Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 25

Θέμα: Δεν βάζει υποψηφιότητα στις επόμενες εκλογές ο Θ. Ρουσόπουλος

Προεπιλογή Δεν βάζει υποψηφιότητα στις επόμενες εκλογές ο Θ. Ρουσόπουλος

Την πρόθεσή του να μην είναι υποψήφιος βουλευτής στις επόμενες εκλογές γνωστοποίησε με επιστολή του προς τον πρωθυπουργό Κ.Καραμανλή, ο Θ. Ρουσόπουλος.

Ο κ. Ρουσόπουλος στην επιστολή του αναφέρει:

«Αγαπητέ πρόεδρε,

Με αυτή την επιστολή σου γνωστοποιώ την απόφασή μου να μην διεκδικήσω θέση στο ψηφοδέλτιο του κόμματός μας, στις επόμενες εκλογές, όποτε αυτές και αν γίνουν. Με ενδιέφερε η συμμετοχή μου, δεν το κρύβω. Δεν με ενδιαφέρει πια. Οι συνθήκες ισοπέδωσης που επικρατούν στο πολιτικό σκηνικό, δεν μου επιτρέπουν να υπερασπιστώ τον εαυτό μου από την συκοφαντία, είτε αυτή προέρχεται από αντιπάλους, είτε δυστυχώς από φίλους. Θα συνεχίσω με όλες μου τις δυνάμεις να στηρίζω το έργο της κυβέρνησης».

Επίσης προσθέτει:

«Αγαπητέ πρόεδρε, εισήλθα στην πολιτική επιτυχημένος επαγγελματίας και αξιοπρεπής, αξιοπρεπής αποχωρώ. Καμία πικρία για πρόσωπα. Σε ευχαριστώ για την τιμή που μου έκανες. Προσπάθησα πάντοτε να ανταποκριθώ στις υποχρεώσεις μου με σοβαρότητα και υπευθυνότητα, πιστεύω ότι από τη θέση μου συνέβαλα -έστω και στο ελάχιστο- στις νικηφόρες εκλογές του 2004 και του 2007. Ανταποκρίθηκα υπηρετώντας αρχές και αξίες. Δεν διαπραγματεύθηκα και δεν διαπραγματεύομαι την πολιτική μου επιβίωση σε βάρος της αξιοπρέπειάς μου. Πεποίθησή μου πάντοτε παραμένει ότι οι πολίτες δεν θέλουν πολιτικούς που είναι έτοιμοι να κάνουν τα πάντα για να επιβιώσουν σε όλες τις καταστάσεις, αλλά πολιτικούς που όταν έρχεται η ώρα είναι έτοιμοι να πουν το μεγάλο όχι- το σωστό».

«Αναμενόμενη, αυτονόητη, αν και βραδυφλεγής, καθώς ελήφθη με πολύ μεγάλη καθυστέρηση», είναι η απόφαση Ρουσόπουλου σύμφωνα με το ΠΑΣΟΚ. «Αναρωτιέμαι όμως από τι παραιτείται ο κ. Ρουσόπουλος; Παραιτείται από την εκλογική του αποτυχία; Είναι σαφές πως τόσο ο κ. Ρουσόπουλος στην τοπική κοινωνία του, όσο και όλοι οι υπόλοιποι Νεοδημοκράτες σε όλη την κοινωνία, δέχονται ερωτήματα για το σκάνδαλο της Μονής Βατοπαιδίου. Νομίζω πως το θέμα δεν είναι η προσωπική πολιτική τύχη του κ. Ρουσόπουλου, αλλά η διαλεύκανση ενός σκανδάλου έστω και μετά την παραγραφή του», δήλωσε η αναπληρώτρια εκπρόσωπος Τύπου του κόμματος, Μαρία Καρακλιούμη.

«Έκλεισε ένας κύκλος που θα έπρεπε να έχει κλείσει νωρίτερα. Ο κ. Ρουσόπουλος φιλοξενήθηκε μετά τιμών και λαμπάδων από μία παράταξη την οποία 'κουτσούλισε' αρκούντως», ανέφερε ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ, Γιώργος Καρατζαφέρης.

ΠΗΓΗ:TVXS.gr

Προεπιλογή Απάντηση: Δεν βάζει υποψηφιότητα στις επόμενες εκλογές ο Θ. Ρουσόπουλος

Η πράξη του Ρουσόπουλου θα πρέπει να αποτελέσει παράδειγμα προς μίμηση για πέντε - έξι υπουργούς ακόμη, και καμιά πενηνταριά πολιτευτές από όλες τις παρατάξεις.

Blogthean Το avatar του χρήστη zastava
    Περιοχή
    ATHENS Space Station

Προεπιλογή Απάντηση: Δεν βάζει υποψηφιότητα στις επόμενες εκλογές ο Θ. Ρουσόπουλος

Και είχα μια φαγούρα, δεν ήξερα από που προερχόταν....μα μια φαγούρα ρε παιδιά τι να σας πω....μετά όταν διάβασα κατάλαβα.....τι καλό παλικάρι που έχασε ο τόπος βρε παιδί μου....και που θα βρούμε άλλον τέτοιο τώρα....

ΜΑΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΄ΜΕΝΑ

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Blogthean Το avatar του χρήστη ianni
    Περιοχή
    Ροδος

Ειναι μερα πενθους για τον ελληνικο λαο,τωρα τι θα απογινει αυτος ο τοπος,χασαμε τον καλυτερο μας.Τελικα οτι και να κανεις σ αυτην την χωρα,ακομα και την μεγαλυτερη ρεμουλα αμα δηλωσεις παραιτηση οιχ μονο ολα ξεχνιουνται αλλα γινεσαι ηρωας,παλικαρι,παραδειγμα προς μιμηση και ολα τα σχετικα.Βρε ουστ απο δω που θα σου πουμε και μπραβο,χαρακιρι επρεπε να κανει οχι απλα να φυγει.
    ">

Blogthean Το avatar του χρήστη LUCY3
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ

παλι με χρονια με καιρους παλι κοντα τους θα ειναι.
    μη γιελιεστε βρε παιδια ποσοι δεν φυγανε-τους φαγανε και ξαναηρθανε?
    μηπως υπαρχει κανενας σωστος -σοβαρος-μορφωμενος -ΤΙΜΙΟΣ που θελει να μπει μες στην σαπιλα των πολιτικων που υπαρχει?

Blogthean Το avatar του χρήστη zastava
    Περιοχή
    ATHENS Space Station

Μήπως θέλετε να φέρω τα γιαουρτάκια από το άλλο τόπικ;;;;;;;;

ΜΑΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΄ΜΕΝΑ

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Blogthean Το avatar του χρήστη LUCY3
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zastava Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως θέλετε να φέρω τα γιαουρτάκια από το άλλο τόπικ;;;;;;;;
    χαχα!! δεν παιζεσαι.

Περιοχή
    Ροδος

Μήπως θέλετε να φέρω τα γιαουρτάκια από το άλλο τόπικ;
    Την γεφυρα με τα γιαουρτακια!!!!Μπορεις και μεσω ftp server να τα περασεις αν θελεις
    ">

Blogthean Το avatar του χρήστη pkostas
    Περιοχή
    στον πλανήτη Γη

Μη μας το κάνετε αυτό κ. Ρουσόπουλε! Τί θα γίνουμε τώρα χωρίς εσάς, το αγνό τέκνο του ταχυδρόμου, που από υπάλληλος τηλεοπτικού σταθμού, καλών αποδοχών στην εποχή σας, βρεθήκατε σε μιά πενταετία με βιλάρες και κότερα;

Αλήθεια, ρε παιδιά, πιστεύετε ότι την επιστολή αυτή την έστειλε ο ίδιος και όχι οτι δεν του την έγραψαν για να τη στείλει (βλέπε Μαξίμου και Ρηγίλλης), με την υπόσχεση ότι στην πρώτη ευκαιρία θα τον βολέψουν και αυτόν σε κάποια δημόσια άλλη θέση όπως και τόσους άλλους "δηλωσίες" και μετανοημένους;

Περιοχή
    Ροδος

Αλήθεια, ρε παιδιά, πιστεύετε ότι την επιστολή αυτή την έστειλε ο ίδιος και όχι οτι δεν του την έγραψαν για να τη στείλει (βλέπε Μαξίμου και Ρηγίλλης), με την υπόσχεση ότι στην πρώτη ευκαιρία θα τον βολέψουν και αυτόν σε κάποια δημόσια άλλη θέση όπως και τόσους άλλους "δηλωσίες" και μετανοημένους;
    Ακριβως φιλε μου pkosta,μεσα στην μουρη μας μας δουλευουν κανονικα και με τον νομο.Το εργο το εχουμε δει ποσες φορες?απειρες,οποτε γιατι οχι αλλη μια φορα ακομα
    ">

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-09, 18:22
  2. Δεν το βάζει κάτω...
    By nooone in forum Humor
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-08-09, 10:32
  3. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-09, 9:46
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-09, 20:09
  5. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-09, 13:43

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Δικαιώματα - Επιλογές