Μηνύματα   Θέματα   Μέλη   Online
Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 66

Θέμα: Κύπρος: 35 χρόνια από το πραξικόπημα

Blogthean Το avatar του χρήστη ianni
    Περιοχή
    Ροδος

Προεπιλογή Απάντηση: Κύπρος: 35 χρόνια από το πραξικόπημα

Να κάνω και εγώ μερικές ερώτηση έτσι για να υπάρχει
    Ξέρει κανένας Κύπριο φαντάρο ? ( όταν λέω φαντάρο εννοώ τους απλούς οπλίτες και όχι δόκιμους ) . Και άλλη μια τώρα που μου ήρθε γιατί πληρώνουμε την Κύπρο ? ( κάποια λεφτά από εφορία κτλ. πηγαίνουν Κύπρο ) .Το νερό που δεν έχουμε εμείς γιατί το στέλνουμε στην Κύπρο ? Και δεν έχω καταλάβει και κάτι ακόμα γιατί έχει διαφορετική σημαία από την δική μας όπως και βουλή ή όπως την λένε ? Και γιατί πρέπει να απολογούμαστε εμείς και όχι αυτοί ? Ποιος έριχνε τα Ελληνικά αεροπλάνα ?
    Όπως καταλάβατε δεν τους πολύ συμπαθώ και αυτό έγινε όταν ήμουν φαντάρος που γνώρισα αρκετούς από αυτός το έπαιζαν κάπως ( αλλά πάντα υπάρχουν και εξαιρέσεις να μου πεις ) λυπάμαι αλλα δεν θέλω να γνωρίσω κανέναν τους . εαν στα 100 ατομα που ηρθαν δεν γνωρισα κανενα καλο παιδι καταλαβενεις τι γινετε .
    Και το ξαναλεω θα υπαρχουν εξερεσεις
    Σ ολους τους αγωνες των Ελληνων οι Κυπριοι μαχονται στο πλευρο της Ελλαδας.Το 1821 περιπου 1000 Κυπριοι πολεμησαν στην Πελοποννησο και την Στερεα "αριθμος σημαντικος αν ληφθει υποψην οτι το συνολο του πληθυσμου της Κυπρου τοτε μολις εφτανε τις 80.000(Β.Σφυρορεας στην Παπυρος-Λαρους-Μπρετανικα τ,36,σ 418)
    Απο τους Κυπριους αυτους διακριθηκαν αρκετοι Ιερολοχιτες στο Δραγατσανι οπως ο Αγγελης ο Κυπριος,Ζαχαριας Λεοντης,Φιλιππος Γεωργιου,Γιαννης Τσολακης,Σαββας Ντιορτης.
    Αλλοι στις μαχες της Τριπολιτσας και του Μεσολλογιου οπως ο Κυπριανος Θησευς,ο αδελφος του αρχιμανδριτης Θεοφυλακτος Θησευς,ο Κυπριανος Βικεντιος,ο Κυπριδημος Γιωργιαδης,ο Γ.Οικονομιδης,ο Χαραλαμπος Μαλης και πολλοι αλλοι ακομα.
    Και μετα το 1821 οι Κυπριοι πολεμουν στην Κρητικη επανασταση,στον "ατυχη" πολεμο του 1897(745 εθελοντες,Π.Παπαπολυβιος,Η συμμετοχη της Κυπρου στον ελληνοτουρκικο του 1897,Λευκωσια 2001,Παραρτ],στον Μακεδονικο Αγωνα του 1904-5,στους Βαλκανικους πολεμους του 12-13,στην Μικρασιατικη εκστρατεια(Μαιος 1919-22))

Γιατι πολεμουν αφου ειναι...Κυπριοι?θα αναρωτηθουν τα σημερινα "θυματα" της διαβρωτικης βρετανικης προπαγανδας που διαχωριζει εντελως Κυπριους απο Ελληνες.
    Γιατι διακηρυσσει υπερ του Κρητικου αγωνα ο Παφου Επιφανιος :" Παντες ενοουμεν οτι ειμεθα μιας μητρος φιλοστοργα τεκνα,αδελφοι των ενδοξων Κρητων,οιτινες πολεμουσι με ανηκουστον επιμονην...(Παπαπολυβιου,ο.π,σελ 41-43).
    Η γιατι ο εθελοντης του 1913 Εμμανουηλ Μεμνωνος γραφει επι λεξη στο ημερολογιο του απο τα πεδια των μαχων της Μακεδονιας "δεν υπαρχει ευγενεστερον ιδανικον του να μαχεσαι υπερ πατρης,υπερ των απο πολλων αιωνων καταδυναστευομενων και τα πανδεινα υφισταμενων ΑΔΕΛΦΩΝ ΜΑΣ".
    Για το σημερινο θυμα της εγγλεζικης προπαγανδας,του "διαιρει και βασιλευε" τα λογια αυτα ειναι ακατανοητα,οπως ακατανοητη ειναι και η ιστορια της μαρτυρικης Κυπρου.

Η αρχη των ιστορικων χρονων γραφει ο διαπρεπης αρχαιολογος Β.καραγιωργης βρισκει την Κυπρο εντελως εξελληνισμενη.Η τελευταια εγκατασταση Ελληνων στην μεγαλονησο χρονολογειται αμεσως μετα το 1100 π.χ,Ελληνες απο την Αργολιδα και την Κρητη εγκαθιστανται στις υπαρχουσες ηδη ελληνικες πολεις της Κυπρου φερνοντας και την αιολοαρκαδικη διαλεκτο που θα αποτελεσει την βαση της Ελληνικης Κυπριακης διαλεκτου.
    Κοινη καταγωγη λοιπον,ιδια γλωσσα(αρκαδοκυπριακη),κοινη θρησκεια,ηθη και εθιμα και κυριως αγρυπνη και φωτεινη συνειδηση της ελληνικοτητας χαρακτηριζουν τους Κυπριους απο τα παναρχαια χρονια μεχρι και σημερα.
    Το 386 π.χ ο Ευαγορας ο ¶ που πολιτικο του οραμα ηταν η ενοποιηση ολων των ελληνικων κυπριακων βασιλειων προδοθηκε απο την Αθηναικη δημοκρατια η οποια υπεγραψε ενα ειδος αρχαιων συμφωνιων τυπου Ζυριχης την "Βασιλειο ειρηνη".Συμφωνα μ αυτην το νησι θα παρεμενε υπο περσικη κατοχη και ο Ευαγορας θα πληρωνε επαχθεστατους φορους.
    Ετσι η Ελληνικη Κυπρος απο αιωνες καταδυναστευται και αντιστεκεται και εμεις το μονο που εχουμε να πουμε ειναι οτι γνωρισαμε καποιον οταν ειμασταν φανταροι και ολοι ειναι τα ιδια,τοση προχειροτητα πια?Δεν ματωνει η καρδια σας οταν βλεπετε ενα νησι μας,με δικους μας ανθρωπους πανω να εχει στρατο κατοχης?Τους πουλησαν οι Αμερικανοι,οι Αγγλοι,ο Μακαριος,εμεις, και το μονο που εχουμε να πουμε σημερα ειναι οτι δεν τους χωνευουμε κιολας?Αυτο ειναι εμπαθεια και μικροψυχια
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ianni : 16-07-09 στις 13:35
    ">

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ianni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι η Ελληνικη Κυπρος απο αιωνες καταδυναστευται και αντιστεκεται και εμεις το μονο που εχουμε να πουμε ειναι οτι γνωρισαμε καποιον οταν ειμασταν φανταροι και ολοι ειναι τα ιδια,τοση προχειροτητα πια?Δεν ματωνει η καρδια σας οταν βλεπετε ενα νησι μας,με δικους μας ανθρωπους πανω να εχει στρατο κατοχης?Τους πουλησαν οι Αμερινακοι,οι Αγγλοι,ο Μακαριος,εμεις, και το μονο που εχουμε να πουμε σημερα ειναι οτι δεν τους χωνευουμε κιολας?Αυτο ειναι εμπαθεια και μικροψυχια
    Κοίτα εγώ λέω από αυτούς που γνωρίζω και όχι ότι έχω ακούσει , δεν μπορώ να πω για άτομα τα οποία δεν γνωρίζω . Εάν κατάλαβες και εάν διάβασες το λέω 2 φορές θα υπάρχουν και εξαιρέσεις . Απλός εγώ δεν θέλω να τους γνωρίσω και δεν θα απολογούμαι για της απόψεις μου σε κανέναν και ούτε κανένας μπορεί να μου αλλάξει γνώμη . Να τα βρουν με τον Παπαδόπουλο και όχι με εμένα ή με την σημερινή ηγεσία όποια και εάν είναι αυτή , όσο τώρα για τους πολέμους που λες ότι έκαναν και βοήθησαν την Ελλάδα δεν το έχω διαβάσει ( εγώ προσωπικά ) πουθενά . Αν είναι έτσι μάλλον τότε θα είχανκαι οπλίτες γιατί τώρα το μόνο που έχουν είναι δόκιμους και όσους έχω ρωτήσει εκτός από την δική μου εσσό πάνε όλοι δόκιμοι και πάνε οι Έλληνες φαντάροι εκεί . Γεια εξήγησε μου γιατί πάνε ? Γιατί κανένας Κύπριος δεν μένει εδώ ? Γιατί πληρώνω σαν μ@λ@κ@ς την εφορία για να πηγαίνει στην Κύπρο ένα μέρος ?
    Και με το ζόρι φιλαράκι να τους συμπαθήσω για ποιο λόγο για εξήγησε μουγιατί δεν το κατάλαβα .
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη XAMOMILI : 16-07-09 στις 14:00

Περιοχή
    Ροδος

Δικαιωμα σου να εχεις την αποψη σου και κανεις δεν σου ζητησε να απολογηθεις γι αυτην.Εγω απλα τονιζω την προχειροτητα με την οποια βλεπω οτι μερικοι αντιμετωπιζουν ενα τοσο σοβαρο ζητημα.Η νοοτροπια του τυπου "γνωρισα εναν Κυπριο οταν ημουν φανταρος και ηταν μ@@@@ας αρα ολοι οι Κυπριοι ειναι μ@@@@ς" ενω οι αλλοι εκει κατω εχουν χασει τους ανθρωπους τους με απιστευτη βαρβαροτητα,μανες μαυροφορεμενες ακομα περιμενουν τα παιδια ταυς,ζουνε με στρατο κατοχης και με τον φοβο μια μερα να ξαναπαθουν τα ιδια για μενα ειναι νοοτροπια παιδιου Α΄ δημοτικου.

Τι να τους κανουμε τους εξωτερικους εχθρους αν εμεις οι ιδιοι χλευαζουμε τους δικους μας,καποιοι θα τριβουν τα χερια τους ακουγοντας μας.
    όσο τώρα για τους πολέμους που λες ότι έκαναν και βοήθησαν την Ελλάδα δεν το έχω διαβάσει ( εγώ προσωπικά ) πουθενά
    Να διαβαζεις λιγο πιο συχνα και να εχεις πιο πολυ σεβασμιο οχι μονο για τους ανθρωπους που εσφαξαν εκει κατω σαν τους σκυλους αλλα και στους συγγενεις τους που μας διαβαζουν αυτη την στιγμη.Το blogthea εχει πολλα παιδια απο Κυπρο,μπορεις λιγο να φανταστεις πως θα νιωθουν αυτην την στιγμη?
    ">

BlogΘέα Moderator Το avatar του χρήστη jose2205
    Περιοχή
    Σε ένα όνειρο...

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο XAMOMILI Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον δεν κατάλαβες σου έγραψα ότι το παίρνω για αστείο γιατί εάν είναι κάθε αεροπλάνο να το ρίχνουν επειδή είναι παλιοσίδερα τι να πω όσο για την εκπομπή του Χαρδαβέλα την είδα αλλά πάλι δεν με έπεισε και ξαναλέω γιατί πρέπει να απολογούμαστε εμείς και όχι αυτοί και για να τελειώνουμε γιατί βλέπω να τρώω κανένα bun ( εάν γράφετε έτσι lol )και εμείς ήμασταν 300 χρόνια σκλαβιάς αλλά δεν λέμε γιατί δεν μας βοήθησε η Κούβα ή κάποια άλλοι χώρα . Και κάτι ακόμα δεν ξέρω και πολλά για την Κύπρο δλδ πως λειτουργεί εννοώ έχει εφορεία κτλ αλλά δεν μπορεί να πληρώνει άλλη χώρα για να πάρει πχ. τους s300 που τελικά λένε ότι δεν πήγαν και τα στήσαμε στην Κρήτη και να βρίζουν και από πάνω έλεος τι θέλουν τέλος πάντων να πει ο Παπαδόπουλος ότι ήθελα να τους φάει ? Τι να κάνουμε τώρα έχει πεθάνει να μαζευτούν και να πάνε να φάνε τον Πατακο αυτός νομίζω ζει ακόμα το σκυλί το μαύρο χαχαχα .

Και κάτι ακόμα εάν δεν υπήρχε η Κύπρος και λέω για την διχοτόμηση η φίλοι μας αμερικανοί δεν θα είχαν να πουλήσουν όπλα σε εμάς και στους τούρκους για σκέψου λίγο ποιος κάνει κουμάντο στην περιοχή μας πριν πεις εσύ ότι φταίνε η Έλληνες ή το αντίθετο εγώ δεν θα μπω σε αυτή την λογική στο ποιος φταίει αλλά δεν είμαστε πριν 75 χρόνια ήμαστε στο σήμερα και το σήμερα λέει ότι έγινε επίτηδες έτσι το βλέπω εγώ .
    Επειδή δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κανένα διάβασε αυτό
    «Η πολιτική των ΗΠΑ εκλήφθηκε ως πράσινο φως στα σχέδια Ιωαννίδη» Στις ειδήσεις είναι.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jose2205 : 16-07-09 στις 14:20
    "Κι όταν μια μέρα φύγω από δω ένα θάναι σίγουρο...
    πως έζησα τη ζωή που διάλεξα εγώ κ όχι κάποιος άλλος για μένα...
    κι η αλήτισσα ψυχή μου θα το νιώθει...έτσι...όπως θα πετάει ελεύθερη...

Παρακαλώ όπως διαβάσετε τον κανονισμό λειτουργίας του Blogthea Portal τον οποίο θα βρείτε εδώ.

Blogthean Το avatar του χρήστη zastava
    Περιοχή
    ATHENS Space Station

Γιαυτό αγαπητοί φίλοι από την αρχή έθεσα μία προϋπόθεση απαραίτητη για να αντιληφθούμε κάτι. Συζήτηση επί του θέματος δεν μπορούμε να κάνουμε αν δεν έχουμε ως αξίωμα στο μυαλό μας αυτή την προϋπόθεση. Οι Έλληνες, λόγω αποικισμού και ευρείας διασποράς χιλιετίων κατοικοεδρεύουν στην Ανατολική Λεκάνη της Μεσογείου. Με την ίδια ευκολία που διακρίνουμε κάποια πράγματα, έτσι ΔΙΑΚΡΙΝΟΥΜΕ και θέματα διαχωρισμού και στοιχεία εντοπιότητας. Λέμε δηλαδή, Μακεδόνες, Κρητικοί, Πελλοπονήσιοι, Θεσσαλοί και πάει λέγοντας. Στην ίδια έννοια υπάγονται και οι Πόντιοι, οι Κύπριοι και οι Βορειοηπειρώτες...Έλληνες είναι που κατοικούν αλλού....Ειδικά η περίπτωση της Κύπρου είναι χαρακτηριστική και είναι ένα ζήτημα που πληγώνει τους Έλληνες. Ο διαχωρισμός σε καλούς και κακούς γίνεται σε όλο τον κόσμο....Κάποιοι π.χ. λένε ότι οι Κρητικοί είναι οι καλοί ή κακοί, μέση οδός δεν υπάρχει. Αυτό όμως δεν αναιρεί την φυλετική τους ταυτότητα.
    Και είναι αυτονόητο ότι το δικό σου άνθρωπο, τον συγγενή σου τον υπερασπίζεσαι μέχρι θανάτου....Όπως το παιδί σου το χαρτζιλικώνεις, γιατί έτσι πρέπει να γίνει, ως γονιός ως συγγενής δίνεις και δεν ζητάς να πάρεις πίσω...το σωστό αυτό είναι....
    Όπως λοιπόν ως Ελλαδίτες δίνουμε ένα μεγάλο μέρος ενισχύσεων στην Κύπρο με τον άλφα ή βήτα τρόπο, τις ίδιες ενισχύσεις παρέχουμε και στους Βορειοηπειρώτες. Το ίδιο θα έπρεπε να κάνουμε και για τους Έλληνες της Κάτω Ιταλίας που τους έχουμε λησμονήσει παντελώς, σαν να μην υπάρχουν....
    Καταλαβαίνω τις αιτιάσεις του φίλου μας XAMOMILI, αλλά συμφωνώ με τον ianni, ότι καλό θα είναι να διαβάζουμε λιγάκι παραπάνω, διότι η Ιστορία διδάσκει τον άνθρωπο, ακόμα διαμορφώνει και τον χαρακτήρα του.....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zastava : 16-07-09 στις 14:37

ΜΑΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΄ΜΕΝΑ

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Blogthean Το avatar του χρήστη Taxydromos
    Περιοχή
    Πολίτης του Κόσμου

Η Κύπρος ήταν είναι και θα είναι κομμάτι της Ελλάδας και του Πολιτισμού της.

Και όλοι όσοι απο εμάς πήγαμε στην Κύπρο σαν στρατιώτες και ανεξάρτητα απο το πόσο μ@λ@κες ή σωστά άτομα γνωρίσαμε θα ελπίζουμε να λυτρωθεί το νησί.

Εαν υποχωρήσουμε και ιυοθετήσουμε πρακτικές άλλες θα αφήσουμε τον Τούρκο να βάλει ακόμα ένα πόδι στον Ελληνισμό και αυτό δεν πρέπει να το επιτρέψουμε ποτέ.

Η Κύπρος συμβολίζει πολλά περισσότερα απο όσα πιστεύουμε και οι αξίες του Ελληνισμού δεν θα κριθούν επειδή γνωρίσαμε στην ζωή μας 5 μ@λ@κες Ελλαδίτες ή Κύπριους.

Μην ξεχνάμε και προπαντώς μήν λησμονούμε ότι μιλάμε την ίδια γλώσσα.
    <font color=Blue><b><span style=font-family: Franklin Gothic Medium><font size=4>Ου Πόσοι αλλά Πού</font></span></b></font>

Περιοχή
    Ροδος

Και το χειροτερο που με βγαζει εκτος εαυτου φιλε zastava ειναι να χλευαζεις εναν δικο σου λαο,υποδουλωμενο ακομα στον κατακτητη του(κατα το ημισυ)και για την κατασταση αυτη να φερεις και μεγαλο μεριδιο ευθυνης.Ε αν δεν ειναι αυτο τραβηγμενο τοτε τι ειναι?
    ">

Blogthean Το avatar του χρήστη zastava
    Περιοχή
    ATHENS Space Station

Και το χειροτερο που με βγαζει εκτος εαυτου φιλε zastava ειναι να χλευαζεις εναν δικο σου λαο,υποδουλωμενο ακομα στον κατακτητη του(κατα το ημισυ)και για την κατασταση αυτη να φερεις και μεγαλο μεριδιο ευθυνης.Ε αν δεν ειναι αυτο τραβηγμενο τοτε τι ειναι?
    Μην ξεχνάς τους ¶γγλους φίλε ianni για μένα φέρουν το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης....αυτοί είναι που χάραξαν την τύχη του νησιού από τότε που το κατέκτησαν....Κατακτητές από την Κύπρο, έχουν περάσει πολλοί ανά τους αιώνες, επειδή το νησί ήταν ελκυστικό για πολλά πράγματα, αρχής γενομένης από τα κοιτάσματα χαλκού. Οι ¶γγλοι όμως είναι αυτοί που διέσπειραν την διχόνοια(εξπέρ του είδους) στις δύο κοινότητες του νησιού. Το διαίρε και βασίλευε ως δόγμα της πάλαι ποτέ Αυτοκρατορίας τους ήταν ο τρόπος διοίκησης και αυτό ως πολιτική δεν άλλαξε, ποτέ μέχρι και σήμερα

ΜΑΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΟΛΕΜΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΄ΜΕΝΑ

Η ζωή είναι σαν ένα κουτί με σοκολατάκια – Ποτέ δεν ξέρεις τι γεύση θα σου τύχει.
    "Forrest Gump" (1994)

Περιοχή
    Ροδος

Μην ξεχνάς τους ¶γγλους φίλε ianni για μένα φέρουν το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης....αυτοί είναι που χάραξαν την τύχη του νησιού από τότε που το κατέκτησαν....Κατακτητές από την Κύπρο, έχουν περάσει πολλοί ανά τους αιώνες, επειδή το νησί ήταν ελκυστικό για πολλά πράγματα, αρχής γενομένης από τα κοιτάσματα χαλκού. Οι ¶γγλοι όμως είναι αυτοί που διέσπειραν την διχόνοια(εξπέρ του είδους) στις δύο κοινότητες του νησιού. Το διαίρε και βασίλευε ως δόγμα της πάλαι ποτέ Αυτοκρατορίας τους ήταν ο τρόπος διοίκησης και αυτό ως πολιτική δεν άλλαξε, ποτέ μέχρι και σήμερα
    ναι ναι αυτοι ειναι οι πραγματικοι υπευθυνοι για την ολη κατασταση μεχρι και σημερα.Στα κατεχομενα κανουν φιεστες τα καλοκαιρια,δεν σεβονται τιποτα
    ">

Φιλαράκι σε αυτό που γράφεις τι καταλαβαίνεις? (να φέρεις και μεγάλο μερίδιο ευθύνης ) έχεις καταλάβει ότι τότε ήταν χούντα ? και πάλι πολύ διπλωματικά δεν διαβάζεις θα στο κάνω πιο μεγάλο μπας και το διαβάσεις
    θα υπάρχουν εξαιρέσεις

ελπίζω τώρα να το δείς

και η Τουρκιά , Γερμάνια έκανε τα έκτροπα εδω μέσα αλλά δεν βλέπω να μας στέλνουν λεφτά και να μας πληρώνουν ,να μας στέλνουν στρατό και εμείς να πηγαίνουμε δόκιμοι . Αλλά βλέπεις δεν το κάνει κανέναν θέμα αλλά εμείς είμαστε κομπλεξικοί είτε Κύπριοι είτε Έλληνες και ασχολούμαστε με της μ@λ@κιες που έκανε η χούντα οι Αμερικανοί ,¶γγλοι , Γάλλοι ,Πορτογάλοι . Και έρχονται πολύ και τα ρίχνουν στην Ελλάδα πχ. εσύ όπως αναφέρεις ότι έχουμε μεγάλο μερίδιο ευθύνης και όταν μιλάς για πολιτική καλό θα είναι να το ξεχωρίζεις τους ανθρώπους από την πολιτικοί πχ. εσύ τους συμπαθείς και ένα πολύ μεγάλο μέρος εάν όχι όλοι στην Ελλάδα άρα δεν μπορώ να καταλάβω ποιος ο λόγος να συνεχίζεις να λες ή να λένε ότι φταίει η Ελλάδα .
    Τι ακριβώς θέλουν να που τα παλικάρια που βγαίνουν και κράζουν την Ελλάδα για πριν 35 χρόνια ? Είμαι λίγο μ@λ@κ@ς εγώ και δεν καταλαβαίνω .
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη XAMOMILI : 16-07-09 στις 15:30

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. 40 χρόνια από το Γούντστοκ
    By jose2205 in forum Συζήτηση για τη Μουσική
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-12-09, 15:53
  2. 12 χρόνια από το θάνατο της Lady Diana
    By jose2205 in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-09, 6:02
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-09, 12:44
  4. 22 χρόνια από το θρίαμβο του '87
    By chr_far in forum Αθλητικές Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-09, 13:04
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-08, 16:26

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Δικαιώματα - Επιλογές