Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 40

Θέμα: Εκτέλεση παιδεραστή στην Υεμένη

Blogthean Το avatar του χρήστη asxetos35
    Περιοχή
    Πατρα

Προεπιλογή Απάντηση: Εκτέλεση παιδεραστή στην Υεμένη

καλα του εκαναν του αλητη, αλλα εδω εμεις εχουμε κατι μαλακιες στα καναλια που θα το συζηταγαν 15μερες και θα εβγαζαν τρελα πορισματα ο εισαγγελατος και οι υπολοιποι.(δεν νρεπονται λιγο,,αλλα αυτη ειναι χηροτεροι αλητες).
    αυτα..
    Proud To Be Greek

Blogthean Το avatar του χρήστη Louthiena
    Περιοχή
    Γερμανία

Ούτε συμπόνια δείχνω σε τέτοια αποβράσματα αλλά ούτε και σφαγέας τους γίνομε. Ναι, σίγουρα το λιντσάρισμα είναι μια πρώτη αντίδραση και κάθε γονιός ενστικτωδώς έτσι θα αντιδρούσε αν ερχόταν αντιμέτωπος με τον δράστη.
    ¶ντε και παίρνεις το νόμο στα χέρια. Πέρα από μια στιγμιαία ανακούφιση της εκδικητικής μανίας δεν θα νιώσεις τίποτε άλλο. Ο πόνος και η απώλεια του παιδιού σου θα συνεχίζουν να υπάρχουν.

Πιστεύω ότι ο θάνατος σε ανίατες περιπτώσεις είναι λύτρωση και όχι τιμωρία και εγώ θα ήθελα να τιμωρηθούν και όχι να λυτρωθούν.

οσο τραγικο και αν ειναι ενα τετοιο γεγονος και μαλιστα σε κοινη θεα νοιζω οτι του αξιζε
    Αν δεν μπορείς μην μου τάξεις...

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο starlet84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θεμα ειναι ο παραδειγματισμος.....και με αυτο τον αγριο και ασχημο τροπο...
    σιγουρα κατι πετυχαινεται..απο το να εμπαινε φυλακη!
    Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου φίλε starlet.Η τιμωρία που επιβάλει μια κοινωνία δεν είναι απλά ενάντια σε κάποιο πρόσωπο που εγκλημάτησε αλλά ενάντια σε όλους εκείνους που πιθανόν θα σκεφτόντουσαν να επαναλάβουν κάτι παρόμοιο στο μέλλον.Αυτό βέβαια δε σημαίνει πως δε θα υπάρξει ξανά τέτοιο τομάρι,αλλά σίγουρα θα αποτρέψει πολλούς.

ΥΠ:Πάντως τα πάντα κρίνονται εκ του αποτελέσματος και είτε μας αρέσει είτε όχι ,στις χώρες που εφαρμόζονται τέτοιοι νόμοι το ποσοστό της εγκληματικότητας είναι πολύ χαμηλό.Μαγικές λύσεις δεν υπάρχουν.Δεν μπορούμε να έχουμε πάταξη της εγκληματικότητας, τουλάχιστον για τέτοιου είδους εγκλήματα χωρίς αυστηρότατες ακόμα και ακραίες (όπως είναι και το έγκλημα που διαπράχθηκε) ποινές.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mixalakis : 09-07-09 στις 18:47

My Blog

Blogthean Το avatar του χρήστη zastava
    Περιοχή
    ATHENS Space Station

Η ανθρώπινη κοινωνία εγκλήματα, όπως η αιμομιξία, ο βιασμός, η δολοφονία και η παιδεραστία, προσπαθεί εδώ και χιλιετίες με κάθε μέσο και τρόπο που έχει να τα εξαλείψει αλλά δυστυχώς δεν το έχει πετύχει... Συνεπώς δεν αλλάζει τίποτα το γεγονός ότι εκτελέστηκε παρά μόνο προσφέρει αιμοδιψή δικαιολογημένη ικανοποίηση στους γονείς του θύματος....που όμως σε καμιά περίπτωση δεν είναι σε θέση να επαναφέρει το παιδί τους πίσω (για την συγκεκριμένη περίπτωση) ή αν είχε γίνει μόνο η ασέλγεια θα ήταν αμφίβολο αν επανερχόταν ως παιδί στη φυσιολογική του ψυχολογική και σωματική κατάσταση.....Αυτά είναι μεγάλα τραύματα για τις παιδικές αθώες ψυχές.....
    Αλίμονο για αυτόν που θα του συμβεί δυστυχώς....
    Όμως το πρόβλημα παραμένει και διογκώνεται μέρα με την μέρα.... Στο στόχο έχουν μπει πλέον τα αγοράκια και αυτό είναι ανησυχητικό διότι δεν είναι ιδιαίτερα λογικό. Αν κάποιος έχει ένστικτα τέτοιες συμπεριφοράς το φυσιολογικό θα ήταν να στραφεί στα κοριτσάκια.... Εντούτοις διαπιστώνουμε ότι τούτο δεν συμβαίνει και ότι έχουν στραφεί στα αγοράκια.....Δεν έχει εξήγηση το γεγονός αυτό, και δεν ξέρω ποιος μπορεί να το εξηγήσει.....
    Πάντως η θανάτωση(μεγάλη κουβέντα δεν θέλω να πω και μικρή μπουκιά θέλω να φάω) στην αποστειρωμένη λογική δεν είναι λύση... Όσο και δρακόντεια να είναι τα οποιαδήποτε μέτρα δεν παύει ο θάνατος διαμέσου εκτελέσεως να είναι λάθος....
    Η ηθελημένη αφαίρεση ζωής είναι εγκληματική συμπεριφορά και το να δρας κατά τον ίδιο τρόπο με τον δολοφόνο μάλλον είναι το ίδιο εγκληματικό. Θα μου πει κάποιος τώρα , κοίτα ρε φίλε μην σου τύχει...συμφωνώ με ότι θα μου πει.... Όμως τονίζω και πάλι σε μια λογική και ψύχραιμη ματιά των πραγμάτων δεν είναι η λύση.
    Πολλοί γονείς θυμάτων τέτοιων συμπεριφορών έχουν εκφραστεί με ένα πολύ σαφή τρόπο. Δηλώνουν συνήθως και εκφράζουν την ευχή τους για την εξάλειψη τέτοιων συμπεριφορών....και δεν νιώθουν ικανοποίηση για την τύχη του δράστη....
    Τραγικά γεγονότα.....ΜΑΚΡΙΑ ΛΕΧΡΙΤΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!!!!!!

ΜΑΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΄ΜΕΝΑ

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Blogthean Το avatar του χρήστη san_mat
    Περιοχή
    απο την χώρα του πουθενά του τίποτα και του πάντα...

θηριωδια η πραξη του...
    θηριωδια ..ο παραδειγματισμος η τιμωρια και η εκτελεση του..
    ελαβε ακριβως οτι εδωσε..
    τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο απο αυτο..
    απολυτη δικαιοσυνη!!!

Blogthean Το avatar του χρήστη zastava
    Περιοχή
    ATHENS Space Station

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο san_mat Εμφάνιση μηνυμάτων
    θηριωδια η πραξη του...
    θηριωδια ..ο παραδειγματισμος η τιμωρια και η εκτελεση του..
    ελαβε ακριβως οτι εδωσε..
    τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο απο αυτο..
    απολυτη δικαιοσυνη!!!
    Και λύθηκε το πρόβλημα san mat;;;; Διότι το παιδάκι δεν ξαναέρχεται πίσω...Γιαυτό το καθίκι δεν μας ενδιαφέρει....αλλά το παιδάκι;;;

ΜΑΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΄ΜΕΝΑ

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

για ένα τέτοιο παρανοικό και βάρβαρο έγκλημα μια είναι η τιμωρία.θάνατος και μάλιστα αργός.να παρέδιδαν τον δολοφόνο στους συγγενείς και φίλους και αν αυτοί αποφάσιζαν ότι έπρεπε να ζήσει να τον έκλειναν φυλακή.και δεν νομίζω με την αγριότητα και την παρανοικότητα του εγκλήματος να βρεθεί κάποιος από αυτούς που να σκεφτεί μια ψύχραιμη και λογική τιμωρία.

Blogthean Το avatar του χρήστη Melia360
    Περιοχή
    Νεραϊδοχώρα

Με κάλυψε η γνώμη του Zastava σε ότι έχει να κάνει με την θέση μου απέναντι στη θανατική ποινή. Το μόνο που θα προσθέσω, είναι ότι ακόμη και σαν μέτρο αποτροπής για τους επόμενους εγκληματίες, δεν πιστεύω ότι λειτουργεί. Κανένας νοητικά ανώμαλος δεν θα σκεφτεί να μην εγκληματήσει, επειδή αν τον πιάσουν, θα τον δολοφονήσουν..

Μια ονειροπαγίδα (δωράκι ) για τους εφιάλτες που με κυνηγούν!

Chief Security Officer Το avatar του χρήστη ThanassisV
    Περιοχή
    Αθήνα

Αυτοί οι άνθρωποι δεν αξίζουν να ζούνε.Καλά του κάνανε κατά την γνώμη μου.
    Το να αφήνεις έναν τέτοιο "ζώο" να ζει ,πρέπει να σε κάνει να ντρέπεσαι για τούτη την απόφαση.
    Ο κανονισμός λειτουργίας:
    Παρακαλούνται όλα τα νέα μέλη του site να τον διαβάσουν.Θα τον βρείτε εδώ.
    Επικοινωνία με moderators:
    Για να ρωτήσετε οτιδήποτε έχει να κάνει με το forum,πατήστε
    εδώ.
    Μπορείτε επίσης να επικοινωνήσετε απευθείας με εμένα εδώ.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-09, 19:45
  2. Αιματοχυσία στην Υεμένη
    By boeing734 in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-09-09, 6:57
  3. Φονικές πλημμύρες στην Υεμένη
    By monogramma59 in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-08, 9:13
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-08, 15:13
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-08-08, 15:46

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Δικαιώματα - Επιλογές