Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Σελίδα 11 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 101 έως 110 από 153

Θέμα: Κάπνισμα μόνο στο πεζοδρόμιο!

Προεπιλογή Απάντηση: Κάπνισμα μόνο στο πεζοδρόμιο!

Δεν νομιζω οτι θυγεται κανενα διακαιωμα του καπνιστη.Ανωτερο αγαθο ειναι η ζωη και πρεπει να προστατευεται.Οριζεται στο συνταγμα και αφου αναφερεις και δημοκρατιες pkostas.Και οταν ολοι αναφερεστε σε δημοκρατιες θα πρεπει να υπολογιζεται και το δικαιωμα του μη καπνιστη να λεει την αποψη του.Οχι επειδη τοσα χρονια οι καπνιστες αλονιζαν σε ολους τους χωρους να τα ισοπεδωνουν ολα.ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ.Και σκοτωνει πιο πολυ αυτους που δεν καπνιζουν γιατι δεν εχουν αντισωματα σε ολες αυτες τις τοξινες και τα χημικα.Οσον αφορα τα αλλα που μας σκοτωνουν παλευουμε και γι αυτα.Ολα οσα μας σκοτωνουν μας εκνευριζουν.Δεν ειναι υποκρισια αυτη η σταση εναντια του καπνισματος.Και οταν ακουω ατομα να λενε οτι δεν τους ενημερωσαν οτι το καπνισμα κανει κακο οταν το αρχισαν αυτο ειναι υποκρισια.Το γραφει με κατι γραμματαρες πανω στο πακετο.Πρεπει να εισαι στραβος για να μην το δεις.Κανενας δεν κυνηγησε τον καπνιστη.Απλα τους λενε επιτελους που θα καπνισουν.Το ειπα και πιο πριν το νομο ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΚΑΠΝΙΣΤΕΣ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΟΥΝ ΤΟΥΣ ΜΗ -ΚΑΠΝΙΣΤΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΕΡΙΣΚΕΨΙΑ ΤΩΝ ΚΑΠΝΙΣΤΩΝ.Τους οριζουν χωρους για να απολαμβανουν και αυτοι και να μην θυγονται οι υπολοιποι.Ειναι εθισμενοι το ξερω ΑΛΛΑ ΜΕ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥΣ ΕΥΘΥΝΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΠΑΛΛΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ.Και ας μου απαντησει καποιος καπνιστης επιτελους πως το αρχισε και για ποιους λογους;Γιατι οσοι ισχυριζονται οτι τους αρεσε απο το πρωτο τσιγαρο μονο ψευτες μπορω να τους πω.Ολα εχουν να κανουν με τα προτυπα.Θελουμε να δειχνουμε κουλ πρεπει να εχουμε ενα τσιγαρο.Θελουμε να διασκεδασουμε πρεπει να κραταμε ενα τσιγαρο.Αυτοι ειμαστε.Μονο της εικονας
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη smoover : 16-06-09 στις 21:33
    "Courage is what it takes to stand up and speak. Courage is also what it takes to sit down and listen"

τι να γράψω ρε παιδιά !! πόλεμος έγινε. είμαι φανατική αντικαπνίστρια......χαφιέ ελπίζω να μην με αναγκάσουν να γίνω αλλά θα προστατέψω το παιδί μου με νύχια και με δόντια. αναρωτιέμαι όμως ... τόσα χρόνια μας έγραφαν στα παλιά τους υποδήματα τώρα θα κάνουν το ίδιο με τους καπνιστές. δηλαδή πρέπει να χαρώ που θα αλλάξω θέση με τους καπνιστές ; γυρίζει ο τροχός και θα γίνω φασίστας στην θέση του φασίστα ; αυτά που κατηγορώ θα τα κάνω εγώ ; OXI έχουν και αυτοί τα δίκια τους. να περνάμε ΟΛΟΙ καλά
    Όταν αντιγράφεις κάποιον λέγεται "κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας", όταν
    αντιγράφεις πολλούς μαζί λέγεται "έρευνα".

''Copyright'' is the ''right'' to ''copy''

Blogthean Το avatar του χρήστη pkostas
    Περιοχή
    στον πλανήτη Γη

Κάνεις μέγα λάθος smoover!!! Χέστηκαν τόσο για τον καπνιστή, όσο και για τον μή καπνιστή. Το νόμο τον έκαναν για να τα 'κονομήσουν και όχι για να προστατέψουν ούτε τον καπνιστή από το κάπνισμα ούτε το μή καπνιστή από τον καπνό.
    Και φυσικά όπως σε όλες τις ασθένειες, έτσι και στο κάπνισμα, η επιστήμη δεν είναι απόλυτη. Κάνει έρευνες οι οποίες υποδεικνύουν ότι μπορεί να προκαλέσει καρκίνο, το ένα το άλλο, αλλά δεν μπορεί να το αποδείξει κιόλας. Γιατί αν το αποδείκνυε, τα καπνικά προϊόντα θα είχαν απαγορευθεί παγκοσμίως.
    Αλλά τί θέλετε περισσότερο: Δεν είναι υποκρισία να αγοράζεις ένα προϊόν που απλώς η νομοθεσία υποχρεώνει τον κατασκευαστή να αναγράφει ότι προκαλεί καρκίνο, αλλά δεν το απαγορεύει γιατί εισπράττει δισεκατομμύρια ευρώ κάθε χρόνο από τις εισφορές;
    Και δεν είναι υποκρισία να επιβάλλει η νομοθεσία οτι δεν μπορείς να καπνίσεις σε δημόσιο χώρο, αλλά δεν απαγορεύει στις βιομηχανίες να ρυπαίνουν την ατμόσφαιρα και τον υδροφόρο ορίζοντα;
    Και σε απάντηση του πόσο κούλ είναι ένας καπνιστής φίλε smoover και πόσο της εικόνας που θέλει να δείξει, σε παροτρύνω να κατέβεις μια μέρα στην Ομόνοια κατά τις 2 τα ξημερώματα, να βρείς ένα παληκάρι , από εκείνους τους ζωντανούς-νεκρούς που περιφέρονται σαν τα ζομπι, και να τον ρωτήσεις πόσο κουλ είναι και ποιά εικόνα θέλει να δείξει. Σε παροτρύνω επίσης, να μπεις σε μια από τις χαρτοπαιχτικές λέσχες, να βρεις κάποιον που έχει πουλήσει τα υπάρχοντά του για να παίξει στα χαρτιά, έχοντας ξοδέψει μέχρι και τα λεφτά που προόριζε για το γάλα των παιδιών του, και να τον ρωτήσεις πόσο κουλ είναι και ποιά εικόνα θέλει να δείξει. Επίσης σε ενθαρρύνω να βρείς κάποιον που μπεκροπίνει σταφιδιασμένος μέσα στα κωλόμπαρα της περιοχής και να τον ρωτήσεις πόσο κουλ είναι και ποιά εικόνα θέλει να δείξει.
    Θέλω με αυτά να σου πώ ότι τα πάθη είναι καταστάσεις στις οποίες ο άνθρωπος περιέρχεται τις περισσότερες φορές χωρίς να το θέλει ή να το επιζητά. Και φυσικά δεν μπορεί μετά να βγεί από αυτόν τον βούρκο του πάθους στον οποίο περιέρχεται. Και πάθη στον άνθρωπο υπάρχουν πολλά, άλλα μικρά, άλλα μεγάλα. Ας μην λοιδωρούμε του ανθρώπους δίπλα μας, αλλά ας τους βοηθούμε
    Και κάτι ακόμη. Το κάπνισμα δεν προκαλεί αντισώματα στον οργανισμό απέναντι σε τοξίνες ή χημικά του καπνού. Οι λεγόμενοι παθητικοί καπνιστές, δηλαδή αυτοί που εισπνέουν τον καπνό που υπάρχει μέσα σε κλειστό χώρο, έχουν τον ίδιο ακριβώς κίνδυνο με τον ενεργητικό καπνιστή και πολλές φορές ακόμη περισσότερο εξαιτίας του γεγονότος ότι συνήθως αυτός που καπνίζει τον καπνό τον φιλτράρει με το φίλτρο του τσιγάρου του. Ο άλλος όμως τον "απολαμβάνει" αφιλτράριστο.
    Και εμμένω στο θέμα της στατιστικής, γιατί καμία ιατρική μελέτη δεν έχει καταφέρει ακόμη να αποδείξει όσα λέγονται. Το ότι για παράδειγμα ένας καπνιστής έχει 1000 φορές περισσότερες πιθανότητες να αναπτύξει καρκίνωμα στο αναπνευστικό, δεν σημαίνει κιόλας ότι θα το αναπτύξει. Μπορεί κάλλιστα ποτέ να μην προλάβει γιατί θα τον έχει πατήσει αυτοκίνητο ή θα έχει σκοτωθεί με τη μηχανή του.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pkostas : 16-06-09 στις 22:01

Μαρεσει αυτη η καραμελα για τους αλλους εθισμενους.Και θα σου απαντησω σε ολα.Το ιδιο μαστουρομενος εισαι οταν καπνιζεις και το ιδιο οταν εχεις παρει ναρκωτικα;Το ιδιο οταν εισαι λιωμα απο το ποτο και το ιδιο οταν εχεις καπνισει;Ο ιδιος εθισμος ειναι τα χαρτια και το ιδιο το σιγαρο;Φιλε μου το μονο κοινο που εχουν ειναι οτι κοβονται ολα δυσκολα και τπτ αλλο.Αλλο πραγμα το ενα και αλλο το αλλο.Μην τα μπερδευεις.Επισης το μονο που σε σωζει απο το να μην παθεις κατι απο το καπνισμα ειναι να σε σκοτωσει αμαξι;χαιρω πολυ ωραιο επιχειρημα.Και για τα κουλ φιλε μου αναφερομαι μονο στους καπνιστες και σε καμια αλλη εθισμενη κοινωνικη ομαδα.Αμα ενας καπνιστης βαζει τον βαθμο που τον φτιαχνει το τσιγαρο το ιδιο με εναν χρηστη τοξικων ουσιων τοτε δεν ειναι να μιλαμε σοβαρα.Οσο για τα ανιτσωματα μονο αμα εισαι γιατρος θα πρεπει να μιλας με τοση σιγουρια που μαλλον δεν εισαι.Ψαξε στο ιντερνετ λιγο.Και για το οτι το καπνισμα δεν σκοτωνει(θα γινω μακαβριος τωρα αλλα...)πηγαινε δες σε νεκροψια καπνιστη τα πευμονια και μετα ελα γραψε τα ιδια.Αν απαγορευτει ο καπνος και ολα τα προιοντα
    1. θα υπαρξει μαυρη αγορα
    2.θα γινουν σα τα ναρκωτικα και θα σας εκμεταλευονται εμποροι καπνου με τιμες πολυ υψηλες
    3.οποιος καπνιζει θα πρεπει να πηγαινει φυλακη
    4.θα λετε ολοι οτι ειμαστε φασιστες που με το ετσι θελω σας απαγορευσαμε να καπνιζεται
    5.ο καπνος χρησιμοποιειται και για παρασκευη φαρμακων
    ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΩ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΔΕΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΑΠΛΑ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝΤΑΙ ΟΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη smoover : 16-06-09 στις 22:15
    "Courage is what it takes to stand up and speak. Courage is also what it takes to sit down and listen"

PLATINUM Member Το avatar του χρήστη Phovos
    Περιοχή
    Λεσβος

Εγω τους μονους που λυπαμε ειναι οι Εταιριες τσιγαρων

Δεν καπνιζω

Blogthean Το avatar του χρήστη zastava
    Περιοχή
    ATHENS Space Station

Μπορεί κάποιος από τους μη καπνιστές να μου πει (αν γνωρίζει φυσικά) γιατί τα STARBUCKS χώροι μη καπνιστών είναι άδεια και κλαίνε την μοίρα τους.
    Τι συμβαίνει ρε παιδιά και δεν πάτε εκεί, ωραίο καφέ έχουν πολλές ποικιλίες και άλλα ωραία πραγματάκια....Καθαρό αεράκι, ωραίο περιβάλλον κ.λ.π. Γιατί δεν τα στηρίζετε με την παρουσία σας και καταριούνται την ώρα και την στιγμή που ήρθαν στην Ελλάδα.
    Για λύστε μου την απορία...
    Όσο για τον καφέ εκεί...ξέρω.... έχει ένα μείον είναι αρκετά ακριβώς γενικά....
    Μην παραξενευθείτε ότι και οι άλλοι θα ακριβήνουν το δικό τους καφέ...
    Όσο για τα περισσότερα μικρά μαγαζιά που είναι 70 τ.μ. που είναι και η πλειονότητα, καπνιστών θα είναι και για να μας προσελκύσουν αφού είμαστε μιαρά όντα μπορεί να κάνουν και καλύτερες τιμές.....
    Ελπίζω να μην μπείτε στον πειρασμό να έρθετε...κερνάμε καφεδάκι και τσιγαράκι....

Υ.Γ. Και όταν ποστάρετε κάτι κάντε τον κόπο να κοιτάτε τι έχουν γράψει και οι προηγούμενοι και μετά να γράφετε γιατί εδώ έχουμε απείρου κάλλους σκηνικά με κάποιους...
    Υγιαίνετε άπαντες...καπνιστές και μη καπνιστές....

ΜΑΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΄ΜΕΝΑ

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Blogthean Το avatar του χρήστη pkostas
    Περιοχή
    στον πλανήτη Γη

Μπορεί να μην είσαι το ίδιο μαστουρωμένος, ή το ίδιο εθισμένος, αλλά το πάθος είναι πάθος smoover και αν δεν το διαχειριστείς έτσι, αυτό εξελίσσεται. Για παράδειγμα ο παιδεραστής στην αρχή ήταν μόνο παιδόφιλος.
    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου smoover ότι ο νόμος απλώς οριοθετεί τους χώρους καπνίσματος. Αν με διάβασες παραπάνω το είπα ήδη 3 φορές. Εκείνο που με στεναχωρεί ιδιαίτερα είναι να λοιδωρούνται οι μεν από τους δε. Δεν βοηθά το πνέυμα της συζήτησης.
    Και όταν σου ανέφερα το παράδειγμα της στατιστικής, στο είπα για να καταλάβεις ότι υπάρχουν χίλιοι δύο αστάθμητοι παράγοντες που η επιστήμη δεν μπορεί να λάβει υπ όψην. Δεν το έγραψα για να μου πείς ότι το μόνο που σε ζώσει από το κάπνισμα είναι να πεθάνεις από αμάξι.
    Κι εσύ που ψάχνεις τόσο το internet, ψάξε να βρείς μιά φωτογραφία από τα πνευμόνια κάποιου που είναι ψήστης χρόνια σε ψησταριά με κάρβουνο και έχει πεθάνει. Και βάλτην δίπλα σε εκείνη που είδες με τα πνευμόνια του καπνιστή. Αφού πρώτα μείνεις άφωνος, μετά έλα να μου πεις τί ακριβώς είδες.
    Ο προπάππους μου κάπνιζε 3-4 πακέτα τσιγάρα την ημέρα και πέθανε στα 95 του από βαθιά γεράματα. Ο παππούς μου που δεν κάπνιζε ποτέ πέθανε από καρκίνο του πνεύμονα που έκανε μετάσταση στο εντόσθια. Λοιπόν έχεις να μιλήσεις για το θαύμα της φύσης ή για το στατιστικό σφάλμα της επιστήμης;

Περιοχή
    ATHENS Space Station

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο smoover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαρεσει αυτη η καραμελα για τους αλλους εθισμενους.Και θα σου απαντησω σε ολα.Το ιδιο μαστουρομενος εισαι οταν καπνιζεις και το ιδιο οταν εχεις παρει ναρκωτικα;Το ιδιο οταν εισαι λιωμα απο το ποτο και το ιδιο οταν εχεις καπνισει;Ο ιδιος εθισμος ειναι τα χαρτια και το ιδιο το σιγαρο;Φιλε μου το μονο κοινο που εχουν ειναι οτι κοβονται ολα δυσκολα και τπτ αλλο.Αλλο πραγμα το ενα και αλλο το αλλο.Μην τα μπερδευεις.Επισης το μονο που σε σωζει απο το να μην παθεις κατι απο το καπνισμα ειναι να σε σκοτωσει αμαξι;χαιρω πολυ ωραιο επιχειρημα.Και για τα κουλ φιλε μου αναφερομαι μονο στους καπνιστες και σε καμια αλλη εθισμενη κοινωνικη ομαδα.Αμα ενας καπνιστης βαζει τον βαθμο που τον φτιαχνει το τσιγαρο το ιδιο με εναν χρηστη τοξικων ουσιων τοτε δεν ειναι να μιλαμε σοβαρα.Οσο για τα ανιτσωματα μονο αμα εισαι γιατρος θα πρεπει να μιλας με τοση σιγουρια που μαλλον δεν εισαι.Ψαξε στο ιντερνετ λιγο.Και για το οτι το καπνισμα δεν σκοτωνει(θα γινω μακαβριος τωρα αλλα...)πηγαινε δες σε νεκροψια καπνιστη τα πευμονια και μετα ελα γραψε τα ιδια.Αν απαγορευτει ο καπνος και ολα τα προιοντα
    1. θα υπαρξει μαυρη αγορα
    2.θα γινουν σα τα ναρκωτικα και θα σας εκμεταλευονται εμποροι καπνου με τιμες πολυ υψηλες
    3.οποιος καπνιζει θα πρεπει να πηγαινει φυλακη
    4.θα λετε ολοι οτι ειμαστε φασιστες που με το ετσι θελω σας απαγορευσαμε να καπνιζεται
    5.ο καπνος χρησιμοποιειται και για παρασκευη φαρμακων
    ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΩ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΔΕΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΑΠΛΑ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝΤΑΙ ΟΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ
    Φίλε μου σε παραπέμπω σε προηγούμενα post δικά μου, στα οποία αναφέρονται λόγοι και τρόποι πλήρους απαγόρευσης...¶μα κάνεις το κόπο θα διαπιστώσεις και ορισμένα άλλα πράγματα....
    ¶σε δε θέματα του τζόγου και άλλων εθισμών ή ισμών γενικά διότι εκεί καταστρέφονται όχι ο καπνιστής μόνο αλλά ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ, μην συγκρίνεις εθισμούς μεταξύ τους, διότι έχουν ακριβώς τον ίδιο κίνδυνο είναι απλά εθισμός....
    Τους αρρώστους δεν τους βάζουν φίλε μου φυλακή....τους θεραπεύουν
    Και να ξέρεις κάτι οι καπνιστές να είσαι σίγουρος ότι αυτή τη φορά θα το κάνουν αυτό που λέει ο νόμος(ποιος νόμος τώρα θα μου πεις) μην βρεθείς εσύ στην αντιπέρα όχθη ...όχι να ξεκινήσεις το κάπνισμα....αλλά να βρεθείς στη δυσάρεστη θέση της επιλογής θέσης.....
    Συμβουλευτικά τότε μην στραβομουτσουνιάσεις γιατί θα σε κοιτούν και αυτοί πλέον με μισό μάτι....
    Όταν θέλεις τις οποιεσδήποτε διακρίσεις μεταξύ ανθρώπων, θα εισπράξεις ότι έσπειρες.... Φιλικά
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zastava : 16-06-09 στις 22:31

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Ειναι αδεια γιατι οι μη-καπνιστες δεν θελουν μια ωρα να πιουν το καφε τους για απλα δεν καπνιζουν για να χανουν χρονο.Και ο καφες φιλε zastava ειναι ακριβος στα starbucks και αλλου γιατι ο ελληνας καθετε 5 ωρες για να πιει ενα καφε και ο αλλος που εχει το μαγαζι χανει πελατες οσο το τραπεζι ειναι κατηλημενο.Στα οικονομικα λεγεται κοστος ευκαιριας.Κανενας αλλος λογος δεν υπαρχει που ο καφες ειναι ακριβος και σε καμια περιπτωση οι χωροι μη καπνιζοντων.Και στην Αμερικη απο οπου ερχονται και τα starbucks το καπνισμα απαγορευεται σε κλειστους χωρους.Εισαι σιγουρος οτι κλαινε την μοιρα τους.Την ιδια πολιτικη εχουν και εκει.Και καποτε ειπες οτι το ποσοστο καπνιζοντες και μη ειναι 50-49.κανεις λαθος.65%δηλωνει αντικαπνιστης και πρωην καπνιστης και μονο το 35% καπνιστες.Νομιζω οτι βγαινουν απο το σπιτι τους μονο οι καπνιστες για να εχουν τοση δουλεια οι χωροι με τουσ καπνιζοντες.Τα σχολια σου για το ποιος δεν κοιταει δεν ξερω που πανε και δεν απανταω σε αυτα.Και δεν συγκρινα κανενα εθισμο.Αλλοι το κανουν και τουσ βγαζουν και ιδιους.Το προβλημα απο οτι καταλαβα ειναι το πεζοδρομιο.Ναι δεν αρμοζει σε εναν ελληναρα να καπνιζει ορθιος για 2 λεπτα ενα τσιγαρο και μετα να ξαναμπαινει μεσα στο μαγαζι.Οσο για τον ψηστη θα σου πω τι συμπερασμα εβγαλα.Αυτος το κανει για να ζησει και ο αλλος για να καλυψει εναν εθισμο.Και αφου σου αρεσει η στατιστικη το δειγμα του παππου σου (για τον οποιο τα ειλικρινα συλλυπητηρια μου) δεν αποτελει στατιστικα σημαντικο δειγμα.Ειναι η εξαιρεση που δεν παβει να επαληθευει τον κανονα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη smoover : 16-06-09 στις 22:55

Περιοχή
    ATHENS Space Station

Φίλε μου στην Ελλάδα κλαίνε τη μοίρα τους... Γιαυτό και επέτρεψαν το κάπνισμα στους εξωτερικούς χώρους μη λες ότι θέλεις....αυτή είναι η καθαρή αλήθεια. Όσο δε το τι κάνουν οι μη καπνιστές ας κάτσουν μια ώρα ..όσο θέλουν οι άνθρωποι, αλλά μην κρίνεις το πως θα σπαταλήσουν οι άλλοι το χρόνο τους... Πάντως στο ξαναλέω μύγες βαράνε, ότι θα γίνει και αλλού με τις ανόητες επιλογές κάποιων(για να μην με παρεξηγήσεις κάνε τον κόπο να βρεις τι έχω ποστάρει, διότι από ένα σημείο και πέρα βαρέθηκα με τον κάθε ...να μην τον χαρακτηρίσω).Όσοι άλλοι δεν ψάχνουν τον κόστος ευκαιρίας που λες έχουν γίνει με λεφτουδάκια...
    Επίσης σ΄όσα σου έχει ποστάρει ο pcostas στην πλειονότητά τους έχει δίκιο... Ο αλκοολικός π.χ πάει πιο γρήγορα από τον καπνιστή. Επίσης αν όλοι είχαν την οικονομική δυνατότητα να καπνίζουν πούρα θα είχαν λιγότερα προβλήματα από αυτούς που καπνίζουν τσιγάρα. Το τσιγάρο είναι πολλαπλώς πιο επικίνδυνο εξαιτίας της πρόσμειξης ουσιών που προκαλούν μεγαλύτερη απόλαυση στην ανάγκη του καπνιστή και για να τον εξαρτήσουν από την εταιρεία που παράγει το ανάλογο τσιγάρο...
    Αυτά δεν αναιρούν τις θέσεις που έχω .....ούτε λειτουργούν ως δικαιολογία...επίσης ελπίζω να μην είσαι εσύ ο πρώτος που θα με αποκαλέσει ψεύτη για το τσιγάρο, που το έχω ξεκινήσει εδώ και 25 χρόνια επειδή ήθελα και επειδή μ΄άρεσε.

Υ.Γ. Τα ποσοστά είναι 51-49 ψάξε καλά και όχι ευκαιριακά....8.000 φορές έχουν κάνει έρευνες...Όπως επίσης εσύ θέλεις να απολαμβάνεις με τον τρόπο σου το καφέ σου το ίδιο θέλω και εγώ...ούτε θα μου πει κανείς πως θα τον πιω και φυσικά δεν θα κάτσω στο πεζοδρόμιο(φυσικά δεν συνεπάγεται αυτό ότι πρέπει να ενοχλώ τον δίπλα να ξέρουμε και τι λέμε)...Και δεν είμαι ελληνάρας να προσέχουμε τι λέμε.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zastava : 16-06-09 στις 23:10

"Forrest Gump" (1994)

Σελίδα 11 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Κάπνισμα στο κρεβάτι
    By trelo_dimitris in forum Humor
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-10, 17:11
  2. Κάπνισμα: Σκοτώνεις - πληρώνεις
    By boeing734 in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-09, 15:42
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-09, 13:05
  4. Κάπνισμα μέχρι θανάτου
    By chr_far in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-08, 14:24
  5. Linkin Park Weekend μόνο στο Mad Radio 106,2!
    By Spiroslp in forum Συζήτηση για τη Μουσική
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-08, 12:28

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Δικαιώματα - Επιλογές