Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Σελίδα 12 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 111 έως 120 από 153

Θέμα: Κάπνισμα μόνο στο πεζοδρόμιο!

Προεπιλογή Απάντηση: Κάπνισμα μόνο στο πεζοδρόμιο!

Η 1 ιουλιου ειναι κοντα και θα τον δουμε τοτε στην πραξη.Απο κεινει την ημερα και περα ο καθενας αναλαμβανει της ευθυνες του.Ο pkostas εχει δικιο για τις δικες σου αποψεις.Νομιζω οτι εχω το δικαιωμα να διαφωνησω.Και δεν συγκρινω αποψεις.Οπως ειπες και εσυ τον θεωρω δημιουργικο διαλογο.Και πραγματικα χαιρομαι που εχει αποψεις και τισ γραφει για να μπορουμε να απανταμε και οι υπολοιποι.Οσο για τους εθισμους πιστευω οτι αλλη βαρυτητα εχει ο αλκοολισμος και αλλη το τσιγαρο.το ειπα και πιο πανω το μονο κοινο τους ειναι οτι κοβονται δυσκολα και οτι καταλιγουν στο θανατο τπτ αλλο κοινο.Αυτα ειχα να πω.Καλο σας βραδυ

Υ.Γ. ΤΟ ΕΛΛΗΝΑΡΑ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΣΕΝΑ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΕΙΠΑ.ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ

Οσο για την ευκαιριακη αναζητηση διαβασε
    "η Eλλάδα διατηρεί και ένα από τα υψηλότερα ποσοστά καπνιστών σε ολόκληρη την Eυρώπη. Σύμφωνα με τα τελευταία στοιχεία της Eurostat, η χώρα μας είναι η 11η στην Eυρωπαϊκή Eνωση των «25», με τους περισσότερους καπνιστές, οι οποίοι φθάνουν το 34,6% του πληθυσμού (σ.σ. εδώ υπολογίζεται το σύνολο του πληθυσμού και όχι στους άνω των 14), έναντι 31,4% που είναι ο ευρωπαϊκός μέσος όρος. Oι πιο «θεριακλήδες» της Eυρώπης είναι οι Aυστριακοί, με ποσοστό 45,1%, ενώ σε παράδεισο των αντικαπνιστών αναδεικνύεται η Πορτογαλία, όπου καπνίζει μόνο το 18,7% του πληθυσμού."
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη smoover : 16-06-09 στις 23:22
    "Courage is what it takes to stand up and speak. Courage is also what it takes to sit down and listen"

Κατά πρώτον να ζητήσω συγγνώμη που εκφραστικά απότομα σε ένα μου ποστ
    Είπα να μην ασχοληθώ με το θέμα και δυστυχώς δεν το έκανα γιατί διαβάζοντας
    Τα ποστ μετά λύπης μου διαπίστωσα ένα μεγάλο μίσος και πόλεμο μπορώ να πω από άτομα που δεν καπνίζουνε και αυτό που με εκάνε μεγάλη εντύπωση ήταν μια λέξη από κάποιο μέλος του φόρουμ χαφιές ,είναι δυνατόν σε ένα φόρουμ που ο καθένας μας μπορεί να εκφραστή ελευθέρα και δημοκρατικά να ακούγονται αυτά. Κατά την ταπεινή μου γνώμη . όχι.
    Δεν είμαι μανιώδης καπνιστής σέβομαι τον διπλανό μου που δεν καπνίζει και το ίδιο απαιτώ να κάνει και αυτός αν τώρα το τσιγάρο σκοτώνει τις συνέπειες κάποια μέρα θα τις υποστώ δεν δέχομαι από κανέναν να μου το παίζει χαφιές το φόρουμ που επέλεξα και αναφέρομαι στο blogthea είναι πλαισιωμένο από μια ομάδα διαχειριστών με δημοκρατικές αντιλήψεις και νομίζω αν και δεν είμαι ο αρμόδιος χαφιέδες εδώ δεν χωράνε.

Blogthean Το avatar του χρήστη zastava
    Περιοχή
    ATHENS Space Station

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο smoover Εμφάνιση μηνυμάτων

Οσο για την ευκαιριακη αναζητηση διαβασε
    "η Eλλάδα διατηρεί και ένα από τα υψηλότερα ποσοστά καπνιστών σε ολόκληρη την Eυρώπη. Σύμφωνα με τα τελευταία στοιχεία της Eurostat, η χώρα μας είναι η 11η στην Eυρωπαϊκή Eνωση των «25», με τους περισσότερους καπνιστές, οι οποίοι φθάνουν το 34,6% του πληθυσμού (σ.σ. εδώ υπολογίζεται το σύνολο του πληθυσμού και όχι στους άνω των 14), έναντι 31,4% που είναι ο ευρωπαϊκός μέσος όρος. Oι πιο «θεριακλήδες» της Eυρώπης είναι οι Aυστριακοί, με ποσοστό 45,1%, ενώ σε παράδεισο των αντικαπνιστών αναδεικνύεται η Πορτογαλία, όπου καπνίζει μόνο το 18,7% του πληθυσμού."
    Νομίζω αγαπητέ φίλε smoover ότι μάλλον έρχεσαι στα λόγια μου, η στατική ομιλεί για το σύνολο του πληθυσμού, εμείς μιλάμε για τους εν δυνάμει καπνιστές και μη καπνιστές. Πόσα από τα νήπια αυτά θα ξεκινήσουν να καπνίζουν στο μέλλον;;; Αυτά σε ποια κατηγορία εντάσσονται;;; Θα μου πεις ότι τώρα είναι νήπια κ.λ.π. Επίσης και εγώ δεν ήθελα ενδεχομένως να βαπτιστώ χριστιανός όμως στις στατιστικές έτσι λογίζομαι τι να κάνουμε... Κάνε την αναλογία επί της βάσεως αυτών που έχουν την δυνατότητα να καπνίσουν και θα δεις ότι είναι αυτή που λέω.

Εμένα αν έχεις καταλάβει το πρόβλημά μου είναι το Υπουργείο με το νομικό έκτρωμα που κατασκεύασε. Δεν ΄δέχομαι να βάζει ταμπέλες στους ανθρώπους. Αν θέλεις να πάρεις μέτρα, τράβα την γραμμή μέχρι τέλους. Το φαινόμενο του Γκάτακα όπως το λέω εγώ δεν πρέπει να το επιτρέψουμε να συμβεί...Ούτε ανέχομαι να καταντήσει όλη την Ελλάδα μια αστυνομοκρατούμενη ζώνη. Ας πάρει αποφάσεις και όπως μίλησες και εσύ για εθισμούς και ασθένειες το ίδιο πρέπει να κάνει και αυτός(ο Υπουργός)και αφού θέλει το καλό όλων να το φροντίσει όπως πρέπει. Τα υπόλοιπα που λέει είναι λόγια για να αγαπιόμαστε.
    Δεν θέλει τους καπνιστές αλλά όταν μπατιρίζει σαν κράτος από εμάς γυρεύει δανεικά. Η αγελάδα είμαστε γιαυτόν. Ε τότε ας μας κάνει και ένα καλό να μας θεραπεύσει δια παντός...και να του πει κάποιος να κόψει τις φωτογραφίες γιατί γέρασε πλέον και δεν δείχνει ωραίος....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zastava : 17-06-09 στις 0:25

ΜΑΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΄ΜΕΝΑ

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Nomizw oti h suzhthsh exei 3efugei apo to kurio 8ema ths. Ti nohma exoun oi statistikes an dn katalavenoume thn ousia tou provlhmatos..? Egw pisteuw ,opws diavasa k parapanw, oti h eleu8eria tou ka8enos teleiwnei ekei pou arxizei h eleu8eria tou allou. Twra na to filosofoume toso polu dn exei nohma. To tsigaro einai vlavero gia thn ugeia. Einai apodedeigmeno 100%. Prepei na apagoreutei stous dhmosious xwrous. Kanenas dn einai upoxrewmenos na anagkasei tous upoloipous na eispneoun ton kapno tou. H politeia exei upoxrewsh na prostateuei thn ugeia twn politwn ths. Epeidh mphke auto to metro 8a arxisoume na leme oti kai ta kinhta kanoun kako k to ena k to allo kanei kako? Apo kapou prepei na 3ekinhsoume dn nomizete? Egw auto to metro to vlepw ws mia 8etikhkotath kinhsh (epitelous!). Epeidh mporei na einai ligoi autoi pou dn kapnizoun (an k dn einai toso ligoi osoi nomizoume) shmainei oti to metro auto dn einai swsto kai dikaio??? Nomizw oti h ugeia prepei na mpei panw apo ton e8ismo..
    File zastava to 8ema edw dn einai ti 8a kanei o Ypourgos k pote 8a zhthsei daneika. Dn prokeitai na ginoume astunokratoumenh zwnh. Exw thn entupwsh oti vlepeis to dentro k xaneis to dasos... To 8ema einai na ma8oume na sevomaste thn ugeia twn sumpolitwn mas h opoia 3analew einai to shmantikotero aga8o

Περιοχή
    ATHENS Space Station

Μαριλλού κάνε ένα κόπο σε παρακαλώ να διαβάσεις όλα τα ποστ που έχω ποστάρει, αν θέλεις να αναφερθείς σε εμένα διότι έχουν γραφτεί πολύ περισσότερα και μάλλον δεν έχεις αντιληφθεί που αναφέρομαι και σε τι πράγμα. Αν τα είχες δει είμαι σίγουρος ότι θα γνώριζες πως μάλλον κοιτάω το δάσος και όχι μόνο το δέντρο.Συμπολίτες σου δεν είναι οι μισοί άνθρωποι είναι όλοι...Καπνίζοντες και μη καπνίζοντες.Γιαυτό λοιπόν και είναι απαράδεκτος ο εκάστοτε Υπουργός που δεν κατανοεί πως οφείλει να προστατεύσει το σύνολο των πολιτών της χώρας. Όσο για το αστυνομοκρατούμενη ζώνη ξέρω πολύ καλά τι λέω. ¶μα θέλει ο εκάστοτε υπουργός μέτρα αυτής της μορφής και του είδους να αναλάβει και την τήρησή τους... Δεν θα γίνουμε big brother επειδή το θέλει ο Αβραμόπουλος...
    Εσύ δηλαδή είσαι της λογικής προστατεύω τους μισούς και τους άλλους τους θεωρώ φύρα και άστους να πνιγούν;;; Για σκέψου λίγο πιο βαθιά και ουσιαστικά....όταν μιλάς για εθισμούς. Εθισμός τοξίνης=αρρώστια. Τελεία και παύλα.
    Αν και κατηγορείς την χρήση των στατιστικών εντούτοις μπαίνεις και εσύ στην ίδια λογική.....Μετράς και προσπαθείς να τεντώσεις τα κουκιά για να είμαστε εντάξει.
    Και σε παρακαλώ αν θέλεις γράψε ελληνικά διότι για τους περισσότερους είναι πρόβλημα αυτός ο τρόπος γραφής.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zastava : 17-06-09 στις 8:25

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Εγω πιστευω ειναι απλο το θεμα και η δικαιολογιες που ακουστηκαν ειναι οι τυπικες των καπνιστων...η γυναικα μου καπνιζει με ενοχλει τρελα αλλα βρισκουμε τον τροπο ωστε να μην σκοτωνομαστε οποτε ξεκιναει τις αναπνοες θανατου πισσας και νικοτινης.Ετσι μαλλον πρεπει να γινει και εξω στον δρομο στο εστιατορεια που θελεις δεν θελεις τραβας τις τζουριτζες του large ελληναρα.
    Αφου εμεις δεν σας ενοχλουμε εσεις γιατι μας μπουκωνετε με τα αμερικανικα καταλοιπα καπνου?
    Ποσο παραλογο ειναι αυτο που λεω?

Ευχαριστω πολυ

Blogthean Το avatar του χρήστη passionata
    Περιοχή
    Αθήνα

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Marillou! Εμφάνιση μηνυμάτων
    H politeia exei upoxrewsh na prostateuei thn ugeia twn politwn ths. Epeidh mphke auto to metro 8a arxisoume na leme oti kai ta kinhta kanoun kako k to ena k to allo kanei kako? Apo kapou prepei na 3ekinhsoume dn nomizete? Egw auto to metro to vlepw ws mia 8etikhkotath kinhsh (epitelous!).
    Η πολιτεία μπορεί να ξεκινήσει και αλλιώς.Να συντονίσει το σύστημα υγείας που χολαίνει!Να ενισχύσει τα ασφαλιστικά ταμεία.Είναι απαράδεκτο να τους πληρώνουμε χαράτσι μια ζωή και μόλις χρειαστεί να νοσηλευτούμε ή να αγοράσουμε κάποιο φάρμακο να μας ρουφάνε το αίμα!
    Είναι κακό το τσιγάρο,είναι κακό το κινητό,είναι πολλά τα σκατά στη χώρα μας,αλλά δεν φτιάχνεις τη βιτρίνα και το "μαγαζί" στο εσωτερικό παραμένει βρώμικο!

Επειδή βλέπω ότι δεν καταλαβαίνεις τι θέλω να πω (όχι μόνο εγώ αλλα και όλοι όσοι υποστηρίζουν το μέτρο) θα σου κάνω μια ερώτηση. Θα κάνω σε όλους τους καπνιστές μια ερώτηση.
    ΕΦΟΣΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΧΕΣΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΒΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ, ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕΤΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΕΙΣΠΝΕΟΥΝ ΤΟΝ ΚΑΠΝΟ ΣΑΣ;
    Και σε ρωτάω ειλικρινά Ζastava έτσι όπως ήταν τα πράγματα μέχρι τώρα δεν διαχωρίζαμε τους συμπολίτες μας αλλά και τους φίλους μας σε καπνιστές και μη καπνιστές; Λόγω του μέτρου τους διαχωρίσαμε; Όπως λες και σε ένα άλλο ποστ σου (για να μην λες ότι δεν τα έχω διαβάσει) ''Όπως επίσης εσύ θέλεις να απολαμβάνεις με τον τρόπο σου το καφέ σου το ίδιο θέλω και εγώ...ούτε θα μου πει κανείς πως θα τον πιω και φυσικά δεν θα κάτσω στο πεζοδρόμιο(φυσικά δεν συνεπάγεται αυτό ότι πρέπει να ενοχλώ τον δίπλα να ξέρουμε και τι λέμε)''. Πώς δηλαδή θα πεις τον καφέ σου με το τσιγαράκι σου χωρίς να ενοχλείς τον άλλον; Και τα starbucks είναι ένα μόνο παράδειγμα. Δεν έχουν καν παραδοσιακό καφέ. Πες μου άλλη καφετέρια που δεν επιτρέπεται το κάπνισμα και εγω θα πάω. Το να πάω όμως σε αυτή την καφετέρια δεν με διαχωρίζει από το σύνολο; Δεν με περιορίζει; Όπως κ εσύ θες να καπνίζεις κ εγώ θέλω να μην μυρίζω τον καπνό σου όταν πίνω καφέ όταν πάω στα club, όταν τρώω έξω κ.τ.λ Αν δηλαδή απαγορευόταν εντελώς όπως είχες πεο σε άλλο ποστ ''Είπα και το ξαναλέω πλήρης απαγόρευση ακόμη και στην παραγωγή και βρες τους τρόπους να θεραπεύσεις τους εξαρτημένους....μόνο τότε θα του έλεγα μπράβο.....'' θα ήσουν ευχαριστημένος; Δεν θα είχες αντίρρηση; Γιατί κ εγώ αυτό προτιμάω!!! Να σταματήσει η παραγωγή των τσιγάρων. Τρόποι απεξάρτησης όμως υπάρχουν. Η πρώτη και καλύτερη είναι η θέληση. Δεύτερη και εξίσου αποτελεσματική είναι η διάγνωση του γιατρού! Εγώ προσωπικά ξέρω 2 ανθρώπους που το έκοψαν μαχαίρι επειδή ο γιατρός τους είπε ότι άμα συνεχίζουν οι επιπτώσεις θα είναι θανατηφόρες. Εσύ όμως και γενικά όλοι οι καπνιστές δεν θα αντιδρούσατε σε ενα τέτοιο μέτρο; Θα λέγατε μπράβο; Μακάρι... Πάντως οι φράσεις σου που έχω παραθέσει εδώ αναιρούν τα περισσότερα που έχεις πει σε άλλα ποστ σου...

Περιοχή
    ATHENS Space Station

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Marillou! Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή βλέπω ότι δεν καταλαβαίνεις τι θέλω να πω (όχι μόνο εγώ αλλα και όλοι όσοι υποστηρίζουν το μέτρο) θα σου κάνω μια ερώτηση. Θα κάνω σε όλους τους καπνιστές μια ερώτηση.
    ΕΦΟΣΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΧΕΣΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΒΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ, ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕΤΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΕΙΣΠΝΕΟΥΝ ΤΟΝ ΚΑΠΝΟ ΣΑΣ;
    Και σε ρωτάω ειλικρινά Ζastava έτσι όπως ήταν τα πράγματα μέχρι τώρα δεν διαχωρίζαμε τους συμπολίτες μας αλλά και τους φίλους μας σε καπνιστές και μη καπνιστές; Λόγω του μέτρου τους διαχωρίσαμε; Όπως λες και σε ένα άλλο ποστ σου (για να μην λες ότι δεν τα έχω διαβάσει) ''Όπως επίσης εσύ θέλεις να απολαμβάνεις με τον τρόπο σου το καφέ σου το ίδιο θέλω και εγώ...ούτε θα μου πει κανείς πως θα τον πιω και φυσικά δεν θα κάτσω στο πεζοδρόμιο(φυσικά δεν συνεπάγεται αυτό ότι πρέπει να ενοχλώ τον δίπλα να ξέρουμε και τι λέμε)''. Πώς δηλαδή θα πεις τον καφέ σου με το τσιγαράκι σου χωρίς να ενοχλείς τον άλλον; Και τα starbucks είναι ένα μόνο παράδειγμα. Δεν έχουν καν παραδοσιακό καφέ. Πες μου άλλη καφετέρια που δεν επιτρέπεται το κάπνισμα και εγω θα πάω. Το να πάω όμως σε αυτή την καφετέρια δεν με διαχωρίζει από το σύνολο; Δεν με περιορίζει; Όπως κ εσύ θες να καπνίζεις κ εγώ θέλω να μην μυρίζω τον καπνό σου όταν πίνω καφέ όταν πάω στα club, όταν τρώω έξω κ.τ.λ Αν δηλαδή απαγορευόταν εντελώς όπως είχες πεο σε άλλο ποστ ''Είπα και το ξαναλέω πλήρης απαγόρευση ακόμη και στην παραγωγή και βρες τους τρόπους να θεραπεύσεις τους εξαρτημένους....μόνο τότε θα του έλεγα μπράβο.....'' θα ήσουν ευχαριστημένος; Δεν θα είχες αντίρρηση; Γιατί κ εγώ αυτό προτιμάω!!! Να σταματήσει η παραγωγή των τσιγάρων. Τρόποι απεξάρτησης όμως υπάρχουν. Η πρώτη και καλύτερη είναι η θέληση. Δεύτερη και εξίσου αποτελεσματική είναι η διάγνωση του γιατρού! Εγώ προσωπικά ξέρω 2 ανθρώπους που το έκοψαν μαχαίρι επειδή ο γιατρός τους είπε ότι άμα συνεχίζουν οι επιπτώσεις θα είναι θανατηφόρες. Εσύ όμως και γενικά όλοι οι καπνιστές δεν θα αντιδρούσατε σε ενα τέτοιο μέτρο; Θα λέγατε μπράβο; Μακάρι... Πάντως οι φράσεις σου που έχω παραθέσει εδώ αναιρούν τα περισσότερα που έχεις πει σε άλλα ποστ σου...
    Το έχω πει και το ξαναλέω πλήρη απαγόρευση παντού και σ΄όλα και είναι ξεκάθαρο αυτό.... Αν το έχεις καταλάβει...αν δεν το έχεις καταλάβει λυπάμαι πολύ... Επίσης αν θέλεις να ξέρεις όταν παραθέτεις προτάσεις αποκομμένες από post κάποιου καλό θα ήταν να παραθέτεις και το γενικότερο πνεύμα του κειμένου έτσι για να ξέρουμε τι λέμε.
    Όταν αποφασίζεις σαν κοινωνία να πάρεις μέτρα.....στο ξανατονίζω δεν βάζεις ρατσιστικούς διαχωρισμούς....ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.
    ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΕΣΕΝΑ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ;;;Το ότι καπνίζω δεν σημαίνει ότι δεν γνωρίζω τι γίνεται....ΟΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ....
    Ή νομίζεις εσύ ότι με αυτά που εξήγγειλε ο λαλίστατος κατά τα άλλα υπουργός θα λυθεί το θέμα;;; Πιστεύεις ότι δεν θα βρουν όλοι τι να κάνουν;;; Αν το νομίζεις μάλλον έχεις ξεχάσει ότι ο νόμος γενικά περί απαγορεύσεως ισχύει εδώ και 50 χρόνια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Επίσης ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙ Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΛΥΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑΣ ΠΛΑΝΑΤΑΙ ΟΙΚΤΡΑ. Και ποιος είναι αυτός που θα βάλει εσένα τον απλό πολίτη στην διαδικασία να διαπληκτίζεσαι με τον γείτονά σου;;; Και θα φτάσουμε να παίζουν μπουνιές, καπνιστές, μη καπνιστές , εργαζόμενοι και καταστηματάρχες για τα μάτια του Αβραμόπουλου.... Για σκέψου τα καλά.
    Όπως ακόμη αν νομίζει ότι θα πρέπει να περιορίσει τον καπνιστή, να αφήσει την φορολογία των τσιγάρων στην άκρη.... ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΘΙΚΟ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΕΧΘΑΝΕΣΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΔΕΧΕΣΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΛΕΦΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τέλος στις κοροϊδίες.....ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΛΕΜΕ.....Εσύ θα καταδεχόσουν να πάρεις λεφτά από αυτό που θανατώνει τον συνάνθρωπό σου για πες μας;;;;
    Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΚΑΙΣΑΡΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΛΑ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙΜΙΑ.
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΕΞΑΡΤΗΣΗ ΑΣΤΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΕ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΟΚΑΝΑ και από πουθενά αλλού να δεις εξαρτήσεις και απεξαρτήσεις από εθισμούς και άλλες καταστάσεις.....

Υ.Γ. Η απάντηση στο πως θα πιω τον καφέ μου βρίσκεται 10 περίπου σελίδες πιο πίσω αν θέλεις να ξέρεις.... Όπως επίσης και πληθώρα άλλων προτάσεων για ουσιαστική λύση....αλλά αυτά μάλλον δεν τα διάβασες!!!!!! Όταν τα διαβάσεις τα ξαναλέμε!!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zastava : 17-06-09 στις 11:49

"Forrest Gump" (1994)

Πάντως μην νομίζετε ότι δεν ξέρω ότι η απεξάρτηση είναι δύσκολη. Ήμουνα κ εγώ καπνίστρια και δυσκολεύτικα πολύ να το κόψω. Πάνω απ'όλα όμως είναι η θέληση. ¶μα κάποιος δεν θέλει να κόψει το τσιγάρο όσα και να ακούει και να μαθαίνει για τις βλαβερές του επιπτώσεις δεν πρόκειτε να το κόψει. Ο εθισμός έιναι πολύ επικίνδυνη κατάσταση και καταπολεμάται με παρά πολύ μεγάλη προσπάθεια (ιδιαίτερα ατομική). Ξέρω πολύ καλά τις επιδράσεις της νικοτίνης και γενικά των εξαρτισιογόνων ουσιών διότι σπουδάζω χημεία και όχι επειδή θέλω να το παίξω έξυπνη. Δεν έχω να σχολιάσω άλλα πάνω σε αυτό το θέμα. Ό,τι είχα να πω το έχω πει ήδη. Σας ευχαριστώ για την προσοχή σας

Σελίδα 12 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Κάπνισμα στο κρεβάτι
    By trelo_dimitris in forum Humor
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-10, 17:11
  2. Κάπνισμα: Σκοτώνεις - πληρώνεις
    By boeing734 in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-09, 15:42
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-09, 13:05
  4. Κάπνισμα μέχρι θανάτου
    By chr_far in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-08, 14:24
  5. Linkin Park Weekend μόνο στο Mad Radio 106,2!
    By Spiroslp in forum Συζήτηση για τη Μουσική
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-08, 12:28

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Δικαιώματα - Επιλογές