Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 29

Θέμα: Αιφνιδιαστική κινητικότητα με τη Θεολογική Σχολή της Χάλκης

Blogthean Το avatar του χρήστη Melchisedek
    Περιοχή
    Athens, Greece

Προεπιλογή Απάντηση: Αιφνιδιαστική κινητικότητα με τη Θεολογική Σχολή της Χάλκης

Πλύ σωστά lydiavasia και γι'αυτό φταίμε εμείς που υπομένουμε τους υποταγμένους και ανίκανους κυβερνώντες. Ανταλλάξαμε την βασιλεία για την κληρονομική πρωθυπουργία! ΈΛΕΟς πια. Υτοί θα πουλούσαν ακόμα και τους γονιούς τους στους Αμερικανούς (εκτός και αν περιμένουν να τους δουν πρωθυπουργούς για να πεθάνουν-βλέπε Μητσοτάκης και μητέρα Γιωργάκη!) και μεις τους έχουμε ακόμα πάνω απ'τα κεφάλια μας!
    "Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt" "Χαμένος είναι όποιος αφήνει τον εαυτό του να ηττηθεί "

Προεπιλογή Απάντηση: Αιφνιδιαστική κινητικότητα με τη Θεολογική Σχολή της Χάλκης

Κατ΄ αρχάς να πω φίλε μου gpetr ότι το Αιγαίο μας αποτελείται από τα ΝΗΣΙΑ ΜΑΣ και διεθνή ύδατα πράγμα που καθιστά πολύ μπερδεμένη την όλη κατάσταση στην περιοχή εδώ και πολλά χρόνια, αλλιώς τα λέμε εμείς αλλιώς οι άλλοι και το ποιος έχει δίκαιο είναι άλλο ποστ εντελώς διαφορετικό από το παρόν.

Αν είχαμε έστω και το ελάχιστο την εξωτερική πολιτική της Τουρκίας θα ήμασταν σε πολύ καλύτερη θέση απο αυτή που είμαστε τώρα. Ο Τούρκος ακολουθεί το ίδιο τροπάριο που ακολουθούσε τόσα χρόνια και δεν τον έχει απογοητεύσει (διότι έχουν και ένα αίσθημα Πατριδοφροσύνης) ζητάει πολλά και όσα περισσότερα πάρει κέρδος είναι.

Ο Έλληνας τι κάνει..? δίνει μισό και μετά κλέγεται στην "μαμά" Ευρώπη (που ο μαστός της έχει αρχίσει να αναβλύζει αίμα απο την παρατεταμένη μάλαξη του απο το ενάρετο κ φωτισμένο γένος μας) ότι τον ρίξανε στην συμφωνία ?

Καλή εξωτερική πολιτική είναι αυτή που αποφέρει τα καλύτερα δυνατά οφέλη για το κράτος και σε αυτό οι Τούρκοι (δυστιχώς) είναι σε καλύτερη μοίρα απο μας.
    Το να τρως μόνος σου είναι θλιβερό, το να πίνεις όχι !
    Σκορδαλιάς©

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Melchisedek Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... κληρονομική πρωθυπουργία...
    οχι δε διαφωνω. καλα το λες Melchisedek.
    εμεις τους ψηφισαμε ομως. αλλα κι απο την αλλη οταν δεν υπαρχει αλλος να ψηφισεις - γιατι τα δευτερης "κατηγοριας" κομματα ειναι ακομα χειροτερα - τοτε τι σου απομενει να κανεις?
    μπρος γκρεμος, πισω ρεμα, και στη μεση ο κατακαημενος ελληνας κρεμασμενος αναποδα.
    (απλος σχολιασμος)

Περιοχή
    Athens, Greece

Διαφωνώ Λάρυ ότι δεν υπάρχει κάποιος να ψηφίσεις. Εφόσον κατά κοινή ομολογία και οι δύο είναι άχρηστοι, γιατί δεν ψηφίζεις κάποιο απ'τα υπόλοιπα 3 κοινοβουλευτικά κόμματα (δεν αναφέρομαι στα υπόλοιπα 30 γιατί είναι ανύπαρκτα και μονοθεματικά) ;
    Όμως γιατί;
    Δε ψηφίζεις Παπαρήγα;
    Δε ψηφίζεις Τσίπρα-Αλαβάνο;
    Δε ψηφίζεις Καρατζαφέρη;

Εγώ παραδείγματος χάρη, δεν θα ψήφιζα ποτέ ΚΚΕ (φανατικός αντικομμουνιστής). Δεν συμφωνώ σε τίποτα με τον κομουνισμό, όπως τον έχει γράξει ο Μάρξ και όπως έχει γίνει σήμερα. Το ΚΚΕ δεν το ψηφίζω γιατί φοβάμαι τι θ'επακολουθήσει την επομένη των εκλογών έτσι και νικήσει-Αντιευρωπαικό, Αντι-καπιταλιστικό-Λουδιτικό θα μας πάει χρόνια πίσω με τις απαρχαιωμένες ιδέες του....(τουλάχιστον οι κομμουνιστές αντάρτες του '50 φεύγουν σιγά σιγά και τα ποσοστά του θα μειώνονται σταδιακά)

Δεν θα ψήφιζα ποτέ ΣΥΡΙΖΑ και τα συναφή του κόμματα επειδή είναι καιροσκοπικά και παριστάνουν τους "επαναστάτες" της πλάκας.

Αλλά με τον Καρατζαφέρη και τις απόψεις του συμφωνώ σε μεγάλο βαθμό. Πως είναι λοιπόν ο Κρατζαφέρης χειρότερος;
    Δεν έχει καλές θέσεις στην εξωτερική πολιτική;
    Δεν έχει καλές θέσεις για τα εσωτερικά ζητήματα;
    Δεν έχει σωστές θέσεις όσον αφορά την παραπαίουσα οικονομία;

Είναι μήπως ακραίος και γι'αυτόν δεν τον ψηφίζεις; Μα η Χρυσή Αυγή υπερκαλύπτει τον ρόλο του ακραίου και δεν έχουν συνεργαστεί επιτυχώς (προς το παρόν) με το ΛΑΟΣ. Γιατί να το κάνουν στο μέλλον όμως; ¶ρα γιατί δεν ψηφίζεις αυτόν;

Επαναλαμβάνω τον ευατό (μύριες φορές) αλλά δεν είναι δυνατόν να μην αλλάζουμε τίποτα γιατί τ'εξισώνουμε όλα και βαριόμαστε ν'ασχοληθούμε για να παρατηρήσουμε προσεχτικά που διαφέρουν τα κόμματα μεταξύ τους. Η κατάσταση δεν μπορεί να χειροτερέψει και άλλο αν ψηφίσουμε κάποιο μικρό και σοβαρό κόμμα (πχ ΛΑΟΣ-προσωπικά το προτιμώ). Τι νομίζουμε ότι μπορεί να συμβεί και δεν κάνουμε το μεγάλο βήμα για την αλλαγή;
    "Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt" "Χαμένος είναι όποιος αφήνει τον εαυτό του να ηττηθεί "

Blogthean Το avatar του χρήστη zastava
    Περιοχή
    ATHENS Space Station

Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Ελληνας.
    Εμμανουήλ Ροΐδης, 1836-1904, Έλληνας συγγραφέας

Τρία πράγματα δεν κάνεις στην πολιτική: δεν υποχωρείς, δεν ανακαλείς και δεν παραδέχεσαι τα λάθη σου.
    Ναπολέων Βοναπάρτης, 1769-1821, Γάλλος στρατηλάτης & αυτοκράτορας

Στην πολιτική υπάρχουν πράγματα που λέγονται αλλά δεν γίνονται και πράγματα που γίνονται αλλά δεν λέγονται.
    Κωνσταντίνος Καραμανλής

Το να μη λες τίποτα, ειδικά όταν μιλάς, είναι η μισή τέχνη της διπλωματίας.
    Will Durant, 1885-1981, Αμερικανός ιστορικός & φιλόσοφος

Η μετριοπάθεια [στη διπλωματία] είναι προσόν μόνο όταν οι άλλοι θεωρούν ότι έχεις και άλλες εναλλακτικές λύσεις.
    Χένρυ Κίσσιγκερ, γ. 1923, Αμερικανός πολιτικός
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zastava : 13-06-09 στις 1:46

ΜΑΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΄ΜΕΝΑ

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Περιοχή
    ATHENS Space Station

Ένας πολιτικάντης σκέφτεται τις επόμενες εκλογές. Ένας πολιτικός, τις επόμενες γενιές.
    Arthur Clarke, 1917-2008, Βρετανός συγγραφέας επιστ. φαντασίας
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zastava : 13-06-09 στις 1:47

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Smile Απάντηση: Αιφνιδιαστική κινητικότητα με τη Θεολογική Σχολή της Χάλκης

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Melchisedek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πως περιμένεις να γίνει αυτό αν καταργηθεί η στρατιωτική θητεία; Πως θα μάθει να χειρίζεται το Μ-6 ο έλληνας στρατιώτης αν δεν το σηκώσει ποτέ του; Μέσα απ'το Playstation θα μάθει για το τουφέκι αν νδεν πάει και καθόλου στο στρατό; Στο Ισρα'ηλ ΟΛΟΙ, άνδρες και γυναίκες κάνουν θητεία για ΔΥΟ χρόνια και μεις οι προοδευτικοί θα την καταργήσουμε και τελείως. Πως θα κάνουμε στρατό, με μια χούφτα επαγγελματίες; Πόσοι ήταν επαγγελματίες στους αγώνες του '40; Επαγγελματίες πολέμησαν;

Δίκιο πάντως έχετε όλοι. Ένα μας δίνουν και ζητάν τρία για αντάλλαγμα...Κλασσική τούρκικη νοοτροπία που μας την επιβάλλουν λες και μεις είμαστε φλούφληδες. Να δούμε ωστόσο για πόσο θα συνεχίζεται και πότε οι δικοί μας θα πατήσουν πόδι ή αλλιών να διωχθούν οι υπάρχοντες και να φέρουμε άλλους πιο αποφασιστικούς και περισσότερο πατριώτες...
    Φίλε μου καλέ τι σχέση έχει η θητεία με το αν μπορεί κάποιος να πιάσει όπλο Πόσος καιρός χρειάζεται για να μάθεις που είναι η κάνη το κοντάκι το κλείστρο η σκανδάλη και ο γεμιστήρας? Εμεις ξεραμε 15 τυπους Μ1-Μ1Α1-M1A2 –FN-G3A1-G3A2-MPAR-FALOOY-THOMSON-THOMIGAN κλπ-κλπ Τώρα όπως θα έμαθες της σοβαρές δουλειές της κάνουν οι μόνιμοι οπλίτες όχι όπως εμείς παλιά 22 μήνες θητεία αλλά εγώ δεν είπα για σύρραξη αλλά για εμπάργκο .Δόξα το θεό είμαστε σε αρκετά στρατηγικό σημείο και μπορούμε να ελέγχουμε πολλά αλλά το ξαναλέω όλα πηγάζουν από την ηλίθια πολιτική των υποχωρήσεων η μήπως ξέχασες το περιβόητο βυθίστε το Χώρα κουνηθήκανε καθόλου τα Τουρκάκια? Στα λέω αυτά γιατί τα έζησα καθόσον λοχίας στις διαβιβάσεις έφεδρος βέβαια και όλοι μας περιμέναμε να τους περάσουμε ένα χέρι για να ασπρίσουν αλλά ήταν δειλοί κότες και το ξέρω από τα σήματα που ερχόντουσαν στην μονάδα στην Ξάνθη .Χώρια που είναι και μπουνταλάδες .Φίλε μου κατάλαβε κάτι εμείς οι Έλληνες έχουμε κάτι που δεν έχει κανένας λαός στον κόσμο ούτε καν στα λεξικά τους την λέξη Φιλότιμο!!!Και αυτοί που δεν θέλουν να την ξέρουν είναι οι πολιτικοί μας . Και μην στεναχώριεστε όταν έρθει η ώρα όλοι οι Έλληνες θα ξέρουμε τι να κάνουμε τν π τς

Περιοχή
    ATHENS Space Station

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gpetr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου καλέ τι σχέση έχει η θητεία με το αν μπορεί κάποιος να πιάσει όπλο Πόσος καιρός χρειάζεται για να μάθεις που είναι η κάνη το κοντάκι το κλείστρο η σκανδάλη και ο γεμιστήρας? Εμεις ξεραμε 15 τυπους Μ1-Μ1Α1-M1A2 –FN-G3A1-G3A2-MPAR-FALOOY-THOMSON-THOMIGAN κλπ-κλπ Τώρα όπως θα έμαθες της σοβαρές δουλειές της κάνουν οι μόνιμοι οπλίτες όχι όπως εμείς παλιά 22 μήνες θητεία αλλά εγώ δεν είπα για σύρραξη αλλά για εμπάργκο .Δόξα το θεό είμαστε σε αρκετά στρατηγικό σημείο και μπορούμε να ελέγχουμε πολλά αλλά το ξαναλέω όλα πηγάζουν από την ηλίθια πολιτική των υποχωρήσεων η μήπως ξέχασες το περιβόητο βυθίστε το Χώρα κουνηθήκανε καθόλου τα Τουρκάκια? Στα λέω αυτά γιατί τα έζησα καθόσον λοχίας στις διαβιβάσεις έφεδρος βέβαια και όλοι μας περιμέναμε να τους περάσουμε ένα χέρι για να ασπρίσουν αλλά ήταν δειλοί κότες και το ξέρω από τα σήματα που ερχόντουσαν στην μονάδα στην Ξάνθη .Χώρια που είναι και μπουνταλάδες .Φίλε μου κατάλαβε κάτι εμείς οι Έλληνες έχουμε κάτι που δεν έχει κανένας λαός στον κόσμο ούτε καν στα λεξικά τους την λέξη Φιλότιμο!!!Και αυτοί που δεν θέλουν να την ξέρουν είναι οι πολιτικοί μας . Και μην στεναχώριεστε όταν έρθει η ώρα όλοι οι Έλληνες θα ξέρουμε τι να κάνουμε τν π τς
    Τα τελευταία λόγια σου είναι που με ανησυχούν... Μιλάς για έναν Έλληνα που δεν ξέρω σήμερα αν υπάρχει και τότε που ήσουν στην Ξάνθη ήμουν στην Κομοτηνή και τα είδα νέος φοιτητής τότε. Είσαι σίγουρος ότι ο Έλληνας σήμερα αντέχει τις ανθρώπινες απώλειες ενόψει κάποιου υπέρτερου στόχου;;;; Διότι ακόμη και τον στρατό ως ιδέα υπηρετήσεως της πατρίδας τον έχουμε απαξιώσει....

"Forrest Gump" (1994)

Περιοχή
    Athens, Greece

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gpetr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ οι περισσότεροι δυσκολεύονται στον χειρισμό του gameboy, θα μάθουν σε δύο μερούλες πως να χειριστούν αποτελεσματικά και φονικά ένα ημιαυτόματο τουφέκι; Οι πόλεμοι στην εποχή μας διεξάγονται αστραπιαία και σκοπό έχουν την ταχύτερη και ολοκληρωτική καταστροφή των ζωτικών υποδομών του αντιπάλου και την καταρράκωση του ηθικού του. Μια μέρα κυρήσεται ο πόλεμος και σε 7 ώρες έχουν επιβιβαστεί στην ακτή 10 χιλιάδες εχθροί. Το κράτος μας έχει αποδείξει επανηλλειμένως πόσο δυσκίνητο είναι και πόσο αργεί να βελτίωσει διοκητικές υπηρεσίες του. Εσύ πιστεύεις ότι σε πόλεμο θ'αντιδράει γρηγορότερα; Ή ότι ο παμπόνηρος ελληνάρας θα μάθει πως να ξεχωρίζει τον καμουφλαρισμένο εχθρό (στο χακί!) και να τον στοχεύσει με ακρίβεια σε 10 λεπτά; Δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα του κοσμού και ούτε μαθαίνεται σε 5 λεπτά.

Η χώρα είναι σε στρατηγικό σημείο, αλλά δεν την έχουμε εδραιώσει όμως σαν αξιόπιστο και αξιόμαχο και επιβλητικό παίκτη της περιοχής και εξ'αυτού έχουν ξεπηδήσει πάμπολλες βαλκανικές χώρες να διεκδικήσουν μ'αξιώσεις τον τίτλο αυτόν. Και πως θα καταφέρει η ελλαδίτσα μας να επιβάλλει εμπάργκο σε κοτζάμ Τουρκία, τηνΤουρκία που μας επέβαλλε το περίφημο "Cassus Belli" και ακόμα δεν έχουμε πάει στην ΕΕ για να παραπονεθούμε τώρα που υφίσταται και ο ενταξιακός σχεδιασμός της γείτονος; Έλεος, είναι δυνατόν το έμπαργκο να επηρεάσει έστω και ελάχιστα την Τουρκία μετις τόσες συμμαχίες; Σε μια χώρα σαν τα Σκόπια (που σύντομα θα πρέπει να τα λέμε αλλιώς) όπου τ' έμπαργκο θα 'χε μεγαλύτερα αποτελέσματα γιατί δεν το 'χουμε επιβάλλει ακόμα;

Και άμα έρθει η ώρα πως είναι δυνατόν να μην ανησυχούμε για το τι μέλλει γενέσθαι; Χώρια του γεγονότος ότι η Τουρκία έχι ασύγκριτη αριθμητική υπεροχή σ'όλες της τις δυνάμεις και ισάξιο (τουλάχιστον) εξοπλισμό, έχει υποχρεωτικά θητεύοντες πολίτες (και όχι για 9 μήνες) και καλύτερα οργανώμενο στρατό. Επιπλέον έχουν μία ενεργή αμυντική βιομηχανία, η οποία είναι συνεργάτης 3ου βαθμού στην παραγωγή του F-35 JSF και έχει προπαραγγείλλει μεγάλο αριθμό αυτών. Πες μου πως η Τουρκία με τα μεγαλύτερα οικονομικά προβλήματα καταφέρνει και ανανεώνει αδιαλλείπτως τις στρατιωτικές δυνάμεις της, ενώ η Ελλάδα που θεωρητικά είναι σε λίγο καλύτερη θέση θα μειώσει κιόλας και τις στρατιωτικές τις δαπάνες;-Στραβά υποβρύχια (μία άλλη χώρα που τα παρέλαβε δεν έχει αναφέρει προβλήματα, εμείς γιατί δεν κάνουμε τίποτα για να διορθωθεί το πρόβλημα; Που σκάλωσε το πράγμα πάλι; ), ελλείψεις πολεμοφοδίων και ελλειπής συντήρηση, έλλειψη εξοπλισμού, κλ. αυτή είναι η εικόνα που έχω για τον ελληνικό στρατό. Ή επειδή είναι μπουνταλάδες και μεις ευγενικοί θα τους κερδίσουμε;

Ή θα τους εμποδίσουμε ηρωικά στις Θερμοπύλες, ενάντια σε μιλλούνια εχθρούς χτενίζοντας τα μαλλιά μας, (βάζοντας και λίγο τζελ) και λέγοντας "This is Sparta", This is Hot Gates (αγγλική μετάφραση) και " Ή ταν ή επί τας"; Καταρχάς το μεγαλύτερο μέρος ενός πολέμου στηυν εποχή μας δεν γίνεται εκ του συστάδην. Επιτελείται με ριπάς εξ'αποστάσεως, επελάσεις τεθωρακισμένων, επιθετικών ελικοπτέρων και ανελέητων τοπικών εναέριων και επίγειων βομβαρδισμών. Πως θ'αντέξουμε και με ποιο ελλειπές εξοπλιστικό πρόγραμμά θα τους αντιμετώπισουμε; Είναι οι επαγγελματίες οπλίτες του Ε.Σ. αρκετοί ν'αντιμετωπίσουν τις 3 στρατιές της Τουρκίας που αποτελούνται από εκατοντάδες χιλιάδες στρατιώτες;

Παρότι είμαι μικρός, και σπουδάζω γι'αυτό δεν έχω πάει ακόμα για την θητεία μου, γνώρίζω κάπως τα πράγματα γιατί μ'ενδιαφέρουν πολύ τα διπλωματικά-στρατιωτικά-πολιτικά θέματα γιατί έχω και πατέρα αξιωματικό, και σκέφτομαι ν'ακολουθήσω μια παραμφερή πορεία, αυτό όμως δεν μ'έχει κάνει ν'εθελοτυφλώ και να μην παρατηρώ τις τρομακτικές διαφορές που χωρίζουν τις ελληνικές ένοπλες δυνάμεις απ'τις τουρκικές και πως το διαχωριστικό χάσμα συνεχώς εξογκώνεται λόγω ασταμάτητης τεχνολογικής-στρατιωτικής και διπλωματικής αναβάθμισης της Τουρκίας .

Δεν μπορούσαμε να τους αντιμετωπίσουμε πριν 80 χρόνια, θα τους αντιμετωπίσουμε τώρα; Όσο για το φιλότιμο, δεν θέλω να φανώ ανθέλληνας ή κακός, αλλά το 'χω γραμμένο στα παλαιότερα των υποδημάτων μου! Προσοχή δεν λέω ότι δεν το εκτιμώ, αντιθέτως προσπαθώ να 'χω φιλότιμο και να συμπεριφέρομαι σωστά, αλλά πιστεύω ότι σε διπλωματικό, πολιτικό και στρατιωτικό επίπεδο δεν έχει κανένα λόγο ύπαρξης και καμμία σημασία. Είμαι θιασώτης του ρεαλισμού στις διπλωματικές σχέσεις όπως τον περιγράφει ο Κισινγκερ και κατανοώ απολύτως ότι η ευγένια, η μετριοπάθεια και ο κατευνασμός (βλεπε στάση Συμμάχων προς Ναζιστική Γερμανία) δεν αποφέρουν απολύτως τίποτα σε μία χώρα που διακυβεύονται τα ζωτικά της συμφέροντα και όχι μόνο. Χρειάζεται τσαμπουκάς και αποφασιστικότητα αν επιθυμείς να κερδίσεις κάτι στην διεθνή γεωπολιτική σκακιέρα, ευγένειες, φιλότιμο, ηθική και καλοί τρόποι πρέπει ν'αποφεύγονται στη διπλωματία (Μακιαβέλλι).

Το φιλότιμο δεν πρόκειται να μας σώσει ούτε σήμερα ουτε ποτέ. Μόνο ένας διαρκώς άρτια εξοπλισμένος στρατός και αποφασιστική διπλωματία μπορούν ν'αποφέρουν καρπούς και να μας προστατέψουν επαρκώς απ'τις αδηφάγες βουλές της Τουρκίας.

Υ.Σ. Πάλι βγήκα δραματικά εκτός θέματος, εσύ zastava πρέπει να γελάς από μέσα σου γιατί με ξέρεις τώρα πια...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Melchisedek : 13-06-09 στις 15:24

Περιοχή
    ATHENS Space Station

Ομοιοπαθής αγαπητέ φίλε mel, ομοιοπαθής και συμφωνώ με αυτά που λες, όπως νομίζω και ο φίλος στον οποίο απαντάς δεν είναι αρνητικός ίσα ίσα ......μακάρι κάποτε όλα αυτά να τα βάζαμε σε κάποιο καλούπι ως Πολιτεία και να τα κάναμε κτήμα μας.... Δυστυχώς δεν έχουμε Παιδεία και δεν αναφέρομαι στην σχολική Παιδεία....και αυτό ξεκινά μέσα από το σπίτι μας.

"Forrest Gump" (1994)

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-10, 8:54
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-10, 20:59
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-07-09, 14:48
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-08, 21:57
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-08, 11:08

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Δικαιώματα - Επιλογές