιτροπή δεοντολογίας, η οποία θα παρακολουθεί συμπεριφορές στελεχών του κόμματος.

Ακόμη η υποψήφια για την προεδρία της ΝΔ ανακοίνωσε ότι εφ΄ όσον εκλεγεί, θα οργανωθούν σε όλη την χώρα δημοτικές, νομαρχιακές και θεματικές συνελεύσεις όπου θα συζητηθούν τα αίτια της ήττας στις βουλευτικές εκλογές, αλλά και οι προγραμματικές θέσεις με νέες ιδέες και νέες προτάσεις, αλλά και το καταστατικό.

«Γνωρίζετε ότι έχω οργώσει όλη την Ελλάδα δεκάδες φορές για να στηρίξω την πολιτική δράση του κόμματος.

Γνωρίζετε ότι στάθηκα στο πλευρό του Κώστα Καραμανλή σε όλη αυτή τη μακρά διαδρομή.

Στις εύκολες και στις δύσκολες στιγμές», σημείωσε με νόημα η πρώην υπουργός Εξωτερικών.

Η κ. Μπακογιάννη επιτέθηκε και στο ΠΑΣΟΚ, λέγοντας ότι τα πρώτα δείγματα της διακυβέρνησης είναι ήδη πολύ ανησυχητικά.

Συγκεκριμένα κατηγόρησε την κυβέρνηση για «φούσκωμα» του ελλείμματος, για ανευθυνότητα στο ζήτημα του λιμανιού του Πειραιά και για ρεβανσισμό σε ζητήματα όπως αυτό των προγραμμάτων "stage".

zougla.gr

Blogthean Το avatar του χρήστη Taxydromos
    Περιοχή
    Πολίτης του Κόσμου

Προεπιλογή Απάντηση: «Ανοιχτό κόμμα η Νέα Δημοκρατία»

Αυτοί ανοίξανε ένα τάφο και μπήκαν μέσα και ψάχνουν να βρούν και τρόπο πω ςθα τον κλείσουν κιόλας.
    <font color=Blue><b><span style=font-family: Franklin Gothic Medium><font size=4>Ου Πόσοι αλλά Πού</font></span></b></font>

Blogthean Το avatar του χρήστη zastava
    Περιοχή
    ATHENS Space Station

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Taxydromos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτοί ανοίξανε ένα τάφο και μπήκαν μέσα και ψάχνουν να βρούν και τρόπο πω ςθα τον κλείσουν κιόλας.
    Εμένα κάποιες πληροφορίες που μου ήρθαν από πηγές, αξιόπιστες, μου δήλωσαν με στόμφο, ότι το ενδεχόμενο, διασπάσεως , άμα αναδειχθεί αρχηγός η Ντόρα, είναι πλέον ορατό.

ΜΑΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΄ΜΕΝΑ

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Περιοχή
    Πολίτης του Κόσμου

Εγω νομίζω το είχα πεί εδω και καιρό ότι θα παιχτεί το παιχνίδι έτσι.
    Ο Αβραμόπουλος με προβληματίζει που ενώ χάνει το παιχνίδι δε κάνει καμμιά κίνηση ουσίας να ξεφύγει απο το τέλμα.
    <font color=Blue><b><span style=font-family: Franklin Gothic Medium><font size=4>Ου Πόσοι αλλά Πού</font></span></b></font>

Περιοχή
    ATHENS Space Station

Εγω νομίζω το είχα πεί εδω και καιρό ότι θα παιχτεί το παιχνίδι έτσι.
    Ο Αβραμόπουλος με προβληματίζει που ενώ χάνει το παιχνίδι δε κάνει καμμιά κίνηση ουσίας να ξεφύγει απο το τέλμα.
    Εσύ μπορεί να το είχες πει, αλλά τότε, δεν ήταν ενδεχόμενο καν. Πάντως μου το είπαν με τέτοιον τρόπο, σαν να ήταν ειλημμένη απόφαση. Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις ή αν συλλαμβάνεις το ύφος. Και μου έκανε εντύπωση, διότι δεν το περίμενα, ότι πλέον θα σκεφτόντουσαν μια τέτοια παράμετρο.

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Περιοχή
    Πολίτης του Κόσμου

Κάτσες λογικό δεν είναι να δημιουργεί πάθη όταν προέρχετε απο Μητσοτακικό Περιβάλλον πόσο μάλλον και σαν κόρη του ?

Περιοχή
    ATHENS Space Station

Κάτσες λογικό δεν είναι να δημιουργεί πάθη όταν προέρχετε απο Μητσοτακικό Περιβάλλον πόσο μάλλον και σαν κόρη του ?
    ΄Οχι απαραίτητα. Απλά το γεγονός ότι βγήκε και ο αδελφός της στην πολιτική και έπεται και συνέχεια, της δημιουργεί προβλήματα. ¶λλωστε ξέρεις οι υποβόσκουσες κρίσεις δεν σημαίνει ότι τελικά εξελίσσονται σε κρίσεις. Η νομή της εξουσίας όλους αυτούς τους κάνει, να συμπεριφέρονται με εντελώς διαφορετικό τρόπο, από ότι είναι σαν άνθρωποι. Μακιαβελλικά χαρακτηριστικά. Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα.

"Forrest Gump" (1994)

Blogthean Το avatar του χρήστη jimceltic13
    Περιοχή
    Αθηνα

Oχι ανοικτο κομμα αλλα ανοικτο πτωμα!

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-09, 5:36
  2. Παπαρήγα: Αδίστακτο κόμμα ο ΛΑΟΣ
    By boeing734 in forum Ελλάδα-Κόσμος
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-09-09, 21:56
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-09, 6:58
  4. Το κόμμα της εικόνας
    By mixalakis in forum Πολιτική
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-06-09, 7:37
  5. κόμμα για ξανθιές ! ! !
    By akilas in forum Διεθνής Κοινότητα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-08, 18:38

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Δικαιώματα - Επιλογές