Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 40

Θέμα: Εκτέλεση παιδεραστή στην Υεμένη

Προεπιλογή Απάντηση: Εκτέλεση παιδεραστή στην Υεμένη

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zastava Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και λύθηκε το πρόβλημα san mat;;;; Διότι το παιδάκι δεν ξαναέρχεται πίσω...Γιαυτό το καθίκι δεν μας ενδιαφέρει....αλλά το παιδάκι;;;
    -1 ψυχανώμαλος αυτό ξέρω εγώ !!!
    ξέρουμε άραγε πόσα παιδάκια θα βίαζε ακόμα αν ζούσε?
    ξέρουμε πόσα παιδάκια την γλύτωσαν που πέθανε?
    ξέρουμε την γιατρειά αυτής της "αρρώστιας"
    Όταν αντιγράφεις κάποιον λέγεται "κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας", όταν
    αντιγράφεις πολλούς μαζί λέγεται "έρευνα".

''Copyright'' is the ''right'' to ''copy''

Blogthean Το avatar του χρήστη zastava
    Περιοχή
    ATHENS Space Station

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alia Εμφάνιση μηνυμάτων
    -1 ψυχανώμαλος αυτό ξέρω εγώ !!!
    ξέρουμε άραγε πόσα παιδάκια θα βίαζε ακόμα αν ζούσε?
    ξέρουμε πόσα παιδάκια την γλύτωσαν που πέθανε?
    ξέρουμε την γιατρειά αυτής της "αρρώστιας"
    Πόσοι όμως ακόμη, αγαπητή μου φίλη ,θα ξεφυτρώσουν στη θέση του;;;;;

ΜΑΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΄ΜΕΝΑ

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Chief Security Officer Το avatar του χρήστη ThanassisV
    Περιοχή
    Αθήνα

Δεν σταματάει αυτό όπως και να το θέσουμε...
    Αφού η θανατική ποινή δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για παραδειγματισμό,τότε μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να βγάζουμε ένα-ένα τα καθάρματα από την κοινωνία.
    Ο κανονισμός λειτουργίας:
    Παρακαλούνται όλα τα νέα μέλη του site να τον διαβάσουν.Θα τον βρείτε εδώ.
    Επικοινωνία με moderators:
    Για να ρωτήσετε οτιδήποτε έχει να κάνει με το forum,πατήστε
    εδώ.
    Μπορείτε επίσης να επικοινωνήσετε απευθείας με εμένα εδώ.

Blogthean Το avatar του χρήστη pkostas
    Περιοχή
    στον πλανήτη Γη

Κι εγώ έχω εκφράσει την άποψή μου στο θέμα, κατά καιρούς σε παρόμοια τόπικ και όπως και o ianni και ο zastava δεχθήκαμε σκληρές επικρίσεις από συνομιλητές μας. Το να σκοτώσεις έναν άνθρωπο, άσχετα από το πόσο εγκληματίας είναι, δεν προσφέρει κάτι στην κοινωνία. Μόνο "άρτον και θεάματα" στο αιμοδιψές κοινό που σπεύδει να απαθανατίσει τη στιγμή με την κάμερά του, είτε για να πουλήσει το βίντεο, είτε για να καυχιέται στους φίλους του ότι "ήμουν κι εγώ εκεί". Καμία άλλη προσφορά στο γενικό συμφέρον. Είπα κι άλλη φορά ότι εκείνος που είναι "άρρωστος" δεν πτοείται από νόμους, διατάξεις, παραδειγματισμούς και τιμωρίες. Απλώς γιατρεύεται. Συζητήσαμε τόσον καιρό για το κάπνισμα, βλέποντας και συμφωνώντας όλοι μας ότι ο νόμος για το κάπνισμα δεν θα αλλάξει τις συνήθεις του καπνιστή. Όπως και η τιμωρία του παιδεραστή δε θα αλλάξει τις συνήθειες του άλλου παιδεραστή.
    Πρίν από λίγο καιρό βραβεύσαμε τον πατέρα του νεαρού Αυστραλού, που παρά το γεγονός ότι ήλθε το παιδί του στην Ελλάδα για διακοπές και το σκότωσαν για ασήμαντη αιτία κάποιοι ανεγκέφαλοι πορτιέρηδες νυχτερινού κέντρου, εκείνος επέδειξε μεγαλείο ψυχής λέγοντας ότι δεν τα βάζω με τους Έλληνες, δεν τα βάζω με κανέναν και παράλληλα προχώρησε στην δωρεά οργάνων του παιδιού του για να ζήσουν άλλοι άνθρωποι. ¶φησε σιωπηλά τη δικαιοσύνη του ελληνικού κράτους, να αποδώσει τις ευθύνες εκεί που ανήκουν, χωρίς εκδικητικές διαθέσεις, χωρίς ύβρεις, χωρίς έλλειψη σοβαρότητας. Αυτός είναι ο πολιτισμός.
    Και σε όσους επικαλούνται τους εγκληματίες που σε 15 χρόνια είναι έξω και με 5νθήμερες άδειες, θα ήθελα να τους θυμίσω ότι τους νόμους στην Ελλάδα εμείς τους ψηφίζουμε μέσω των αντιπροσώπων που εμείς επιλέγουμε. ¶ρα δεν δικαιούμαστε να διαμαρτυρόμαστε. Και επίσης, εκείνοι που είναι έξω είναι συνήθως αυτοί που μπορούν να είναι έξω. Δηλαδή υπάρχουν έξω τα φράγκα και τους περιμένουνε.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pkostas : 10-07-09 στις 20:11

Περιοχή
    ATHENS Space Station

Περιγραφή:

"Κι όμως, η ζωή υπάρχει! Κι εγώ, ζωντανός δεν είμαι αυτή, εδώ τη στιγμή; Η ζωή μου δεν τέλειωσε μαζί με τη γριά! Ορίστε, της χαρίζω τη Βασιλεία των Ουρανών -και τώρα άσε με ήσυχο, κυρά μου!"
    Συγγραφέας: Fyodor Dostoyevsky

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Blogthean Το avatar του χρήστη ianni
    Περιοχή
    Ροδος

Α ρε zas πετυχες φλεβα,ειναι ο αγαπημενος μου συγραφεας και ειδικα αυτο το βιβλιο κολαει αρκετα και στην κουβεντα μας
    ">

Περιοχή
    ATHENS Space Station

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ianni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α ρε zas πετυχες φλεβα,ειναι ο αγαπημενος μου συγραφεας και ειδικα αυτο το βιβλιο κολαει αρκετα και στην κουβεντα μας
    Σε ευχαριστώ ianni είναι ίσως η μεγαλύτερη σπουδή εγκληματολογίας που έχει γίνει ποτέ....Τέτοιο καταρτισμένο προφίλ και ψυχογράφημα δράστη αποτρόπαιου εγκλήματος δεν έχει γίνει ποτέ.....Αν το κατανοήσει κανείς και βουλιάξει στον ζοφερό κόσμο με τις ερινύες του δράστη, μπορεί ίσως να δει λίγο φως στη χαραμάδα του τούνελ για το πως πρέπει να λειτουργήσουμε σαν κοινωνία για να εξαλείψουμε τέτοια φρικιαστικά και ειδεχθή εγκλήματα....Καμιά τιμωρία σε κανένα δράστη δεν είναι αρκετή γιατί θα εμφανιστεί -είναι σίγουρο και βέβαιο- ένα ακόμη μελλοντικό τέρας χειρότερο από αυτό που τιμωρήθηκε....Και τότε ποια τιμωρία θα επιφυλάξουμε για τον δεύτερο δράστη;;; Για τον τρίτο, τον τέταρτο, τον πέμπτο....Αναρωτιέμαι η πραγματική λύση μήπως είναι η "οριστική λύση στο πρόβλημα" του Χίτλερ;;; Προς Θεού διευκρινίζω ευθύς εξ αρχής ότι δεν έχω πρόθεση να προσβάλλω κανέναν , ούτε να υποτιμήσω οποιαδήποτε άποψη,διερωτώμαι και εγώ όπως και ο καθένας.... Απλά δεν θέλω να το βλέπω επιφανειακά ή ευκαιριακά......επιθυμώ λύση σε τέτοια προβλήματα και έχω διαπιστώσει ότι οι εφαρμοζόμενες δεν τα έχουν λύσει....κάτι συνεπώς άλλο θα πρέπει να κάνω ως κοινωνία
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zastava : 10-07-09 στις 20:40

"Forrest Gump" (1994)

Δύο λέξεις: Έτσι πρέπει.-

δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορούμε να κάνουμε κάτι εμείς ως κοινωνία.μπορεί να λέμε ότι αυτοι οι άνθρωποι είναι άρρωστοι και οτι χρήζουν ψυχιατρικής μελέτης-έρευνα αλλά πότε το λέμε;οταν έχουν κάνει ήδη το έγκλημα γιατί πιο πριν ζούσαν μια ''φυσιολογική'' ζωή πχ οι serial killers.
    Την πρόληψη,εγώ με το δικό μου μυαλό την βλέπω κάπως έτσι:περιμένουμε πότε θα γίνει το κακό,πιάνουμε τον ''άρρωστο'' τον βάζουμε σε μια κλινική,τον γεμίζουμε χάπια και φάρμακα,του ανοίγουμε το κεφάλι για καναδυο εγχειρήσεις και περιμένουμε τα αποτελέσματα..πόσοι νομίζετε από αυτούς τους ψυχικά ή νοητικά άρρωστους θα θελήσoυν,πρώτον να εμφανιστουν οικιοθελώς και δεύτερον να γίνουν πειραματόζωα για το καλό τον υπολοίπων;

Blogthean Το avatar του χρήστη ianni
    Περιοχή
    Ροδος

Την πρόληψη,εγώ με το δικό μου μυαλό την βλέπω κάπως έτσι:περιμένουμε πότε θα γίνει το κακό,πιάνουμε τον ''άρρωστο'' τον βάζουμε σε μια κλινική,τον γεμίζουμε χάπια και φάρμακα,του ανοίγουμε το κεφάλι για καναδυο εγχειρήσεις και περιμένουμε τα αποτελέσματα..πόσοι νομίζετε από αυτούς τους ψυχικά ή νοητικά άρρωστους θα θελήσoυν,πρώτον να εμφανιστουν οικιοθελώς και δεύτερον να γίνουν πειραματόζωα για το καλό τον υπολοίπων;

Κατ αρχην για να φτασεις στο σημειο να κανεις τον αλλον να ερθει απο μονος του να γιατρευτει πρεπει να περασει πολυς καιρος,πρεπει ν αλλαξουν πολλα πραγματα,πρεπει να τον πεισεις οτι θα τον προστατευσεις απο τον κοινωνικο στιγματισμο,δεν θα τον δωσεις στην αστυνομια και δεν θα τον κανεις πειραματοζωο,δηλαδη πρεπει να κερδισεις την εμπιστοσυνη του αν μονο και μονο δεν εχει διαπραξει ακομα εγκλημα γιατι αν το εχει κανει εισαι αναγκασμενος να τον δωσεις

Δες απλα εδω που κανουμε την κουβεντα που ειναι μια μικρογραφια της κοινωνιας τις αντιδρασεις,ολοι μιλανε για αιμα,εκδικηση,θανατο κτλ κτλ κτλ.Παει ο αλλος απο μονος του ετσι?οχι βεβαια.
    Οσο και αν μας φαινεται παραξενο υπαρχουν αρκετοι που εχουν το προβλημα και θελουν να σωθουν απλα δεν ειναι δυνατον να ζητησουν βοηθεια διοτι ξερουν οτι θα τους κρεμασουν.Οποτε εχουμε πολυ δρομο ακομα μεχρι εκει και το μονο που μπορουμε και πρεπει να κανουμε μεχρι τοτε ειναι να προσεχουμε οσο μπορουμε τα παιδια μας.
    ">

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-09, 19:45
  2. Αιματοχυσία στην Υεμένη
    By boeing734 in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-09-09, 6:57
  3. Φονικές πλημμύρες στην Υεμένη
    By monogramma59 in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-08, 9:13
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-08, 15:13
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-08-08, 15:46

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Δικαιώματα - Επιλογές