Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 19

Θέμα: κλείδωμα θεμάτων

Exclamation κλείδωμα θεμάτων

Παρατήρησα πως κλειδώθηκαν κάποια θέματα και μάλιστα τα 2 ήταν δικά μου χωρίς να γνωρίζουμε τον λόγο.

Καλό θα είναι οι μόντ που κλειδώνουν θέματα :

1. να εξηγούν τους λόγους που κλειδώνονται αυτά

&

2.να ενημέρωνουν πρώτα οτι υπάρχει προβλημα στο τοπικ και οτι αν συνεχιστεί αυτο θα κλειδωθεί.

Λέτε συνέχεια για ελευθερία λόγου όμως το προϊον που διαφημίζετε δεν το προσφερετε κιόλας !!!
    Όταν αντιγράφεις κάποιον λέγεται "κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας", όταν
    αντιγράφεις πολλούς μαζί λέγεται "έρευνα".

''Copyright'' is the ''right'' to ''copy''

Blogthean Το avatar του χρήστη zastava
    Περιοχή
    ATHENS Space Station

Προεπιλογή Απάντηση: κλείδωμα θεμάτων

Εγώ ξέρω να πω ότι υπάρχουν "βαριές" ειδήσεις και "ανάλαφρες" ειδήσεις. Και τα δύο ειδήσεις λέγονται και αντιμετωπίζονται αναλόγως. Η καθεμία με το ύφος της. Ειδάλλως να κάνουμε δύο κατηγορίες. Ειδήσεις επιπέδου Βήματος ΚΑΙ Καθημερινής και από την άλλη ειδήσεις επιπέδου ΕΣΠΡΕΣΣΟ. Καμία δεν είναι βλαπτική όταν ικανοποιεί τις ανάγκες των μελών του φόρουμ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zastava : 16-04-10 στις 14:15

ΜΑΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΄ΜΕΝΑ

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Blogthean Το avatar του χρήστη amazone
    Περιοχή
    Αθήνα

Τα θέματα κλειδώθηκαν διότι ήταν off topic.
    Φυσικά δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται αυτό. Δηλαδή να είμαστε εκτός
    θέματος. Εξ άλλου αυτό γίνεται από τότε που μπήκα εγώ στο Θέα και κανείς
    δεν μας έκλεισε θέμα. Θέμα έκλεινε μόνον όταν γινόταν κάποια αψιμαχία.
    Δεν είμαστε στο Θέα για να "εργαστούμε" αλλά για να διασκεδάσουμε.
    Και έτσι περνούσαμε πάααααααααααααααρα πολύ καλά. Και θυμάμαι ότι και
    η συμμετοχή ήταν μεγάλη και όλοι διασκεδάζαμε.
    Τώρα; τώρα αστυνόμευση, μικρή συμμετοχή, άγχος μην βγεις εκτός θέματος
    και έτσι και τολμήσει κάποιος να πει κάτι παραπάνω, .. .. .. να το λουκετάκι!
    Ο λόγος; για μένα δεν είναι προφανής. Για άλλους ίσως είναι.
    Μήπως να μας εξηγούσε κάποιος γιατί γίνεται όλο αυτό;
    από την μία ψάχνουμε χρήστες με το ... τηλεσκόπιο, και από την άλλη
    να ένα μαστίγιο πάνω από τα κεφάλια μας!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη amazone : 16-04-10 στις 13:46

Amazone: Αντιγραφαί επικολλήσεις

ας βγούν επιτέλους οι μοντ που κλειδώνουν να μας εξηγήσουν

πάντως πολλά φόρουμ χάνουν έτσι κόσμο !!!

ο σημαντικότερος λόγος που ήρθα πριν ένα χρόνο στο θέα ήταν αυτός........μου άρεσε που δεν μας εκαναν παρατήρηση για off topic . στο τέλος οι μοντ θα βάλουν λουκέτο και στο θέα και είναι κρίμα ..................

Blogthean Το avatar του χρήστη Taxydromos
    Περιοχή
    Πολίτης του Κόσμου

Αυτή την λογική οφ τοπικ πραγματικά δεν την κατανοώ και επειδή βλέπω επαναλαμβάνετε συνεχώς και ήταν και μια αιτία για την οποία δυσαρεστήθηκα με την κατάσταση που επικρατεί τολμώ να πώ με ενοχλεί.

Με ανάλογες λογικές που επικρατούν και δυσαρεστείτε ο κόσμος στο τέλος τα αποτελέσματα δεν θα είναι και τα καλύτερα.
    Ας συνεχίσει όποιος νομίζει ότι η λογική αυτή είναι θετική και θα δούμε το αποτέλεσμα.

Πάντως και παλαιότερα αλλά και τώρα και εγώ αλλά και πολλά μέλη εκφράσαμε την δυσαρέσκειά μας για το γεγονός κάτι το οποίο με το πόστ κάνω και τώρα ελπίζω σε αλλαγές νοοτροπίας διότι άλλο είναι να χρησιμοποιούμε απαράδεκτη γλώσσα και άλλο να διασκεδάζουμε στην ιστοσελίδα και ο σκοπός νομίζω αυτός είναι διότι υπάρχουν θέματα που μπορούμε να μιλάμε σοβαρά και άλλα που μπορούμε να το ξεχειλώνουμε άλλωστε και ο νόμος του Μέρφυ που ισχύει παγκόσμια και λέει για το περίφημο 80-20 δεν βγήκε τυχαία.

Μαζέψετε κόσμο μην τον διώχνετε !!!!!!!!!!!!!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Taxydromos : 16-04-10 στις 14:05
    <font color=Blue><b><span style=font-family: Franklin Gothic Medium><font size=4>Ου Πόσοι αλλά Πού</font></span></b></font>

Blogthean Το avatar του χρήστη dimichrist1
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ

Σε δημοκρατικη χωρα νομιζω ζουμε.....εαν επανηλθε η Χουντα ας με ενημερωσει καποιος...!!!
    Η σκληρή δουλειά δε σκότωσε ποτέ κανέναν....
    αλλά γιατί να παίζουμε με τη τύχη μας;

Blogthean Το avatar του χρήστη amazone
    Περιοχή
    Αθήνα

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alia Εμφάνιση μηνυμάτων
    ας βγούν επιτέλους οι μοντ που κλειδώνουν να μας εξηγήσουν

πάντως πολλά φόρουμ χάνουν έτσι κόσμο !!!

ο σημαντικότερος λόγος που ήρθα πριν ένα χρόνο στο θέα ήταν αυτός........μου άρεσε που δεν μας εκαναν παρατήρηση για off topic . στο τέλος οι μοντ θα βάλουν λουκέτο και στο θέα και είναι κρίμα ..................
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Taxydromos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή την λογική οφ τοπικ πραγματικά δεν την κατανοώ και επειδή βλέπω επαναλαμβάνετε συνεχώς και ήταν και μια αιτία για την οποία δυσαρεστήθηκα με την κατάσταση που επικρατεί τολμώ να πώ με ενοχλεί.
    Με ανάλογες λογικές που επικρατούν και δυσαρεστείτε ο κόσμος στο τέλος τα αποτελέσματα δεν θα είναι και τα καλύτερα.
    Ας συνεχίσει όποιος νομίζει ότι η λογική αυτή είναι θετική και θα δούμε το αποτέλεσμα.
    Πάντως και παλαιότερα αλλά και τώρα και εγώ αλλά και πολλά μέλη εεκφράσαμε την δυσαρέσκειά μας για το γεγονός κάτι το οποίο με το πόστ κάνω και τώρα ελπίζω σε αλλαγές νοοτροπίας διότι άλλο είναι να χρησιμοποιούμε απαράδεκτη γλώσσα και άλλο να διασκεδάζουμε στην ιστοσελίδα και ο σκοπός νομίζω αυτός είναι διότι υπάρχουν θέματα που μπορούμε να μιλάμε σοβαρά και άλλα που μπορούμε να το ξεχειλώνουμε άλλωστε και ο νόμος του Μέρφυ που ισχύει παγκόσμια και λέει για το περίφημο 80-20 δεν βγήκε τυχαία.

Μαζέψετε κόσμο μην τον διώχνετε !!!!!!!!!!!!!!!!
    Φτού! Πάλι ... κλειδωμένους στο Ατμόσφαιρα μας βλέπω ναι;

Amazone: Αντιγραφαί επικολλήσεις

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amazone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φτού! Πάλι ... κλειδωμένους στο Ατμόσφαιρα μας βλέπω ναι;
    και οχι μονο εμάς !!!
    θα εχουμε ρεκόρ αφίξεων

Η καθαρά δική μου προσωπική γνώμη στο θέμα που δεν είναι υποχρεωτικό να είναι σωστή και να την ασπαστεί έστω και μισός ...

Το θέμα για μένα είναι τι εννοεί ο καθένας off topic ... αυτό που πιστεύω όμως είναι πως αν ακολουθήσουμε το γράμμα της λέξης τότε θα έχουμε αποστειρωμένα τόπικ με μόνο ποστ την αναγγελία της είδησης και άντε και ένα δυο ακόμα ποστ που θα λένε αυστηρά αν συμφωνούν ή διαφωνούν και γιατί.

Όταν έχουμε μια ανάλαφρη είδηση ... μια είδηση δηλαδή που στην ουσία δεν μας πολυενδιαφέρει και τόσο ... τότε το πιο λογικό είναι διαβάζοντας την να χαλαρώσουμε, να γελάσουμε και να θέλουμε να κάνουμε και λίγο πλακίτσα με την είδηση ... δηλαδή η είδηση είναι αφορμή για χιούμορ μεταξύ των χρηστών πλέον. Η είδηση αυτή καθ' αυτή δηλαδή δεν έχει ενδιαφέρον, αλλά είναι μια καλή αφορμή για διασκέδαση των χρηστών και πλάκα μεταξύ τους.
    Χαλάει έτσι όμως το τόπικ της είδησης?
    Για μένα προσωπικά όχι ... εμένα προσωπικά τέτοια τόπικ με διασκεδάζουν πολύ ... γιατί με διασκεδάζουν? ... γιατί απλά δεν είναι τόσο διασκεδαστική η ίδια η είδηση αλλά τα παρακάτω χιουμοριστικά off topic των χρηστών ... αυτά είναι που θα με κάνουν στην ουσία να θέλω να γράψω κι εγώ κάτι ... να συμετέχω κι εγώ στην πλακίτσα ... αν θέλω σκέτες ειδήσεις χωρίς συμμετοχή υπάρχουν blogs που τις δίνουν μαζεμένες και μπορώ να τις διαβάζω από κει ... εδώ διαβάζω για την συμμετοχή ...

Το επόμενο είναι αν έχουμε μια σοβαρή είδηση ... κι εκεί πάλι όταν παραμένει σοβαρή συζήτηση τι μπορείς να κρίνεις σαν off topic? Μπορείς να πεις off topic όταν μιλάς πχ για την εγκληματικότητα και σε κάποια φάση αναπτυχθεί θέμα για την παιδεία? Μπορείς να πεις πως πολλά σοβαρά θέματα μαζί δεν μπλέκονται σε ένα θέμα??
    Και πολλές φορές και τα σοβαρά θέματα όταν γίνονται αρκετά έντονα και βλέπεις να ανάβουν τα αίματα, ίσως να χρειάζονται και μερικά χαλαρά κι άσχετα ποστ για να ελαφρύνει κάπως το κλίμα ... μετά πάλι θα γυρίσει η σοβαρή συζήτηση ... και μάλιστα πολλές φορές καλύτερη από πριν ...

Γενικά καλό είναι να υπάρχει μια εμπιστοσύνη στους χρήστες και να μην θεωρείται πάντα δεδομένο πως το μόνο που θέλουν να κάνουν όταν γράφουν σε ένα φόρουμ είναι να προκαλέσουν αναστάτωση και μπάχαλο ...

Blogthean Το avatar του χρήστη passionata
    Περιοχή
    Αθήνα

Βλέπω την δυσαρέσκεια των μελών πάνω σε αυτό το θέμα...την απάντηση των υπευθύνων πότε θα την έχουμε;

Μαίρη συμφωνώ μαζί σου. Να φανταστεις πως το περασμένο καλοκαίρι ανάλαφρα θέματα ειδήσεων με off topic έφταναν τις 20 σελίδες, τότε κανείς δεν τα κλείδωνε και για αυτό συνεχίζαμε να διασκεδάζουμε! Μήπως οι κανονισμοί πάνε με τις εποχές;
    Παντού υπάρχουν κανονισμοί τους οποίους και σεβόμαστε. Αν παρεκτρέπεται κάποιος καλό θα είναι ένας απο τους τόοοοσους υπεύθυνους να ενημερώνει. Για αυτό δεν είναι εδώ;
    Τωρα που δεν υπάρχουν λινκς έχει λιγοστέψει ο κόσμος και αν συνεχιστεί η συγκεκριμένη τακτική στο τέλος θα είναι μόνο οι υπεύθυνοι στη σελίδα.
    Έτσι θέλουν να τραβήξουν κόσμο;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη passionata : 16-04-10 στις 19:28

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Αξιολόγηση θεμάτων...
    By plutomaniac in forum Αρχειοθετημένο: Αρχική Συζήτηση - Εκδόσεις 1-5
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-09, 19:23
  2. Σύστημα αναζήτησης παρόμοιων θεμάτων
    By jose2205 in forum Αρχειοθετημένο: Έκδοση 3 και παλαιότερα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-08-09, 14:41
  3. Μεταφορά θεμάτων στο Rapidshare
    By xrystav in forum Συζήτηση για Uploads/Downloads
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-09, 11:18

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Δικαιώματα - Επιλογές