Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 13 από 13

Θέμα: Έτοιμη η πρώτη παρτίδα εμβολίων κατά της νέας γρίπης

Προεπιλογή Απάντηση: Έτοιμη η πρώτη παρτίδα εμβολίων κατά της νέας γρίπης

Όταν λές θετική επίδραση στην υγεία πολλών φαντάζομαι θα αναφέρεσαι στο αίσθημα ανασφάλειας που έχει δημιουργηθεί και κάθε νοικοκοιριό θα πάει να πάρει καμια ντουζίνα από αυτα τα φάρμακα έτσι για την περίπτωση που τα χρειαστεί.

Δεν θέλω να υποβαθμήσω την κατάσταση και πολύ καλά κάνουν και περνουν μέτρα αλλά μου φαίνονται λίγο υπερβολικά όλα αυτά άμα το συνδιάσεις και με την υπερβολική κάλυψη από τα media τότε δεν μπορείς παρα να είσαι καχύποπτος.

Ρίξε μια ματιά και σε αυτό .
    [ame=http://www.youtube.com/watch?v=V8bUtbODV-Q]YouTube - Swine flu alert! News/Death ratio: 8176[/ame]

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν λές θετική επίδραση στην υγεία πολλών φαντάζομαι θα αναφέρεσαι στο αίσθημα ανασφάλειας που έχει δημιουργηθεί και κάθε νοικοκοιριό θα πάει να πάρει καμια ντουζίνα από αυτα τα φάρμακα έτσι για την περίπτωση που τα χρειαστεί.

Δεν θέλω να υποβαθμήσω την κατάσταση και πολύ καλά κάνουν και περνουν μέτρα αλλά μου φαίνονται λίγο υπερβολικά όλα αυτά άμα το συνδιάσεις και με την υπερβολική κάλυψη από τα media τότε δεν μπορείς παρα να είσαι καχύποπτος.
    Στα ΜΜΕ σίγουρα υπάρχει υπερβολή, όπως σε όλα τα θέματα που μας παρουσιάζουν.
    Στις απόψεις των ειδικών, μπορεί να υπάρχει υπερβολή. Δεν μπορώ να κρίνω γιατί δεν είμαι ειδικός.
    Και σε τελική ανάλυση, μακάρι να υπάρχει υπερβολή και τα πράγματα να μην είναι τόσο σοβαρά όσο λένε. Κάποιοι θα βγάλουν πολλά λεφτά, είναι σίγουρο. Δεν τους ζηλεύω καθόλου. Το χρήμα στις τσέπες τους, και ...το κρίμα στο λαιμό τους.

Blogthean Το avatar του χρήστη pkostas
    Περιοχή
    στον πλανήτη Γη

Λοιπόν, το θέμα έχει μόνο θετική επίδραση στην τσέπη των λίγων. Στην υγεία των πολλών δεν θα έχει καμία επίδραση, πολύ απλά γιατί εγώ, εσείς και οι περισσότεροι από εμάς δεν έχουν ανάγκη από το εμβόλιο. ΄Οπως αναρρώνετε από μιά απλή γρίππη, έτσι θα αναρρώσετε κι απο αυτήν. Το εμβόλιο το χρειάζονται μόνο οι ευπαθείς ομάδες.
    Τα υπόλοιπα όλα απευθύνονται στους αφελείς "ιθαγενείς" που για λόγους σκοπιμότητας τους πλασάρουν την ασθένεια, έχοντας ήδη έτοιμο και το "αντίδοτο". Που ουσιαστικά δεν είναι αντίδοτο. Δεν σε προστατεύει το εμβόλιο από τη γρίππη, ή από οποιαδήποτε ασθένεια, απλώς σου δημιουργεί αντισώματα που βοηθούν τον οργανισμό να ανταποκριθεί πιο γρήγορα και πιο αποτελεσματικά στην ασθένεια. Αλλά αν είσαι στην ευπαθή ομάδα, πχ. έχεις κατεστραμμένο ανοσοποιητικό, ούτε εμβόλιο σε σώζει, ούτε ο ίδιος ο Πάπας.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-09, 12:59
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-09, 5:28
  3. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-09, 14:33
  4. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-09, 12:32
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-02-09, 14:07

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Δικαιώματα - Επιλογές