Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 66

Θέμα: Κύπρος: 35 χρόνια από το πραξικόπημα

Blogthean Το avatar του χρήστη zastava
    Περιοχή
    ATHENS Space Station

Προεπιλογή Απάντηση: Κύπρος: 35 χρόνια από το πραξικόπημα

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο XAMOMILI Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον δεν κατάλαβες σου έγραψα ότι το παίρνω για αστείο γιατί εάν είναι κάθε αεροπλάνο να το ρίχνουν επειδή είναι παλιοσίδερα τι να πω όσο για την εκπομπή του Χαρδαβέλα την είδα αλλά πάλι δεν με έπεισε και ξαναλέω γιατί πρέπει να απολογούμαστε εμείς και όχι αυτοί και για να τελειώνουμε γιατί βλέπω να τρώω κανένα bun ( εάν γράφετε έτσι lol )και εμείς ήμασταν 300 χρόνια σκλαβιάς αλλά δεν λέμε γιατί δεν μας βοήθησε η Κούβα ή κάποια άλλοι χώρα . Και κάτι ακόμα δεν ξέρω και πολλά για την Κύπρο δλδ πως λειτουργεί εννοώ έχει εφορεία κτλ αλλά δεν μπορεί να πληρώνει άλλη χώρα για να πάρει πχ. τους s300 που τελικά λένε ότι δεν πήγαν και τα στήσαμε στην Κρήτη και να βρίζουν και από πάνω έλεος τι θέλουν τέλος πάντων να πει ο Παπαδόπουλος ότι ήθελα να τους φάει ? Τι να κάνουμε τώρα έχει πεθάνει να μαζευτούν και να πάνε να φάνε τον Πατακο αυτός νομίζω ζει ακόμα το σκυλί το μαύρο χαχαχα .
    Γιατί XAMOMILI αν είδες σε προηγούμενο ποστ μου στο παρόν θέμα, είμαστε όλοι ΕΛΛΗΝΕΣ....
    Αυτοί είναι η εξήγηση και όσα είχαν γίνει πριν το 1974 κατά την δεκαετία του '50 και του '60 αφορούσαν την προσπάθεια ενώσεως της Κύπρου με την Ελλάδα και αυτή η προσπάθεια είχε το θλιβερό αποτέλεσμα της δεκαετίας του ΄70...
    Ξανατονίζω ότι οι ΕΛΛΗΝΕΣ, αποτελούνται από τους Ελλαδίτες και τους Κύπριους...

ΜΑΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΄ΜΕΝΑ

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Blogthean Το avatar του χρήστη ~rêveur~
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Μια που τα βρηκα ειπα να τα ποσταρω...

YouTube - ΚΥΠΡΟΣ 1974 - Αθέατος - Προδοσία

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=zPtpdSZ_zfM&feature=related"]YouTube - ΚΥΠΡΟΣ 1974 - Αθέατος - Ηξεραν τα πάντα[/ame]

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=WHWXkp-uh2Q&feature=channel"]YouTube - ΚΥΠΡΟΣ 1974 - Τα Καραγκιοζάκια του Ιωαννίδη[/ame]
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ~rêveur~ : 15-07-09 στις 21:51
    «Οι προλετάριοι με την επανάσταση δεν έχουν τίποτα άλλο να χάσουν από τις αλυσίδες τους. Έχουν όμως να κερδίσουν έναν κόσμο ολόκληρο. Προλετάριοι όλου του κόσμου ενωθείτε!» Καρλ Μαρξ

Ναι αλλά δεν μπορούν να μας ξεχωρίζουν εάν αυτοί μια εγώ εκατό δεν έχω και πρόβλημα .
    Και κάτι ακόμα δεν θα γίνει ποτέ Ελλάδα η Κύπρος και αυτό γιατί δεν συμφέρει κανέναν . Βλέπεις εσύ να συμφέρει κανέναν ? Το μόνο που βλέπω είναι προβοκατόρικες πράξεις και τίποτα παραπάνω .

Περιοχή
    ATHENS Space Station

Ναι αλλά δεν μπορούν να μας ξεχωρίζουν εάν αυτοί μια εγώ εκατό δεν έχω και πρόβλημα .
    Και κάτι ακόμα δεν θα γίνει ποτέ Ελλάδα η Κύπρος και αυτό γιατί δεν συμφέρει κανέναν . Βλέπεις εσύ να συμφέρει κανέναν ? Το μόνο που βλέπω είναι προβοκατόρικες πράξεις και τίποτα παραπάνω .
    Δεν μας χωρίζει κανείς, χαρακτηριστικό της φυλής μας άλλωστε δεν ειναι να πλακωνόμαστε μεταξύ μας και στα δύσκολα να γινόμαστε μια γροθιά;;;; Δεν έχει συμβεί μια και δυό φορές αυτό...Πληθώρα παραδειγμάτων...
    Τώρα για το αν θα γίνει ποτέ Ελλάδα, ο χρόνος μόνο μπορεί να δείξει, η Ιστορία λέει ότι και ο Ηράκλειτος ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΡΕΙ....

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Blogthean Το avatar του χρήστη ~rêveur~
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Και κάτι ακόμα δεν θα γίνει ποτέ Ελλάδα η Κύπρος και αυτό γιατί δεν συμφέρει κανέναν .
    Μεγαλη αληθεια αυτο....πρεπει να περασουν πολλα χρονια και να ερθουν τα πανω κατω για να ενωθει με την Ελλαδα..κατσε πρωτα να ενωθει ολο το νησι...
    «Οι προλετάριοι με την επανάσταση δεν έχουν τίποτα άλλο να χάσουν από τις αλυσίδες τους. Έχουν όμως να κερδίσουν έναν κόσμο ολόκληρο. Προλετάριοι όλου του κόσμου ενωθείτε!» Καρλ Μαρξ

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zastava Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μας χωρίζει κανείς, χαρακτηριστικό της φυλής μας άλλωστε δεν ειναι να πλακωνόμαστε μεταξύ μας και στα δύσκολα να γινόμαστε μια γροθιά;;;; Δεν έχει συμβεί μια και δυό φορές αυτό...Πληθώρα παραδειγμάτων...
    Τώρα για το αν θα γίνει ποτέ Ελλάδα, ο χρόνος μόνο μπορεί να δείξει, η Ιστορία λέει ότι και ο Ηράκλειτος ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΡΕΙ....
    Σωστος αλλα δεν το βλεπω εαν δεν χαθει απο τον χαρτη η Αμερικη

Περιοχή
    ATHENS Space Station

Σωστος αλλα δεν το βλεπω εαν δεν χαθει απο τον χαρτη η Αμερικη
    Για μένα το πρόβλημα είναι πρώτον οι Εγγλέζοι που έχουν ακόμη λόγο στο νησί στα πλαίσια της Βρεττανικής Κοινοπολιτείας ή όπως αλλιώς το λένε και μετά οι Τούρκοι που είναι δίπλα....Η Αμερική πέφτει λιγάκι μακριά, αλλά μπορεί να έχεις δίκιο...μυστικά είναι αυτά που δεν μαθεύονται εύκολα ή αν θες δεν μαθεύονται ποτέ απλά γίνονται....

"Forrest Gump" (1994)

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zastava Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για μένα το πρόβλημα είναι πρώτον οι Εγγλέζοι που έχουν ακόμη λόγο στο νησί στα πλαίσια της Βρεττανικής Κοινοπολιτείας ή όπως αλλιώς το λένε και μετά οι Τούρκοι που είναι δίπλα....Η Αμερική πέφτει λιγάκι μακριά, αλλά μπορεί να έχεις δίκιο...μυστικά είναι αυτά που δεν μαθεύονται εύκολα ή αν θες δεν μαθεύονται ποτέ απλά γίνονται....
    Όπλα σου λέει κάτι ? lol κατατάλα δεν ξέρω και πολλά για την Κύπρο πχ. αυτά που γράφεις εάν φταίνε οι ¶γγλοι δεν με ενδιέφερε και πιστεύω ότι δεν θα με ενδιαφέρει ότι και να γίνει πάντως για να πάω να πολεμήσω για τους κύπριους δεν το κάνω ας κάνουν στρατό μόνοι τους και μετά βλέπουμε .

Blogthean Το avatar του χρήστη LUCY3
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ

Βρε παιδια ποτε θα βαλουμε μυαλο εμεις οι Ελληνες?
    Δεν μαθαμε τιποτα πια?Αυτο το μισος για ποσο καιρο θα μας χωριζει?
    Οι Κυπριοι μας μισουνε (ναι βαρηα κουβεντα αλλα το εμαθα απο τον ανηψιο μου που ηταν εκει φανταρος και δεν το πιστευα ) θεωρωντας μας υπευθυνους για την εισβολη -συνεπειας του πραξικοπηματος κατα του Μακαριου-ξεχνωντας οτι ειχαμε χουντα.
    Πρεπει να καταλαβουν οτι ολοι οι Ελλαδιτες θεωρουμε πατριδα την Κυπρο χωρις να την ξεχωριζουμε απο αλλα μερη της Ελλαδας οπως την Κρητη την Ροδο αλλα στο τελος και εμεις εδω θα αρχισουμε να εναντιωνομαστε σε καποιους που δεν μας θελουν και αυτο θα φερει την καταστροφη.

Blogthean Το avatar του χρήστη Taxydromos
    Περιοχή
    Πολίτης του Κόσμου

Επειδή έτυχε να ήμουν στο Στρατό στην ΚΎΠΡΟ πριν 25 περίπου χρόνια δεν θα έλεγα μας μισούν.
    Φυσικά οι Κύπριοι που μένουν Αγγλία ή Σπουδάζουν εκεί έχουν έναν ανθεληνισμό αλλά δεν νομίζω ο Μέσος Κύπριος να το αισθάνετε αυτό.
    Όμως και η Χούντα η δική μας τους έβαλε σε περιπέτειες και είναι λογικό γι΄αυτούς να είναι μουδιασμένοι.
    Η επίθεση στον Μακάριο ήταν μια απο τις πιο ξεφτιλισμένες σελίδες της Ιστορίας μας δυστυχώς.
    <font color=Blue><b><span style=font-family: Franklin Gothic Medium><font size=4>Ου Πόσοι αλλά Πού</font></span></b></font>

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. 40 χρόνια από το Γούντστοκ
    By jose2205 in forum Συζήτηση για τη Μουσική
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-12-09, 15:53
  2. 12 χρόνια από το θάνατο της Lady Diana
    By jose2205 in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-09, 6:02
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-09, 12:44
  4. 22 χρόνια από το θρίαμβο του '87
    By chr_far in forum Αθλητικές Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-09, 13:04
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-08, 16:26

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Δικαιώματα - Επιλογές