Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 13 από 13

Θέμα: Ταλαιπωρία για τους 459 επιβάτες του «Ionian Sky»

Blogthean Το avatar του χρήστη Louthiena
    Περιοχή
    Γερμανία

Προεπιλογή Απάντηση: Ταλαιπωρία για τους 459 επιβάτες του «Ionian Sky»

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zastava Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες το σαν διακοπές και απόλαυσέ το.....Όσο για τα παιδιά να τους πεις ότι θα παίξετε το παιχνίδι "Η ΚΥΡΙΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ". Ντυθείτε και με κουστούμια εποχής και θα δεις ότι είναι όλα ωραία. Αστειεύομαι βεβαίως, αλλά και εμένα το τραίνο μ΄ αρέσει, έχεις άλλη αίσθηση....Σκέψου το πάντως....Δες και καμιά ταινία με τον Ηρακλή Πουαρώ για να συντονιστείς και θα διαπιστώσεις την ομορφιά του πράγματος
    Τσαφ τσουφ που λες και συ και να αγναντεύεις ταυτόχρονα τα μαγευτικά μέρη της διαδρομής. Ειδικά το πέρασμα από την Αυστρία είναι το κάτι άλλο.
    Με τα παιδιά σε μια τέτοια διαδρομή δεν θα παίξουμε το "Η ΚΥΡΙΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ" αλλά το "Η ΚΥΡΙΑ ΑΠΟΨΕ ΕΧΕΙ ΝΕΥΡΑ" σκεφτόμενη αν ο γίνεσε ή γεννιέσε Ηρώδης .

ΥΓ. Έχω διαβάσει τα περισσότερα της Αγκάθα Κρίστι και ποτέ δεν έχω βρει τον δολοφόνο. ΜΑ ΠΟΤΕ!!!!
    Αποκορύφωση δε, το Έγκλημα στο Όριαν Εξπρές

Απο Γερμανια υπαρχει η german wings οπου βρισκεις χαμηλες τιμες ολες τις περιοδους. Επισης η tuifly που κοστιζει λιγο παραπανω. Ειναι low cost αεροπορικες εταιριες. Εξαρταται απο που θελεις να φυγεις και σε ποια πολη της Ελλαδας θελεις να πας και ποιες ημερομηνιες γιατι εχουν 2-3 πτησεις την εβδομαδα. Την πρωτη δεν την εχω παρει ποτε, την tui 2 φορες...κατι σαν easyjet ειναι. Δεν ξερω κατα ποσο τις εμπιστευεσαι. Αυτο ειναι ενα θεμα. Παντως εμεις κλεισαμε 3 ατομα απο Στουτγαρδη πηγαινελα με Aegean (καλη αλλα φαρμακειο) 480¤ για τελος Ιουλιου-αρχες Αυγουστου αλλα χρειαστηκε να κανονισουμε τις αδειες μας παρα πολυ νωρις. Το αυτο κινητο ειναι οντως προβλημα αλλα δεν υπαρχει καποιος συγγενης να σας δανεισει ενα αμαξι; Αντιλαμβανομαι οτι η ενοικιαση μπορει να κοστιζει πολυ αλλα δειτε το συνολικο κοστος. Επισης απο Ιταλια η φθηνοτερη ακτοπλοικη ειναι η ΑΝΕΚ, ηταν τουλαχιστον μεχρι περισυ.
    Καλες διακοπες!

Blogthean Το avatar του χρήστη Louthiena
    Περιοχή
    Γερμανία

Γωγώ, με tuifly έχω πετάξει αρκετές φορές και είναι όπως τα λες. Πολύ φθηνά εισιτήρια (έκλεισα ως και εισιτήρια πηγαινέλα με 45 ευρώ το άτομο)και ενίοτε καλές προσφορές (πχ στα 2 άτομα πληρώνει μόνο το ένα). Τώρα από ασφάλεια, μέχρι στιγμής δεν έχω ακούσει κάτι άσχημο και είμαι ικανοποιημένη.
    Από Ιταλία προτιμώ ή ΑΝΕΚ ή τις Μινωικές, πάνω κάτω οι ίδιες τιμές.
    Του πλοιοκτήτη του «Ionian Sky» όπου έγινε το συμβάν δεν τα εμπιστεύομαι καθόλου.

Τελικά μέσω Ιταλίας θα πάμε και ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-09, 13:07
  2. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-09, 6:31
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-09, 6:31
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-09, 7:01
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-09, 20:23

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Δικαιώματα - Επιλογές