Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Σελίδα 6 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 60 από 153

Θέμα: Κάπνισμα μόνο στο πεζοδρόμιο!

Blogthean Το avatar του χρήστη Kain5056
    Περιοχή
    Πλανήτης Vulcan...

Προεπιλογή Απάντηση: Κάπνισμα μόνο στο πεζοδρόμιο!

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι βρίκατε πάνω στο τσιγάρο και τ'αρχίσατε και τι είναι αυτο που σας αρέσει πάνω του και συνεχίζετε να το κάνετε;
    Φαίνεται πως είμαι ο μόνος καπνιστής που παίρνει στα σοβαρά αυτή την ερώτηση, καθώς είναι κάτι που ρωτάω κι εγώ τους άλλους καπνιστές.

Πέρυσι το καλοκαίρι δούλευα ως μάγειρας σε ξενοδοχείο, κάτι που με άγχωνε υπερβολικά. Εκεί ξεκίνησα το κάπνισμα επειδή μου προσέφερε ηρεμία όταν τη χρειαζόμουν. Τώρα το συνεχίζω πιο πολύ από συνήθεια, αλλά και επειδή με χαλαρώνει αρκετά όταν πονάω στα γόνατά μου, όπου έχω μια αρκετά επίπονη πάθηση. Αν θελήσω να το κόψω πιστεύω πως μπορώ αρκετά εύκολα, καθώς έτσι η αλλιώς δεν κάνω και πολλά τσιγάρα...

andrex σαν καπνιστής που είμαι λαμβάνω ότι με αποκαλείς ηλίθιο κ ανόητο , λπν ΣΚΑΤΑ ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ ΣΟΥ @%$!^%#!!!!! (ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ) προσπαθώ να είμαι ευγενικός και να μην χαρακτηρίζω κοινωνικές ομάδες ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ως εδώ κ μη πάρε κει !!!

Υ.Γ. Αν περιμένεις να σωθείς από το ΙΚΑ και τη δημόσια υγεία είσαι άξιος της μοίρας σου (έχω εδώ και αρκετά χρόνια ιδιωτική ασφάλεια).

Όσο αφορά τον Ελιτιστή (τι σικ nicname) ελπίζω να τηλεφωνείς και για τα μπάζα που πετάνε οι διάφοροι σε διάφορα μέρη, για όσους έχουν παράνομες κατασκευές σε παραλίες κτλ κτλ κτλ.Έτσι μόνο μπορώ να δεχτώ την προθυμότητα σου να κάνεις "κοινό καλό στον τόπο" τηλεφωνώντας και "ενημερώνοντας" τις αρχές.....
    Όσο αφορά τον πατέρα σου έκανε τις επιλογές του. Αν θέλω να τρώω κάθε μέρα παϊδάκια στα κάρβουνα ξέρω ότι θα πάθω χοληστερίνη ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ!!!!! μπορείτε να το αντιληφθείτε αυτό εσείς οι εθνοσωτήρες ?????

Για το θέμα του ANDEX και για το πως εκφράστηκα εγώ παρακαλώ να πάρει θέση η συντονιστική ομάδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη skordoss : 15-06-09 στις 15:05
    Το να τρως μόνος σου είναι θλιβερό, το να πίνεις όχι !
    Σκορδαλιάς©

Blogthean Το avatar του χρήστη zastava
    Περιοχή
    ATHENS Space Station

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andrex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πρέπει όλοι εσείς να καταλάβετε που κάνετε τα σχόλια με δόση κλαψ-κλαψ για την απαγόρευση ότι: ΟΧΙ μόνο πρέπει να απαγορευτεί το κάπνισμα σε όλους τους χώρους, αλλά η Πολιτεία επιπρόσθετα να βάλει και ειδικό φόρο στο κάθε πακέτο που να το διπλασιάζει στην τιμή του δεδομένου ότι οι ασθένειες στους καπνιστές θερίζουν και η επιβάρυνση του κρατικού προϋπολογισμού εξαιτίας τους είναι ιδιαίτερα μεγάλη. Έτσι θα προπληρώνουν την ηλιθιότητά τους να καπνίζουν για να πεθάνουν, αλλά τουλάχιστον θα ξελαφρώνουν σημαντικά το νοσοκομειακά έξοδα και τα νοσήλεια που προκύπτουν εξαιτίας τους, αλλά και της αδιαφορίας και ανοησία τους να σταματήσουν να αρρωσταίνουν με το κάπνισμα! Το καταλάβατε αυτό? Το σωστό, σωστό και το δίκαιο, δίκαιο. Πλήρωνε τώρα κύριε Καπνιστά για να μην επιβαρύνομαι εγώ που ΔΕΝ καπνίζω! Αυτοκτόνα με άλλα λόγια με αργό τρόπο... (Χε-χε-χε!!).
    Αγαπητέ φίλε μετά τις εγκάρδιες ευχές σου σου ΑΝΤΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΥΧΕΣΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ....
    Αν φυσικά θεωρείς ότι υπάγεσαι στην κατηγορία άνθρωπος γιατί μόνο τέτοιος δεν δείχνεις

ΜΑΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΄ΜΕΝΑ

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Εθνοσωτήρες και πράσινα άλογα ,,,,,,, το ξαναγράφω γεια τελευταία φορά ας τολμήσει να έρθει μπάτσος να με κάνει παρατήρηση
    Όσο γεια τους ρουφιάνους με το τετραψήφιο νούμερο άσε πρώτα να δουλέψει γιατί στην Ελλάδα τα νούμερα αυτά είναι λίγο κουφά

Περιοχή
    ATHENS Space Station

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο elitistis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είχα έστω και το παραμικρό αίσθημα συμπαράστασης προς τους καπνίζοντας, οι απαντήσεις ορισμένων στο συγκεκριμένο ποστ, το έσβησαν οριστικά (όπως και οι ίδιοι θα αναγκαστούν να σβήσουν το τσιγάρο τους).

Είναι αδιανόητο, μία ομάδα άρρωστων ανθρώπων (και δε το λέω επιθετικά, ούτε υποτιμητικά, αφού όλοι μας έχουμε συγγενείς και φίλους που καπνίζουν) να επιμένουν πως η σωστή αντιμετώπιση του θέματος δεν είναι το να αναζητήσουν ιατρική βοήθεια ή έστω να καπνίζουν μόνο στο σπίτι τους, αλλά να ανέχονται οι υπόλοιποι τον καπνό και τον καρκίνο που σκορπάνε.

Μάλιστα στην προσπάθειά τους να εξασφαλίσουν ασυλεία για τις πράξεις τους, χαρακτηρίζουν τον νόμο φασιστικό και τους ανθρώπους που θα καταγγέλουν τις παράνομες πράξεις τους, χαφιέδες.

Αναρωτιέμαι όμως, αν είναι χαφιές αυτός που διευκολύνει την τήρηση των νόμων ή άξεστος και αντικοινωνικός αυτός που προκειμένου να μη χαλάσει τη ζαχαρένια του, ενοχλεί τους συμπολίτες του.

Εγώ προσωπικά θα έχω τον τετραψήφιο αριθμό περασμένο στις γρήγορες κλήσεις στο κινητό μου, επειδή σκοπός μου είναι να βοηθήσω προκειμένου το κάπνισμα να σβήσει μαζί με τη γενιά των καπνιστών που ζει ανάμεσά μας.

Κανείς νόμος δεν είναι φασιστικός, επειδή τον ψηφίζει η πλειοψηφία των νομίμως εκλεγμένων αντιπροσώπων μας. Φασιστικό είναι να κάθεται πριν λίγες μέρες δίπλα μου ένα κοριτσάκι το πολύ 18 ετών και να βάζει το τσιγάρο της στη μούρη μου. Φασιστική είναι η νοοτροπία της νεαράς -και τόσων άλλων- που θεωρεί εντελώς λογικό να αναπνέω τον καρκίνο που αγοράζει έναντι 3.5 ευρώ σε συσκευασία των 20.

Έκανα προσφάτως μία επέμβαση στα μάτια μου, με τον καπνό να θεωρείται απαγορευμένος. Φασιστικό είναι να πηγαίνω να εργαστώ σε κλειστό δημόσιο χώρο και να υποφέρω από τον καπνό των διπλανών μου.

Το τι κάνει ο καθένας στο σπίτι του δεν με αφορά. Φασιστική θα ήταν η απαγόρευση προϊόντων καπνού. Το να θέλω όμως να φάω κάπου, να πιώ τον καφέ μου, να ταξιδέψω ή να εργαστώ χωρίς να είμαι υποχρεωμένος να το κάνω μέσα σε ένα σύννεφο καπνού είναι ανθρώπινο δικαίωμα. Όποιος δε το καταλαβαίνει, ίσως θα πρέπει να αναλογιστεί το πραγματικό πρόβλημα που του δημιουργεί η νικοτίνη και η πίσσα.

ΥΓ. Για να προλάβω οποιοδήποτε "δημοκρατικό" σχόλιο. Θα συμβούλευα όποιον έχει αντίθετη άποψη με τη δική μου να την αναλύσει με τον πατέρα μου που είναι φανατικός καπνιστής. Βέβαια η κουβέντα θα είναι λίγο μονόπλευρη, αφού ο πατέρας μου αδυνατεί να μιλήσει τους τελευταίους έξι μήνες, ως αποτέλεσμα του εγκεφαλικού που έπαθε, εξαιτίας του καπνίσματος. Και ενώ φυσικά αναγνωρίζω πως το λάθος είναι δικό του, αφού η απόφαση είναι ατομική, σκέφτομαι πόσα παιδιά μπορούμε να γλυτώσουμε, αν τα βοηθήσουμε να μεγαλώνουν σε έναν κόσμο χωρίς τσιγάρο.
    Αγαπητέ φίλε χρήσιμο το post σου αλλά φάσκεις και αντιφάσκεις...Την μια μας λες ότι είναι άρρωστοι και μετά λες ότι απολαμβάνουν ασυλία....Σαφώς και ο άρρωστος θέλει και ασυλία και προστασία, αν κρίνουμε ότι είναι τέτοιος ....Εσύ λοιπόν θα "καρφώσεις" τον άρρωστο;;;; Κοίταξε να "καρφώσεις" κανέναν υγιή...Οι νόμοι βεβαίως και πρέπει να τηρούνται από όλους....Για πες μας όμως το τσιγάρο κρίθηκε ότι είναι παράνομο προϊόν για να καταλάβουμε δηλαδή και εμείς;;;;
    Τελικά για πές μας είναι τελικά O KΑΠΝΙΣΤΗΣ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ ΤΟΞΙΚΩΝ ΟΥΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΑΡΡΩΣΤΟΣ Ή ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ;;;; Αποφάσισε μέσα σου τι είναι και μετά να αρχίσεις να καταγγέλεις άλλους ανθρώπους με τις γελοιότητες που αποφάσισαν ορισμένοι....
    Και αν ενοχλεί ο καπνός να επιζητάς τα σωστά μέτρα για όλους τους ανθρώπους ...να κηρυχθεί παράνομος ο καπνός και η παραγωγή του. Μη σιωπάς αν θες να σώσεις τις επόμενες γενιές όπως ισχυρίζεσαι...ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα .....άντερα θέλει μόνο....Όταν λοιπόν θα καλέσεις το τετραψήφιο για πρώτη φορά φρόντισε να το καταγγείλεις και αυτό και να πολεμήσεις γιαυτό....
    Φασισμός είναι η απαγόρευση πώλησης του τσιγάρου κατ΄εσένα ;;;; Τι μας λες, σοβαρά , ανακάλυψες την πυρίτιδα!!!! Φασιστικό είναι να μην πωλιούνται και μερικά τσιγαριλίκια και καμιά κόκα....τι λες ;;;
    Είδες λοιπόν που ο φασισμός έχει πολλές μορφές και εσύ φασιστικά σκέφτεσαι.
    Αλήθεια στην Ελλάδα είσαι πλειοψηφία εσύ ως μη καπνιστής για πες μας;;;; Ξέρεις την ποσόστωση;;; Ή σου διαφεύγει;;;
    Τέλος κατανοώ τα προβλήματα που αναφέρεις, σεβαστά και ανθρώπινα, γιαυτό σκέψου και τους άλλους "αρρώστους".
    Υ.Γ. Πιστεύεις αλήθεια ότι θα βρίσκεις μαγαζί των 70 τ.μ. να πιεις τον καφέ που να είναι μη καπνιστών.... Θα φυτοζωεί όπως τα STARBUCKS.... Και βέβαια και στα άλλα μαγαζιά δεν θα τους αποφεύγεις αφού και εκεί θα είναι αλλά μέσα στη "γυάλα". Προς τι λοιπόν ο αλληλοσπαραγμός;;;; Μόνο μην αναγκαστείς να βρεθείς και εσύ μέσα στη "γυάλα" για να διασκεδάσεις .Και όταν θα αναγκαστείς εκ των πραγμάτων να πληρώνεις το καφεδάκι 8 και 10 ευρώπουλα να μην παραπονιέσαι.... Οι ασκοί του Αιόλου τους παίρνουν όλους σβάρνα....γιαυτό καλό θα ήταν να κοιτάμε τους ανθρώπους πάντα....Ο χαφιές πάντα είχε κακό τέλος(βλ. Αρτέμης Μάτσας)
    Το σεβασμό και τον αυτοσεβασμό τον απονέμεις εσύ ο ίδιος στον εαυτό σου δεν χρειάζεται κανένας νόμος για να το έχεις (το ίδιο ισχύει και για κάθε καπνιστή).....Βλέπεις είναι θέμα χαρακτήρα και όχι προϊόν χαφιεδισμού.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zastava : 15-06-09 στις 15:55

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο elitistis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είχα έστω και το παραμικρό αίσθημα συμπαράστασης προς τους καπνίζοντας, οι απαντήσεις ορισμένων στο συγκεκριμένο ποστ, το έσβησαν οριστικά (όπως και οι ίδιοι θα αναγκαστούν να σβήσουν το τσιγάρο τους).

Είναι αδιανόητο, μία ομάδα άρρωστων ανθρώπων (και δε το λέω επιθετικά, ούτε υποτιμητικά, αφού όλοι μας έχουμε συγγενείς και φίλους που καπνίζουν) να επιμένουν πως η σωστή αντιμετώπιση του θέματος δεν είναι το να αναζητήσουν ιατρική βοήθεια ή έστω να καπνίζουν μόνο στο σπίτι τους, αλλά να ανέχονται οι υπόλοιποι τον καπνό και τον καρκίνο που σκορπάνε.

Μάλιστα στην προσπάθειά τους να εξασφαλίσουν ασυλεία για τις πράξεις τους, χαρακτηρίζουν τον νόμο φασιστικό και τους ανθρώπους που θα καταγγέλουν τις παράνομες πράξεις τους, χαφιέδες.

Αναρωτιέμαι όμως, αν είναι χαφιές αυτός που διευκολύνει την τήρηση των νόμων ή άξεστος και αντικοινωνικός αυτός που προκειμένου να μη χαλάσει τη ζαχαρένια του, ενοχλεί τους συμπολίτες του.

Εγώ προσωπικά θα έχω τον τετραψήφιο αριθμό περασμένο στις γρήγορες κλήσεις στο κινητό μου, επειδή σκοπός μου είναι να βοηθήσω προκειμένου το κάπνισμα να σβήσει μαζί με τη γενιά των καπνιστών που ζει ανάμεσά μας.

Κανείς νόμος δεν είναι φασιστικός, επειδή τον ψηφίζει η πλειοψηφία των νομίμως εκλεγμένων αντιπροσώπων μας. Φασιστικό είναι να κάθεται πριν λίγες μέρες δίπλα μου ένα κοριτσάκι το πολύ 18 ετών και να βάζει το τσιγάρο της στη μούρη μου. Φασιστική είναι η νοοτροπία της νεαράς -και τόσων άλλων- που θεωρεί εντελώς λογικό να αναπνέω τον καρκίνο που αγοράζει έναντι 3.5 ευρώ σε συσκευασία των 20.

Έκανα προσφάτως μία επέμβαση στα μάτια μου, με τον καπνό να θεωρείται απαγορευμένος. Φασιστικό είναι να πηγαίνω να εργαστώ σε κλειστό δημόσιο χώρο και να υποφέρω από τον καπνό των διπλανών μου.

Το τι κάνει ο καθένας στο σπίτι του δεν με αφορά. Φασιστική θα ήταν η απαγόρευση προϊόντων καπνού. Το να θέλω όμως να φάω κάπου, να πιώ τον καφέ μου, να ταξιδέψω ή να εργαστώ χωρίς να είμαι υποχρεωμένος να το κάνω μέσα σε ένα σύννεφο καπνού είναι ανθρώπινο δικαίωμα. Όποιος δε το καταλαβαίνει, ίσως θα πρέπει να αναλογιστεί το πραγματικό πρόβλημα που του δημιουργεί η νικοτίνη και η πίσσα.

ΥΓ. Για να προλάβω οποιοδήποτε "δημοκρατικό" σχόλιο. Θα συμβούλευα όποιον έχει αντίθετη άποψη με τη δική μου να την αναλύσει με τον πατέρα μου που είναι φανατικός καπνιστής. Βέβαια η κουβέντα θα είναι λίγο μονόπλευρη, αφού ο πατέρας μου αδυνατεί να μιλήσει τους τελευταίους έξι μήνες, ως αποτέλεσμα του εγκεφαλικού που έπαθε, εξαιτίας του καπνίσματος. Και ενώ φυσικά αναγνωρίζω πως το λάθος είναι δικό του, αφού η απόφαση είναι ατομική, σκέφτομαι πόσα παιδιά μπορούμε να γλυτώσουμε, αν τα βοηθήσουμε να μεγαλώνουν σε έναν κόσμο χωρίς τσιγάρο.
    [ame=http://www.youtube.com/watch?v=AV37tab8PJk]YouTube - ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ & ΒΑΖΑΙΟΣ - ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ MARLBORO[/ame]

Blogthean Το avatar του χρήστη Taxydromos
    Περιοχή
    Πολίτης του Κόσμου

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zastava Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ φίλε μετά τις εγκάρδιες ευχές σου σου ΑΝΤΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΥΧΕΣΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ....
    Αν φυσικά θεωρείς ότι υπάγεσαι στην κατηγορία άνθρωπος γιατί μόνο τέτοιος δεν δείχνεις
    Κάτσε γιατί μπερδεύτηκα τώρα εσύ είσαι με εμάς ή με τους άλλους ?
    Γιατί κάπου είδα θένκς στους αντικαπνιστές καπνιστές και τώρα αισιχτίρ στον αντικαπνιστή.
    Ή μήπως έδωσες άι σιχτίρ στον φασίστα αντικαπνιστή ?
    Αν και το όλο θέμα φασιστικό μου μοιάζει εμένα αλλά τέλος πάντων
    <font color=Blue><b><span style=font-family: Franklin Gothic Medium><font size=4>Ου Πόσοι αλλά Πού</font></span></b></font>

Περιοχή
    ATHENS Space Station

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Taxydromos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτσε γιατί μπερδεύτηκα τώρα εσύ είσαι με εμάς ή με τους άλλους ?
    Γιατί κάπου είδα θένκς στους αντικαπνιστές καπνιστές και τώρα αισιχτίρ στον αντικαπνιστή.
    Ή μήπως έδωσες άι σιχτίρ στον φασίστα αντικαπνιστή ?
    Αν και το όλο θέμα φασιστικό μου μοιάζει εμένα αλλά τέλος πάντων
    Επικροτώ τον καθένα που έχει μια άποψη και το λέει....τον ομιλητή πάντα τον χειροκροτείς ακόμη και αν δεν συμφωνείς μαζί του...διότι το απαιτούν οι κανόνες της καλής συμπεριφοράς...Νομίζω ότι αντιλαμβάνεσαι τι σου λέω...Θα είμαι ευγενής και στον εχθρό απέναντι..
    Ο εν λόγω κύριος έκανε τον κόπο να γράψει κάτι και τον ευχαριστώ γιαυτό....Το περιεχόμενο του λόγου του όμως ήταν απαράδεκτο και του ευχήθηκα να πάθει ότι δηλώνει ότι θέλει να πάθουν οι άλλοι συνάνθρωποί του.... Ζώα έχει αρκετά το ζωϊκό βασίλειο δεν χρειάζεται και δίποδα.
    Όσο δε για το όλο θέμα έχω εκφράσει την άποψή μου...τέλος σε όλα αν θέλουμε να μιλάμε σοβαρά....Αν τώρα θέλουμε να κάνουμε το κομμάτι μας(βλ. κ. Αβραμόπουλος) κάνουμε αστειότητες και γελιότητες.
    Το κάπνισμα στην Ελλάδα είναι ειδικών συνθηκών αφού τα ποσοστά είναι 50-50. Τότε απαιτεί και ειδικά μέτρα....που δεν λαμβάνει σοβαρά υπόψη του ο κ. Υπουργός... Που ακούστηκε να βάζει τους μισούς Ελληνες να καταγγέλουν τους άλλους μισούς.... Να βγάλει την αστυνομία έξω και να τηρήσει τα όποια μέτρα θέλει να πάρει...Πρέπει δηλαδή να αρχίσουν να πλακώνονται μεταξύ τους για να κάνει μόστρα ο κ. Αβραμόπουλος....
    Για να πάει να τα βάλει με τις καπνοβιομηχανίες, έχει τα έντερα;;;;
    Τουμπεκί όμως εκεί, μόκο κάνει, φουσκώνει σαν το παγώνι.
    Και για να μιλάμε σοβαρότερα...ξέρεις τι λένε οι καπνοβιομήχανοι.....ΕΜΕΙΣ ΩΣ ΠΕΛΑΤΗ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟΝ ΥΓΙΗ ΚΑΠΝΙΣΤΗ.....η διάρκεια φίλε μου τους ενδιαφέρει και όχι η ποσότητα....γίνεται κατανοητό....

"Forrest Gump" (1994)

Blogthean Το avatar του χρήστη Taxydromos
    Περιοχή
    Πολίτης του Κόσμου

Δεν χειροκροτώ κανένα που λέει παπαριές και ειδικά φασιστικές παπαριές.
    Με κάτι τέτοιες συγκαταβατικές παπαριές (για την χάρη της καλής συμπεριφοράς) και βγαίνει ο κάθε θρασύς (θεωρώντας ότι τον χειροκροτούν) και λέει την κάθε ηλιθιότητα.
    Καλύτερα αγενής παρά ευγενής με κολάρο και αλυσίδα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Taxydromos : 15-06-09 στις 15:39
    <font color=Blue><b><span style=font-family: Franklin Gothic Medium><font size=4>Ου Πόσοι αλλά Πού</font></span></b></font>

Περιοχή
    ATHENS Space Station

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Taxydromos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χειροκροτώ κανένα που λέει παπαριές και ειδικά φασιστικές παπαριές.
    Με κάτι τέτοιες συγκαταβατικές παπαριές (για την χάρη της καλής συμπεριφοράς) και βγαίνει ο κάθε θρασύς (θεωρώντας ότι τον χειροκροτούν) και λέει την κάθε ηλιθιότητα.
    Καλύτερα αγενής παρά ευγενής με κολάρο και αλυσίδα.
    Μέσα σ΄αυτόν τον κόσμο φίλε μου κυκλοφορούν άπαντες και εγώ και εσύ και αυτός....Τι να κάνουμε....Τον ευχαριστώ διότι αντιλαμβάνομαι ότι υπάρχει και ένα τέτοιο είδος ανθρώπου.... πιο πλούσιος γίνομαι σε εμπειρίες φίλε μου.....ανακαλύπτω νέα είδη του ζωικού βασιλείου.....μορφώνομαι ....Και δεν έχω ούτε κολάρο ούτε αλυσίδα.....ή αν θέλεις τα έχω και τα κρατάω εγώ....Η μετριοπάθεια δεν έβλαψε ποτέ κανέναν ο φανατισμός όμως τους βλάπτει όλους.....
    Αν ένας γάιδαρος σου γκαρίζει, δεν έχει νόημα να του γκαρίζεις κι εσύ.
    George Herbert, 1593-1633, Ουαλός ποιητής

"Forrest Gump" (1994)

Σελίδα 6 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Κάπνισμα στο κρεβάτι
    By trelo_dimitris in forum Humor
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-10, 17:11
  2. Κάπνισμα: Σκοτώνεις - πληρώνεις
    By boeing734 in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-09, 15:42
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-09, 13:05
  4. Κάπνισμα μέχρι θανάτου
    By chr_far in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-08, 14:24
  5. Linkin Park Weekend μόνο στο Mad Radio 106,2!
    By Spiroslp in forum Συζήτηση για τη Μουσική
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-08, 12:28

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Δικαιώματα - Επιλογές