Καλησπέρα σε όλους μόλις δημιούργησα λογαριασμό στο blogthea.gr ζητώ συγγνώμη αν το post μου δεν ειναι στο κατάλληλο topic αλλα πιστεύω οτι αυτο ειναι το σωστό. Θα ήθελα να με βοηθήσετε σε 1 πρόβλημα που έχω με το PC μου.
Έχουμε και λέμε έχω 1 PC με τα εξής χαρακτηριστικά

CPU: AMD FX-8320
MB: MSI 760GMA-P34(FX)
RAM: 4GB
GPU: AMD Radeon R9200 Series
Hard disk: WD 460 GB

To πρόβλημα μου ειναι το εξής σε άκυρες στιγμές σε οτιδήποτε και αν κάνω π.χ. αν παίζω καποιο game ή όταν χρησημοποιώ οποιονδήποτε browser για το internet ή ακόμα και ένα οποιοδήποτε πρόγγραμμα office το PC freeze και όταν λεω freeze εννοώ οτι για 20-30 δευτερόλεπτα δεν αποκρίνεται και μετα επανέρχεται. Το pc ειναι ενός χρόνου παλίο. Δοκίμασα να το ξεσκονίσω αλλά σίγουρα δεν ειναι αυτο το πρόβλημα. Επισης δοκίμασα να του αλλάξω θέση στο σπίτι μήπως ανέπτυσε θερμοκρασία δηλαδή σε το τοποθέτησα σε πολυ πιο δροσερό σημείο μεσα στο σπιτι αλλα ούτε αυτα φαίνεται να επηρέαζει την κατάσταση. Οσο αφόρα το software δεν νομίζω να έχει θέμα εκεί δίοτι του έτρεχα windows 7 και πρόσφατα τα αναβάθμησα σε 8 και το πρόβλημα του "freeze" παρέμεινε. Η γνώμη μου ειναι οτι ίσως φταίει ο δίσκος έχει κανείς καμία ιδέα να με διαφωτίσει ?

ευχαριστω εκ τον προτέρων